Ali MacGraw 

Elizabeth Alice MacGraw

7,9
1 046 ocen gry aktorskiej
Ali MacGraw
Studiowała sztukę w prestiżowym Wellesley College i jeszcze jako studentka rozpoczęła współpracę ze znakomitym pismem "Harper's Bazar" lansującym awangardową modę i kulturalne nowości. Była dziennikarką, fotografem mody i modelką -zwłaszcza to ostatnie zajęcie przyniosło jej popularność. W 1968 roku debiutowała niewielką rolą Melody w dramacie kryminalnym Davida Lowella Richa "Przyjemny sposób na umieranie" z Kirkiem Douglasem. Rok później otrzymała już nieco większą rolę nagrodzoną Złotym Globem i Golden Laurel; jako Brenda Patimkin w komedii Larry'ego Peerce'a "Żegnaj Kolumbie". 24 października 1969 roku wyszła za mąż za producenta filmowego Roberta Evansa, urodziła w 1971 roku syna Joshuę Evansa - on rozpoczął potem pracę jako aktor, reżyser i scenarzysta, jednak w 1972 roku ich związek małżeński rozpadł się. A potem przyszedł sukces nad sukcesami czyli rola Jenny Cavalieri, pochodzącej z rodziny włoskich emigrantów, zakochanej w chłopaku z arystokratycznej rodziny w melodramacie Arthura Hillera "Love Story", za którą otrzymała nagrodę Złotego Globu, Davida i nominację do Oscara. W 1972 roku po raz trzeci jako aktorka światowej sławy stała się laureatką nagrody Złotego Globu. Sensacją był jej romans ze Stevem McQueenem, z którym zagrała w filmie Sama Peckinpaha "Ucieczka gangstera". Ich związek trwał od 1973 do 1978 roku. Zyskała sympatię telewidzów w roli Lady Ashley Mitchell w serialu "Dynastia" oraz jako Natalie Jastrow w miniserialu "Wichry wojny". Cechą jej talentu jest bezpośredniość i brak jakiejkolwiek pozy.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 kwietnia 1939

miejsce urodzenia: Pound Ridge, Nowy Jork, USA

wzrost: 173 cm

Złoty Glob
Zdobyła 2 nagrody Złoty Glob, 2 inne nagrody oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. Robin Hoen (24.10.1960 - 1962, rozwód), 2. Robert Evans (24.10.1969 - 07.06.1973, rozwód), syn Josh (ur. 16.01.1971); 3. Steve McQueen (31.07.1973 - 09.08.1978, rozwód)
Zaśpiewała oraz wystąpiła w teledysku do piosenki "Voices That Care".
Wydała kasetę z instruktażem fitness "Ali MacGraw's Yoga Mind & Body".
W 1999 roku wydała swoją autobiografię zatytuowaną "Moving Picture".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piękna kobieta i bardzo dobra rola .Film na którym płaczę .

Gdy na nią patrzę, ciągle napełnia mnie nostalgia za latami 60-tymi, i 70-tymi ubiegłego wieku.
Piękne i niesamowite chwile, nie to co teraz.

w "Love Story" i "Ucieczce Ganstera" stworzyła pamiętne kreacje. Ogląda się ją z
przyjemnością, niestety jej świetnie zapowiadająca się kariera dość szybko dobiegła końca.
Po roli w "Love Story" oferty posypały się jak z rękawa. Należy pamiętać że to Ali początkowo
miała zagrać główne role kobiece w "Chinatown"...

więcej

potrafiła u polskich facetów oglądających "Love Story" wycisnąć szczere łzy płaczu. A tylko prawdziwy facet potrafi zapłakać. Nie jest więc jeszcze z nami całkiem źle...

Ali MacGraw jest boską aktorką. Jej rolę w Ucieczce Gangstera, Konwoju są po prostu genialne, a ona sama, na ekranie poraża swym nieprawdopodobnym pięknem. Wspaniała Kobieta!