Christina Martha Vidal

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/129322/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":179,"rate":7.139664804469274,"desc":"ocen"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/129322/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":33,"rate":7.515151515151516,"desc":"oceny"}}]
7,1
179 ocen gry aktorskiej
Christina Vidal I

Urodziła się i wychowała w słynne dzielnicy Nowego Yorku, Queens. Jej uroda ma korzenie portorykańskie ze strony ojca, ma dwie siostry, również aktorki: Lise i Tanye oraz brata Christiana.

Ukończyła Arts School w Nowym Yorku. Kiedy miała 17 lat dołączyła do żeńskiej grupy muzycznej Gemstone wraz z Jade Vilalon i Crystal Grant. Aby kontynuować mnaukę i kariere poczatkujacej aktorki przeniosła się do Orlandfo na Florydzie.

Jej kariera aktorska rozpoczęła się od filmu "Life with Mikey" z 1993 roku z Michaelem J. Foxem.

Od tego czasu występowała w wielu filmach i serialach telewizyjnych, miedzy innymi dla stacji Nickoledeon.

Pierwszy jej duży film to "Zakręcony Piątek" z Lindsay Lohan i w tym samym roku dołączyła do obsady serialu "10-8 Officers on Duty". Pojawiła się w jednym z epizodów w znanym na całym świecie "Dr House" a także gościnnie w serii "Sabrina, nastoletnia czarownica".

Oprócz gry w filmach rozwijała się także jej muzyczna kariera razem z zespołem Gemstone jak i solowa.

Jej piosenki znalazły się  miedzy innymi w soundtracku do filmu "Zakręcony Piątek". Jednak stawia na aktorstwo i pojawia się w kolejnych filmach kinowych jak i telewizyjnych, seriale "Castle" czy "In Plain Sight" oraz filmy, "Magic man" z 2009  lub "Maska Ninja" w 2008 roku.

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 listopada 1981

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 157 cm

Podpisała kontrakt z wytwórnią płytową MCA records. Jej album ukazał się jesienią 2002 r.
Ma dwie siostry Lisę i Tanyę oraz brata Christiana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Dopiero w "Zakręconym Piątku" została dostrzeżona, ale tak ogólnie to jest spoko.

  • Bardzo spodobała mi się jako Christine w "Hotelu śmierci". Nawet nie wiedziałam, że grała w "Zakręconym piątku" (szybko jednak to nadrobiłam). Ale naprawdę dobrze śpiewa i gra. Mam nadzieję, że jej kariera będzie się dalej rozwijać - Christina jest przykładem, że nie trzeba grać w super-produkcjach, żeby ... więcej

    • fajna aktorka ma fajny glos , super zagrala w zakręcony piatek , a jeszcze lepiej w serialu Zawód glina :-)