Conan O'Brien 

Conan Christopher O'Brien

7,5
174 oceny gry aktorskiej
Conan O'Brien
Conan O'Brien dorastał w katolickiej rodzinie pochodzenia irlandzkiego w Massachusetts. Już w młodym wieku wykształciło się u niego zamiłowanie do komedii. W czasie studiów na prestiżowym Uniwersytecie Harvarda prowadził pismo satyryczne "Harvard Lampoon". Po ukończeniu szkoły zaczął pracować w telewizji, między innymi pisząc materiały do programu "Saturday Night Live" i serialu animowanego "Simpsonowie". W latach 1993-2009 prowadził dla NBC program "Late Night with Conan O'Brien", a w latach 2009-2012 "The Tonight Show with Conan O'Brien". Jego współpraca z NBC zakończyła się, gdy sieć postanowiła przesunąć jego program na późniejszą porę na rzecz programu Jaya Leno, co spotkało się z odmową z jego strony. Od 2010 roku jest gospodarzem we własnym programie telewizyjnym typu talk-show zatytułowanym "Conan" emitowanym w stacji TBS.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 kwietnia 1963

miejsce urodzenia: Brookline, Massachusetts, USA

wzrost: 194 cm

żona Liza Powell (od 12.01.2002), 2 dzieci: córka Neve O'Brien (ur. 14.10.2003) i syn Beckett O'Brien (ur. 09.11.2005)
Jego rodzice są irlandzkiego pochodzenia.
Ukończył uniwersytet Harvarda w Cambridge (Massatchusetts, USA) z tytułem naukowym w zakresie historii i literatury amerykańskiej.
Na początku pierwszych sezonów "Late Night with Conan O'Brien" podpisywał nowy kontrakt każdego tygodnia, bo stacja obawiała się o przyszłość programu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Chciałabym wiedzieć czy gdzieś na polskich kanałach są puszczane amerykańskie talk-showy ?
  Chodzi mi o programy w których gospodarzami są David Letterman, Conan O'Brien, Jimmy Kimmel, Jimmy Fallon, Jay Leno lub Ellen De Generes ? Jakiekolwiek z nich ?

 • prowadzący jakiegokolwiek talk-show. Wiadomo, że ważnym elementem tych programów są wywiady z gwiazdami, ale Conan potrafi być zabawny bez tego (coś do czego nie każdy prowadzący jest zdolny).

  1
  • Najbardziej zabawny facet jakiego miałam okazję oglądać. Late Night with Conan O'Brien to najlepszy program telewizyjny jaki kiedykolwiek powstał. O'Brien jest nie tylko następcą Jaya Leno, ale i przewyższa go poczuciem humoru, talentem i zdolnościami improwizacji.
   Pozdrawiam :)

   14
   5
   • Trudno z nim wytrzymać,skoro powtarza ciągle swoją kwestię.

    2
    • Ostatnio wystąpił nawet gościnnie w HIMYM. A dokładnie w odcinku 17, 7-mego sezonu. Widać go w 11 minucie xD

     1