[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/823457/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":5206,"rate":7.7251248559354595,"desc":"ocen"}}]
7,7
5 206 ocen gry aktorskiej
Astrid Bergès-Frisbey

Urodziła się w 1986 roku w Barcelonie, ma hiszpańsko-francusko-amerykańskie korzenie. Gdy miała 5 lat, jej rodzina przeprowadziła się do Paryża.
Karierę rozpoczęła w 2007 roku, występując od czasu do czasu we francuskiej telewizji. Już rok później pojawiła się na dużym ekranie obok Isabelle Huppert i Gasparda Ulliela w "Un Barrage contre le Pacifique". W 2010 roku spróbowała swoich sił jako modelka, biorąc udział w kampanii reklamowej ubrań marki French Connection na sezon wiosenno-letni i jesienno-zimowy. Cały czas grała we francuskich oraz hiszpańskich filmach, takich jak np. "Córka studniarza" czy "Bruc - legendarny pościg". W 2011 roku, po wielu przesłuchaniach, reżyser Rob Marshall i producent Jerry Bruckheimer osobiście wybrali ją do roli Syreny w kontynuacji przebojowej serii "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach". Na potrzeby filmu musiała nauczyć się mówić po angielsku i unikać słońca, by zachować bladość skóry.
Jej cechą charakterystyczną są wysokie kości policzkowe. Oprócz przyswojonego na potrzeby "Piratów..." angielskiego, mówi płynnie po francusku, hiszpańsku i katalońsku.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 maja 1986

miejsce urodzenia: Barcelona, Hiszpania

wzrost: 171 cm

1 nagroda i 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2010 roku brała udział w kampanii reklamowej znanej ze skandali, firmy odzieżowej French Connection, prezentując kolekcje letnią i zimową.
Ma dwie młodsze siostry.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych