Eric Balfour 

Eric Salter Balfour

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1609,"rate":6.7414543194530765,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":74,"rate":7.162162162162162,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,7
1 609 ocen gry aktorskiej
Eric Balfour
Aktor o środkowoeuropejskich i indiańskich korzeniach, najbardziej znany ze swoich serialowych ról w takich udanych produkcjach jak "Sześć stóp pod ziemią", gdzie zagrał Gabe'a, czy "Haven".

Na małym ekranie pojawił się po raz pierwszy jako Eric w serialu "Kids incorporated", za którą to rolę otrzymał nagrodę dla Młodego Artysty w Los Angeles. Na fali serialowej popularności otrzymał rolę w filmie "Zabójcza intryga" z 1996 roku, jego kinowym debiucie. Choć pojawiał się później na dużym ekranie w takich filmach jak: "Ten pierwszy raz", "Szalona impreza", "Porachunki" (pierwsza poważna rola dramatyczna) czy "Teksańska masakra piłą mechaniczną" u boku takich gwiazd jak Jennifer Love Hewitt czy Jessica Biel, to jednak największa miłość łączy go z małym ekranem. Zauważalne role w seriach: "Buffy-postrach wampirów" (pierwsza ofiara, Jesse McNally) i "Jezioro marzeń", gładko wprowadziły go do obsady takich hitów jak "Sześć stóp pod ziemią" czy "24 godziny", gdzie grana przez niego postać, Milo Pressman, pojawiła się w 1 i 6 sezonie. Eric odszedł z obsady na własną prośbę. Pojawił się też w kilku odcinkach młodzieżowej serii "Życie na fali" jako Eddie, narzeczony Theresy.

Koniec pierwszej dekady XXI wieku przyniósł mu średnie występy artystyczne. Serie "Hawaii" i "Seks, miłość i sekrety" zostały szybko zdjęte z anteny, zaś filmy w rodzaju "Skyline" czy "Dinoshark" okazały się bardzo niskich lotów. Ciekawe, warte zapamiętania kreacje pozostawił natomiast w serialu "Wyrok" (Brian Peluso), a także filmach "Seks to nie wszystko" (wystąpił nago z erekcją) oraz "Hell ride" (nowoprzyjęty członek gangu, Comanche). Od 2010 roku gra jedną z głównych ról w serialu fantasy "Haven" - Duke'a.

W życiu prywatnym jest mężem projektantki mody Erin Chiamulon. Udziela się też z sukcesami jako muzyk i model. Wystąpił na scenie wraz z Brittany Murphy jako członek zespołu Blessed With Soul. Jest też głównym wokalistą w zespole Born As Ghosts. W 2006 roku był twarzą męskich perfum Valentino.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 kwietnia 1977

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 188 cm

żona Erin Chiamulion (od 30.05.2015), syn Oliver Lion (ur. 02.08.2018)
Nazwa jego zespołu "Fredalba" pochodzi od imienia paryskiej prostytutki.
W zespole "Blessed With Soul" grał z Brittany Murphy.
Jego pierwszym singlem który ukazał się w MTV był "Gimme More"
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych