SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Deadwood

2004 - 2006
1 godz.
8,0 9 203
oceny
8,0 10 1 9203
13 537
chce zobaczyć
8,8 5
ocen krytyków
{"rate":8.8,"count":5}
{"id":"97620","linkUrl":"/serial/Deadwood-2004-97620","alt":"Deadwood","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/76/20/97620/7569023.2.jpg"}
Lipiec 1876. W opanowanym gorączką złota Deadwood zjawiają się obcy, którzy chcą tu rozpocząć nowe życie. Więcej Mniej
{"seasons":[3,2,1]}
36
Deadwood zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Serial zdobył nagrodę Złoty Glob, 11 innych nagród i 39 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
{"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/97620","link":"/serial/Deadwood-2004-97620/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/97620","link":"/serial/Deadwood-2004-97620/episode/ranking"},"newestEpisodes":{"link":"/serial/Deadwood-2004-97620/season/--seasonNumber--"}}
{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Deadwood to legendarna, wyjęta spod prawa osada na Dzikim Zachodzie. Ten pionierski przyczółek przyciąga nie tylko poszukiwaczy złota, ale i rzeszę barwnych postaci, które toczą okrutną walkę o władzę i majątek. Losy autentycznych postaci splatają się z historiami fikcyjnych bohaterów, tworząc epicki moralitet. W leżącym na ziemiachDeadwood to legendarna, wyjęta spod prawa osada na Dzikim Zachodzie. Ten pionierski przyczółek przyciąga nie tylko poszukiwaczy złota, ale i rzeszę barwnych postaci, które toczą okrutną walkę o władzę i majątek. Losy autentycznych postaci splatają się z historiami fikcyjnych bohaterów, tworząc epicki moralitet. W leżącym na ziemiach Siuksów Deadwood króluje przemoc i bezprawie. Bohaterami serialu są przestępcy, byli żołnierze i najemnicy, przedsiębiorcy, chińscy robotnicy, kobiety lekkich obyczajów i rewolwerowcy. W miasteczku osiedlają się: były prawnik Seth Bullock (Timothy Olyphant), legendarny rewolwerowiec i zwiadowca Wild Bill Hickok (Keith Carradine) oraz machiaweliczny właściciel salonu Al Swearengen (Ian McShane). Poruszając poważne tematy wplecione w zaskakujące wątki, serial "Deadwood" w przewrotny sposób bawi się konwencją westernu.

dystrybucja
HBO
studio
CBS Paramount Network Television / Home Box Office (HBO) / Paramount Network Television / Więcej...
tytuł oryg.
Deadwood
inne tytuły
W pewnym momencie kandydatem do wyreżyserowania pilotowego odcinka był David Fincher. Ostatecznie nakręcił go Walter Hill.
W serialu pokazany jest moment przybycia Dzikiego Billa do Deadwood, którego świadkami są Seth Bullock i Sol Star. W rzeczywistości Dziki Bill był w Deadwood dwa tygodnie przed Sethem, który przybył tam 1 sierpnia 1876 roku, na dzień przed śmiercią Dzikiego Billa.
W pilotowym odcinku, kiedy popędzani przez furmana Bullock i Star rozładowują wóz, Bullock chwyta z niego ostatni worek. Chwilę później jednak na wozie wciąż jest kilka kolejnych worków do rozładowania.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych