Eric Christian Olsen 

6,9
2 129 ocen gry aktorskiej
Eric Christian Olsen
Eric Christian Olsen urodził się 31 maja 1977 roku w Eugene, stanie Oregon, USA. Syn Jeanne Olsen i Paula Olsen, nauczyciela angielskiego i trenera.

Wychowywał się w Bettenford, Iowa, USA. Ukończył tam też szkoły Bettendorf Middle i High School. Rozwijał w nich swoje zainteresowania związane ze sportem i językiem japoński. Brał udział w różnych lokalnych przedstawieniach.

W 1999 roku z $500 w kieszeni wyjechał do Kalifornii. W pierwszym tygodniu pobytu udało mu się zdobyć rolę w serii Stevena Spielberga "High Incident" i "Millenium" Chrisa Cartera. Następnie zagrał krótki epizod w filmie HBO "Black Cat Run". Wszystkie sukcesy ułatwiły mu zdobycie jednej z głównych ról w w serialu "Get Real". Wcielił się tam w rolę nastolatka Cameron'a Green'a. W kolejnych latach wystąpił w dużych produkcjach takich jak "Pearl Harbor", "To nie jest kolejna komedia dla kretynów", "Gorąca laska".
Po jednym z nieudanych występów, Eric kupił sobie deskę surfingową. Bardzo szybko pokochał ten sport. W filmie "Pamiętne lato" zaprezentował swoje umiejętności.
Kariera aktorska nie przeszkodziła mu w nauce. Udało mu się ukończyć Pepperdine University na wydziale sztuk wyzwolonych.
Eric znany jest także ze swoich krótkich serii na kanale Funny or Die. Wyśmiewa tam często Perry Hilton.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 maja 1977

miejsce urodzenia: Eugene, Oregon, USA

wzrost: 186 cm

żona Sarah Wright (od 23.06.2012), 3 dzieci: syn Wyatt Oliver (ur. 16.08.2013), oraz córki Esmé Olivia (ur. 09.08.2016 ) i Winter Story (ur. 15.09.2020)
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2001 r. - "Tainted Love" - Marilyn Manson;
- 2008 r. - ''Yes We Can'' - Will i Am.
W 2002 wystąpił w reklamie Reese Fast Break.
Ma starszego brata Davida Paula, który jest jego dublerem.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych