Gérard Depardieu

Gérard Xavier Marcel Depardieu

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/161/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":12373,"rate":7.99749454457286,"desc":"oceny"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/161/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":36,"rate":6.722222222222222,"desc":"ocen"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/161/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":10,"rate":9.2,"desc":"ocen"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/161/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":3,"rate":6.666666666666667,"desc":"oceny"}}]
8,0
12 373 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gérard Depardieu
  • użytkownik usunięty

Gerard Depardieu jest jednym z najlepszych francuskich aktorów, zagrał wiele świetnych ról w
    filmach wybitnych, ale i tak na tym forum ważniejszym tematem jest jego rosyjskie obywatelstwo i
    poglądy polityczne. Nie potraficie spojrzeć na człowieka z nieco szerszej perspektywy i docenić
    jego wkład w rozwój europejskiej kinematografii. Smutne.

• Powinno się oceniać jego aktorstwo, a nie jego poglądy. Dla mnie jest najlepszym francuskim aktorem (przyznaję się, że dużo ich nie znam). Każdy film z jego udziałem jest dla mnie bardzo dobry albo przynajmniej dobry. Obejrzałam 10 tytułów i średnia ocena to 8,4 :)

• Weronekk :)

• TangoAndWaltz Jeśli mogę spytać: skoro na Gerarda wszyscy tak jadą, że komunista, że mu się w głowie poprzewracało itd., to dlaczego jeszcze jakieś 5 lat temu wszyscy go uwielbiali? Że aktor super, oscarowy i w ogóle, a jak tylko powiedział o swoich poglądach, to rzucili się na niego jak psy na mięso. Oceniajcie filmy a nie poglądy polityczne

• Warto też zaznaczyć ,że ten cały filtr z Rosją to przez lewackie nomen omen władze we Francji.A komunistyczne czyli de facto lewicowe poglądy, ma z 80% sławnych aktorów aktorek ,reżyserów, itd

• Podobnie jak szczycący się znajomością z Gerardem Olbrychski, Depardieu miewa, z całym szacunkiem, skłonności do tworzenia legendy człowieka nieprzewidywalnego. No i czasem faktycznie pojedzie bohemą. Ale obaj panowie zasuwali ostro całe życie pomimo tych celebryckich chwytów.

• Mnie tam nie przeszkadza, że Żerar Rienowicz Diepardie prywatnie jest pajacem, bratającym się ze zbrodniarzami wojennymi i islamskimi fanatykami, obwożonym jak cyrkowy okaz po rosyjskim imperium i mianowanym "honorowo" Mordwińcem, Czeczenem czy Udmurtą.
    Ważne jest to, czy jest dobrym aktorem. Moim skromnym zdaniem, ma wielki aktorski dorobek i wybitne role na koncie.
    Problem w tym, że ostatnią rolę wybitną miał 20 lat temu, a ostatnio gra dość przeciętnie w bardzo przeciętnych filmach.