serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Deadwood

2004 - 2006
1h
8,0 10 194
oceny
8,0 10 1 10194
9,0 4
oceny krytyków
Lipiec 1876. W opanowanym gorączką złota Deadwood zjawiają się obcy, którzy chcą tu rozpocząć nowe życie. Zobacz pełny opis
Deadwood zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Serial zdobył nagrodę Złoty Glob, 13 innych nagród oraz 44 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Deadwood to legendarna, wyjęta spod prawa osada na Dzikim Zachodzie. Ten pionierski przyczółek przyciąga nie tylko poszukiwaczy złota, ale i rzeszę barwnych postaci, które toczą okrutną walkę o władzę i majątek. Losy autentycznych postaci splatają się z historiami fikcyjnych bohaterów, tworząc epicki moralitet. W leżącym na ziemiachDeadwood to legendarna, wyjęta spod prawa osada na Dzikim Zachodzie. Ten pionierski przyczółek przyciąga nie tylko poszukiwaczy złota, ale i rzeszę barwnych postaci, które toczą okrutną walkę o władzę i majątek. Losy autentycznych postaci splatają się z historiami fikcyjnych bohaterów, tworząc epicki moralitet. W leżącym na ziemiach Siuksów Deadwood króluje przemoc i bezprawie. Bohaterami serialu są przestępcy, byli żołnierze i najemnicy, przedsiębiorcy, chińscy robotnicy, kobiety lekkich obyczajów i rewolwerowcy. W miasteczku osiedlają się: były prawnik Seth Bullock (Timothy Olyphant), legendarny rewolwerowiec i zwiadowca Wild Bill Hickok (Keith Carradine) oraz machiaweliczny właściciel salonu Al Swearengen (Ian McShane). Poruszając poważne tematy wplecione w zaskakujące wątki, serial "Deadwood" w przewrotny sposób bawi się konwencją westernu.

dystrybucja
HBO
studio
CBS Paramount Network Television / Home Box Office (HBO) / Paramount Network Television / więcej
tytuł oryg.
Deadwood
inne tytuły
W pewnym momencie kandydatem do wyreżyserowania pilotowego odcinka był David Fincher. Ostatecznie nakręcił go Walter Hill.
W serialu pokazany jest moment przybycia Dzikiego Billa do Deadwood, którego świadkami są Seth Bullock i Sol Star. W rzeczywistości Dziki Bill był w Deadwood dwa tygodnie przed Sethem, który przybył tam 1 sierpnia 1876 roku, na dzień przed śmiercią Dzikiego Billa.
W pilotowym odcinku, kiedy popędzani przez furmana Bullock i Star rozładowują wóz, Bullock chwyta z niego ostatni worek. Chwilę później jednak na wozie wciąż jest kilka kolejnych worków do rozładowania.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Język

ocenił(a) serial na 10

Chciałbym aby ludzie dzisiaj posługiwali się tak pięknie językiem, jak mieszkańcy Deadwood

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

świetny serial

ocenił(a) serial na 9

przydałby się jeszcze jeden sezon z przyzwoitym zakończeniem a nie taką kupą. Bez strzelaniny bez niczego. Strasznie się zawiodłem w ostatnim odcinku 3 sezonu.

Lektor polski ssie!

ocenił(a) serial na 6

Jak można tak zepsuć tłumaczenie? Pomijając niestaranność i niedokładność przekładu gdzie chodzi tylko o to żeby zachować sens a przecież tak ważne są szczegóły to pomijanie przekleństw jest kompletnym nieporozumieniem!
Nie dość że spece filmowe znad Wisły nie są w stanie nakręcić choćby w połowie tak ciekawego...

HBO potwierdza, że trwaja rozmowy o nakręceniu filmu, który mógłby być kontynuacją serialu splay . pl/2015/08/13/deadwood-2/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones