Beata Kawka 

Beata Aleksandra Kawka

6,5
3 126 ocen gry aktorskiej
Beata Kawka
Ukończyła w 1991 Wydział Aktorski PWST w Warszawie. W 1993 roku została laureatką nagrody dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jest uważana za aktorkę wszechstronną - kameleona: wzruszająca jako nieszczęśliwa matka trojga dzieci w "Na dobre i na złe", seksowna i do szaleństwa zakochana kochanka Saszy Piłatowa w "Ekstradycji", charakterystyczna wścibska, wypacykowana Winiarska w serialu "Marzenia do spełnienia". Jej pijana kobieta w filmie Bogusława Lindy "Sezon na leszcza" została uznana za aktorski majstersztyk. W Teatrze TV debiutowała główną rolą Olgi w sztuce "Prorok Ilja" w reżyserii T.Słobodzianka. Zazwyczaj gra role drugoplanowe, ale są one niezwykle dopracowane. Jedną z wiodących ról jest Dona w serialu "Samo życie". To postać zupełnie inna od tych, które grała dotąd, dojrzała, piękna kobieta, która wszystkimi sposobami walczy o miłość swojego życia Pawła Dunina. Jest aktorką ciekawą ról i nie dającą się zaszufladkować. Potrafi być piękna i zmysłowa, ale przede wszystkim uwielbia grać role charakterystyczne, gdzie - jak sama mówi- uroda nie jest jej do niczego potrzebna.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 września 1967

miejsce urodzenia: Szubin, Polska

wzrost: 168 cm

mąż Marcin (rozwód), córka Zuzanna
W 1991 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Polska). Dyplom uzyskała w 1992 roku.
Chorowała na nowotwór jajnika i piersi.
W 2019 roku wystąpiła w kampanii społecznej organizacji Kampania Przeciw Homofobii pt. "Stoję po stronie młodzieży" (wraz z Mateuszem Janickim, Jackiem Poniedziałkiem, Małgorzatą Rozenek-Majdan, Tomaszem Tyndykiem, Julią Kamińską, Jerzym Radziwiłowiczem i Majką Jeżowską).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Podobala mnie sie w filmie Jak to sie robi z dziewczynami choc zagrala malo.

JEST CUDOWNA

użytkownik usunięty

MEGA ATRAKCYJNA BABKA,CUDO

Jeden z najgorszych epizodów jakie widziałem to jako Dyrektorka w Służbach specjalnych. Aktorzy położyli ten film na łopatki....:(

czy ktoś wie w którym teatrze gra ? albo jaka agencja ją reprezentuje ? bardzo lubię tą aktorkę i chce od niej autograf.

super aktorka a przy tym piękna kobieta :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones