Bartosz Obuchowicz 

6,5
4 368 ocen gry aktorskiej
Bartosz Obuchowicz
Znany jest przede wszystkim jako Tomek - ułożony i odpowiedzialny nastoletni syn doktora Burskiego (Artur Żmijewski) z serialu "Na dobre i na złe". Jednak zanim Bartek Obuchowicz trafił na plan tej telewizyjnej produkcji, zdążył już wystąpić w kilkunastu innych serialach i filmach.

Pierwsze kroki aktorskie stawiał w zespole pieśni i tańca, który przygotowywał różne inscenizacje teatralne. Wkrótce wraz z grupą zaczął występować w telewizji. Znalazł się na planie pewnej reklamówki. Wreszcie trafił na plan "Chłopców z Placu Broni", a następnie, w 1995 r. "Cwału" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, gdzie wcielił się w podopiecznego Mai Komorowskiej - Huberta. Rola ta przyniosła mu nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Powoli coraz więcej osób rozpoznawało młodego aktora. Zaczął regularnie pokazywać się zarówno na dużym, jak i na małym ekranie. Zobaczyć go można było w pojedynczych odcinkach produkcji, takich jak "Bar Atlantic" (1996), "Tajemnica Sagali" (1996), "13 posterunek" (1997), "Dom" (1997), "Sława i chwała" (1997), "Klasa na obcasach" (1998). Największą popularność zdobył jednak występując od 1999 r. w "Na dobre i na złe". Na planie poznał Piotra Wereśniaka. Twórca szybko powierzył mu rolę w "Stacji" (2000).
Potem trafił na plan sensacyjnej komedii Janusza Zaorskiego "Haker".


W 2001 r. rozpoczął studia na psychologii.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 marca 1982

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

wzrost: 176 cm

nagrody: 2 nagrody

żona Katarzyna Sobczyńska, 2 córki: Marianna (ur. 2006) i Marcelina (ur. 2009)
Ukończył szkołę aktorską im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie (Polska).
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2014 r. - "Wykochaj mnie na śmierć" - zespół Rockoholic;
- 2015 r. - "O jeden melanż za daleko" - zespół Empiria.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych