film

Kacper

Casper
1995
1 godz. 41 min.
6,4 35 604
oceny
6,4 10 1 35604
1 292
chce zobaczyć
4,4 7
ocen krytyków
Doktor Harvey i jego córka zamieszkują nawiedzoną przez psotne zjawy starą posiadłość. Dziewczyna zaprzyjaźnia się z małym duszkiem Kacprem. Więcej Mniej
Kacper zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Saturn
awards.film.label.won awards.label.numbered_awards Saturn oraz 2 nominacje
awards.label.check_all

Pośredniczka w handlu nieruchomościami Carrigan Crittenden (Cathy Moriarty) odkrywa, że w starej ruderze, którą odziedziczyła po ojcu ukryty jest skarb. Nie mogąc sobie poradzić ze złośliwymi duchami, które bronią do niego dostępu, Carrigan wynajmuje dom doktorowi Harveyowi (Bill Pullman), pogromcy duchów. Harvey zamieszkuje w nim razem zPośredniczka w handlu nieruchomościami Carrigan Crittenden (Cathy Moriarty) odkrywa, że w starej ruderze, którą odziedziczyła po ojcu ukryty jest skarb. Nie mogąc sobie poradzić ze złośliwymi duchami, które bronią do niego dostępu, Carrigan wynajmuje dom doktorowi Harveyowi (Bill Pullman), pogromcy duchów. Harvey zamieszkuje w nim razem z córką Kat (Christina Ricci) i zobowiązuje się oczyścić ruderę. Ulega on jednak namowom córki i próbom małego duszka Caspra, który pomaga im wygnać chciwą właścicielkę.

boxoffice
$287 928 194 na świecie
$100 328 194 w USA
$187 600 000 poza USA
budżet
$50 000 000
na podstawie
Joseph Oriolo (postacie)
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Amblin Entertainment / Harvey Entertainment Company, The (współudział)
tytuł oryg.
Casper
inne tytuły
Casper Szwajcaria
Więcej...
Z filmu wycięto scenę w której Zelda Rubinstein krzyczy z komina "Idź w kierunku światła" cytując swoją rolę z innego głośnego filmu - "Duch".
Steven Spielberg chciał, aby film wyreżyserował Steve Barron, ale on odmówił. Angaż miał otrzymać Alex Proyas, ale opuścił produkcję.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych