[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/207265/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":476,"rate":6.592436974789916,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzystka"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/207265/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":9,"rate":6.444444444444445,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}}]
6,6
476 ocen pracy reżysera
Agnieszka Smoczyńska
Reżyserka i scenarzystka. Wszechstronnie wykształcona. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu (2001), kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (2002) oraz kurs dokumentalny Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Ma również absolutorium wydziału reżyserii filmowej i telewizyjnej na WRiTv Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2005). Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne.

Podczas studiów nakręciła dwie etiudy - Kapelusz oraz 3 love, które zostały bardzo dobrze przyjęte i zdobyły kilkanaście nagród w Polsce i za granicą. W 2007 roku, wspólnie z Robertem Bolesto, zaadaptowała opowiadanie Olgi Tokarczuk, na podstawie którego  powstał film krótkometrażowy Aria Diva. On także okazał się sukcesem: zdobył nagrody na wielu festiwalach, m.in. w Krakowie i Nowym Jorku.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 maja 1978

miejsce urodzenia: Wrocław, Polska

Orzeł
Zdobyła Orzeł, 17 innych nagród i 22 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Orzeł Odkrycie roku za film Córki dancingu w roku 2016
mąż Andrzej Konopka, 2 dzieci, m.in. córka Marysia
Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2005 rok) oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie  (2006 rok).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Może pani reżyser lub ktoś z jej otoczenia to przeczyta... Serdecznie pani gratuluje 'Córek dancingu'. Takiego kina w Polsce brakuje. Takie kina to na całym świecie brakuje! Oryginalne, zaskakujące, pomysłowe, łączące w sobie różne nurty. A oceny motłochu proszę olać :) Marzyłby mi się tradycyjny ... więcej

 • Pani Agnieszko wielkie gratulacje za stworzenie tego filmu. Ja niestety nie cierpię polskiego kina - już tyle razy mnie zawiodły nasze produkcje. Tym większą niespodziankę zrobiła Pani. Film jest super - fabuła, muzyka, aktorzy.. Końcówkę filmu oglądałem chyba z 10 razy. Scena ... więcej

  9
  • wprowadziła do naszego kina Córkami dancingu gdzie zabawiała się kilkoma gatunkami i nie robiła typowych schematów jak inni reżyserzy.Widać że ma tendencję do filmów Lyncha bo przecież większość osób uważa że jej film jest dziwaczny i pusty a trzeba się doszukiwać czego nie widać.

  • hahaha fw to debile :]

   1
   • Czy ktoś coś wie na temat musicalu "Deranged" na podstawie konceptualnego albumu "Outside" Davida Bowie? Reżyserka w 2017 otrzymała grant od Sundance Institute.