Majka Jeżowska 

Maria Jeżowska

6,2
241 ocen gry aktorskiej
Majka Jeżowska
Piosenkarka, kompozytorka i pianistka. Ukończyła Podstawową i Średnią Szkołę Muzyczną w Nowym Sączu. Zadebiutowała w 1979 roku na OMPP w Toruniu, gdzie znalazła się w finałowej złotej dziesiątce. W tym samym roku zaczęła studiować na Wydziale Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1982 roku wyjechała do USA, gdzie śpiewała w międzynarodowych klubach Chicago, Los Angeles i Nowego Jorku. Poślubiła tam Toma Logana, amerykańskiego gitarzystę. Stworzyła z nim własny zespół. Od roku 1994 nagrywa dla własnej firmy fonograficznej JA-MAJKA MUSIC. W jej repertuarze znajdziemy takie hity jak: "Najpiękniejsza w klasie", "Kolejowy flirt", "Odkąd zjawił się Edek", "A ja wolę moją mamę" oraz "Na plaży". Do tej pory ma na swoim koncie platynową i kilka złotych płyt.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 maja 1960

miejsce urodzenia: Nowy Sącz, Polska

Tom Logan (rozwód)
Jest zdobywczynią tytułu Kawalera Orderu Uśmiechu.
W roku 1978, na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze otrzymała nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów.
Wystąpiła w następujących kampaniach reklamowych:
- od 2006 r. - lody marki Koral;
- 2019 r. - Kampania Społeczna Przeciw Homofobii pt. "Stoję po stronie młodzieży" (wraz z Mateuszem Janickim, Jackiem Poniedziałkiem, Małgorzatą Rozenek-Majdan, Tomaszem Tyndykiem, Julią Kamińską, Jerzym Radziwiłowiczem i Beatą Kawką).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych