type.sub-type.serial_tv.name type.sub-type.serial_tv.description
type.sub-type.serial_tv.name

Deadwood

2004 - 2006
1 godz.
8,0 9 683
rating.votes.community
8,0 10 1 9683
14 533
chce zobaczyć
8,8 5
rating.votes.critics
Lipiec 1876. W opanowanym gorączką złota Deadwood zjawiają się obcy, którzy chcą tu rozpocząć nowe życie. Więcej Mniej
Deadwood zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

label.premiere

Złoty Glob
Serial zdobył nagrodę Złoty Glob, 13 innych nagród i 44 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Deadwood to legendarna, wyjęta spod prawa osada na Dzikim Zachodzie. Ten pionierski przyczółek przyciąga nie tylko poszukiwaczy złota, ale i rzeszę barwnych postaci, które toczą okrutną walkę o władzę i majątek. Losy autentycznych postaci splatają się z historiami fikcyjnych bohaterów, tworząc epicki moralitet. W leżącym na ziemiachDeadwood to legendarna, wyjęta spod prawa osada na Dzikim Zachodzie. Ten pionierski przyczółek przyciąga nie tylko poszukiwaczy złota, ale i rzeszę barwnych postaci, które toczą okrutną walkę o władzę i majątek. Losy autentycznych postaci splatają się z historiami fikcyjnych bohaterów, tworząc epicki moralitet. W leżącym na ziemiach Siuksów Deadwood króluje przemoc i bezprawie. Bohaterami serialu są przestępcy, byli żołnierze i najemnicy, przedsiębiorcy, chińscy robotnicy, kobiety lekkich obyczajów i rewolwerowcy. W miasteczku osiedlają się: były prawnik Seth Bullock (Timothy Olyphant), legendarny rewolwerowiec i zwiadowca Wild Bill Hickok (Keith Carradine) oraz machiaweliczny właściciel salonu Al Swearengen (Ian McShane). Poruszając poważne tematy wplecione w zaskakujące wątki, serial "Deadwood" w przewrotny sposób bawi się konwencją westernu.

dystrybucja
HBO
studio
CBS Paramount Network Television / Home Box Office (HBO) / Paramount Network Television / Więcej...
tytuł oryg.
Deadwood
inne tytuły
W pewnym momencie kandydatem do wyreżyserowania pilotowego odcinka był David Fincher. Ostatecznie nakręcił go Walter Hill.
W serialu pokazany jest moment przybycia Dzikiego Billa do Deadwood, którego świadkami są Seth Bullock i Sol Star. W rzeczywistości Dziki Bill był w Deadwood dwa tygodnie przed Sethem, który przybył tam 1 sierpnia 1876 roku, na dzień przed śmiercią Dzikiego Billa.
W pilotowym odcinku, kiedy popędzani przez furmana Bullock i Star rozładowują wóz, Bullock chwyta z niego ostatni worek. Chwilę później jednak na wozie wciąż jest kilka kolejnych worków do rozładowania.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych