Andy Warhol

Andrew Warhola

5,1
56 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Andy Warhol

Jego ego przerastało jego talent, a właściwie brak talentu. Te jego grafiki nie były w żaden sposób pomysłowe - każdy może przedstawić jakąś głupią puszkę z zupą czy krowy. Sztukę powinno się interpretować, a w tym przypadku nie ma mowy o żadnej interpretacji (chociaż chętnie poczytam interpretacje użytkowników Filmwebu na temat "Tapety z krową" i "Puszkami z zupą firmy Campbell").
Co do filmów - tak samo mierne. Kto chce oglądać gościa, który śpi przez kilka godzin albo jakiegoś typka, który przeżywa erotyczne uniesienia z papierosem w ustach? Co to ma symbolizować?
Nie lubię go także przez jego wredne podejście do Edie Sedgwick (pamiętne "Ciekawe czy Edie popełni samobójstwo? Mam nadzieję, że da mi znać, żebym mógł to sfilmować"). Dziewczyna miała koszmarne życie, a on jeszcze jej dokopał, bo postanowiła oddalić się od niego. Sama bym uciekła od niego.

Bonnie_filmweb

Również nie podoba mi ( w sensie estetycznym ) się taka forma sztuki ani żadna inna nowoczesna ale mimo braku sympatii - w mojej opinii jest to sztuka na miarę tamtych i tych czasów bo takie są one - konsumpcjonizm do szpiku kości. Taki to etap w sztuce, kiedyś były zwykłe rysunki w jaskini, antyczne rzeźby, renesansowe obrazy itd. Sztuka jest plastyczna i dostosowuje się do aktualnych czasów.

Bonnie_filmweb

"każdy może przedstawić jakąś głupią puszkę z zupą czy krowy. Sztukę powinno się interpretować, a w tym przypadku nie ma mowy o żadnej interpretacji "
XDDDDDDDDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones