Bruce Campbell I

Bruce Lorne Campbell

7,7
9 344 oceny gry aktorskiej
Bruce Campbell I
Nazywany "ulubionym synem wujka Sama" Bruce Campbell zdecydował się na karierę związaną z filmem, gdy jako nastolatek otrzymał kamerę umożliwiającą zapis na ośmiomilimetrowej taśmie. Jednak decydującym faktem okazało się poznanie Sama Raimiego w 1975 roku. Z nim to w latach 1977- 1978 nakręcili pierwsze filmy - horrory "It's Murder!" i "Within the Woods", czym zachęcili potencjalnych inwestorów. Już w 1983 "uzbrojeni" w 300.000 dolarów i garstkę aktorów amatorów stworzyli jedne z klasyków horroru - "Evil Dead" ("Martwe Zło”). Para - Raimi za kamerą, Campbell przed - sprawdziła się znakomicie. Powstały jeszcze dwie części cyklu, a fani wciąż liczą na powstanie czwartej. Campbell wielokrotnie później spotykał się na planie filmowym z Raimi. W obecnych czasach pojawia się on często w kolejnych produkcjach Raimiego - serialach o przygodach Herculesa i Xeny. Kreuje tam postać Autolycusa, jest również reżyserem niektórych odcinków.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 czerwca 1958

miejsce urodzenia: Birmingham, Michigan, USA

wzrost: 185 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Christine Deveau (13.03.1983 - 1989, rozwód), 2 dzieci: córka Rebecca (ur. 1984) i syn Andy; 2. Ida Gearon (od 22.02.1991), 2 dzieci
Był brany pod uwagę, do roli Agenta Doggetta w serialu "Z archiwum X". Ostatecznie angaż otrzymał Robert Patrick
Za czasów kręcenia filmu "Martwe zło" doznał złamania szczęki, kiedy reżyser Sam Raimi, przypadkowo "wpadł" na niego motocyklem.
Jego ojcem jest Charlie Campbell.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych