Bijou Phillips 

Bijou Lilly Phillips

6,6
472 oceny gry aktorskiej
Bijou Phillips
Bijou Phillips przyszła na świat 1 kwietnia 1980 roku w Greenwich (Connecticut, USA). Jej rodzicami są kompozytor John Phillips i aktorka Geneviève Waïte, a ojcem chrzestnym był Andy Warhol. W 1993 stała się najmłodszą modelką włoskiego wydania magazynu "Vogue". W wieku 14 lat zaczęła brać narkotyki. Trzy lata później ojciec wysłał ją na odwyk. Na wielkim ekranie zadebiutowała w komedii "Sugar Town". W 1999 wydała album muzyczny "I'd Rather Eat Glass", który okazał się przebojem. Rok później wystąpiła u boku Kate Hudson w "U progu sławy". Pierwszą poważną rolę zagrała w opartym na faktach thrillerze "Zabić drania", opowiadającym o brutalnym morderstwie nastolatki. Później wystąpiła w dramacie psychologicznym "Drzwi w podłodze". W horrorze "Hostel, część II" zagrała Whitney. W 2008 roku otrzymała rolę w remake'u horroru z 1974 - "To żyje". W kolejnych latach pojawiała się w filmach klasy B - "Oczekiwanie", "The Land of the Astronauts". W serialu "Dorastająca nadzieja" wykreowała postać Lucy. W 2011 aktorka wyszła za mąż za filmowca, Danny'ego Mastersona (oboje są scjentologami), z którym ma córkę. W 2013 Phillips przerwała karierę, aby skupić się na życiu rodzinnym i zdrowiu - aktorka zmaga się z chorobą nerek, a w 2017 przeszła operację przeszczepu nerki. W ostatnich latach głośno było o Bijou, po tym jak w mediach broniła swojego ojca (został oskarżony przez jedną z córek, Mackenzie Phillips, o gwałt i zmuszanie do życia w kazirodczym związku) i męża (oskarżono go o gwałt i przemoc wobec kilku kobiet, mężczyźnie grozi 45 lat więzienia).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 kwietnia 1980

miejsce urodzenia: Greenwich, Connecticut, USA

wzrost: 168 cm

mąż Danny Masterson (od 18.10.2011), córka Fianna Francis (ur. 14.02.2014)
Jest córką kompozytora Johna Phillipsa i aktorki Geneviève Waïte.
Ma trójkę przyrodniego rodzeństwa: Chynnę, Mackenzie oraz Jeffrey'a . Ma również siostrę Tamerlane.
Jej ojcem chrzestnym jest Andy Warhol.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Bardzo sympatyczna slodka dziewczyna i nie wiem kurde ktora lepsza była w hostelu 2 czy ona czy Lauren German.

Ciekawostka:
Podkładała też głos w grze GTA: San Andreas jako Helena Wankstein

że piękna i długonoga zniej dziewczyna :)))

Jednak strasznie szkoda, że zagrała w tej szmirze i chorym filmie "Hostel 2". Być może będzie można ją jeszcze zobaczyć w jakichś normalnych produkcjach, czego jej życzę :)

... był tak znanym reżyserem, że nie słyszałem o żadnym jego filmie. Dopiero w wikipedii przeczytałem, że w latach 1963-1968 nakręcił ponad 60 filmów, które charakteryzował... brak scenariusza.
Przede wszystkim Warhol był artystą pop-artu. Z niego był taki reżyser jak z Dody intelektualistka :)