Gérard Depardieu

Gérard Xavier Marcel Depardieu

8,0
17 943 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gérard Depardieu

prezydent francji wymyslil podatek dla najbogatszych 75 % sam wym uciekl , ja tego nie rozumiem zarobic a potem wiekszosc oddac panstwu , a co do obywatelstwa rosyjskiego to bez komentarza , niech zyje jak chce , moze inni pojda za nim

Michal17

Gdyby to był gangster albo szemrany geszefciarz to tak, ale wielki artysta, spełniony, nieprzeciętnie bogaty powinien być wzorem dla innych, być patriotą, mieć zasady, nie odwracać się plecami do rodaków e kryzysie. Raz podatek 75% nie wchodzi w życie, dwa i tak przy takiej fortunie i zarobkach Depardieu nadal byłby milionerem i człowiekiem nieprzecietnie zamożnym.
Teraz naruralną konsekwencją powinno być odsunięcie go od produkcji amerykańskich i francuskich, niech gra dla Rosji i Czeczenii i zobaczymy jak to wpłynie na jego finanse.
Idąc logiką Depardieu każdy znany sportowiec, uczony, artysta powinien zmieniać obywatelstwo i zostawać obywatelem kraju który mu więcej da kasy.

ajron1960

Co ty piszesz? Aż specjalnie założyłem konto żeby odpowiedzieć.
"Idąc logiką Depardieu każdy znany sportowiec, uczony, artysta powinien zmieniać obywatelstwo i zostawać obywatelem kraju który mu więcej da kasy."

Jakie "DA"? Chyba które mniej zabierze.
75% podatku już brzmi absurdalnie i irytuje ludzi którzy nawet go nie płacą, a co dopiero gdybyś musiał wyłożyć ze swojej kieszeni 3/4 kasy żeby zadowolić pazerne państwo, które i tak te pieniądze prze*****doli.
Co to znaczy być patriotą?
Dać się wyd**ać przez głupich polityków? Moim zdaniem nagłaśniać idiotyczne decyzje i je piętnować publicznie, co zrobił (możliwe że tylko przy okazji) Depardieu.

Leeer

1, 75% podatku od 1200zł brzmi absurdalnie, ale od 20 milionów euro już nie.
2. Podatek nie wszedł w życie więć wyskoczył przed orkiestrę.
3. Ściskając sie z gangsterem i mordercą Putinem wykazał się kompletnym brakiem rozumu i umiaru, więcej na tym straci niż zyska, oczywiście to jego sprawa, ale tylko potwierdza, że wielki artysta może być jednocześnie kompletnym idiotą.
4. Przyznaję rację, że politycy to banda kretynów, ale są wybory i skoro wyborcy są kretynami to nie dziwi na kogo głosują, nie zwalnia to jednak ludzi bogatych z powinności wobec swojej ojczyzny . Uciekanie do rajów podatkowych jest zwykłym oszustwem i jest możliwe tylko dzieki głupocie rządzących i kulawemu prawu.
Nie mam usprawiedliwienia dla Depardieu, według mnie postąpił karygodnie i powtarzam, że straci na tym , a nie zyska.

ajron1960

1. No tutaj jest dyskusja na stary temat czy bogaci powinni płacić większy podatek, w obecnym systemie moim zdaniem tak ale nawet wśród socjalistów 75% podatek wywołuje konsternacje.
2. Trochę się pospieszył ale co z tego. Już samo to że we Francji chcieli wprowadzić taki podatek, a w kampani Hollanda był jednym z flagowych projektów zmian wystarczyło żeby przepędzić co zamożniejszych podatników.
3. Większość światowych przywódców jak nie wszyscy mają na swoim sumieniu ludzkie życie. to że akurat przypadek Putina jest bardzo dobrze u nas nagłośniony jest kiepskim argumentem, ale rozumiem że ludzi to może oburzać. Mógł się tak z nim Depardieu nie afiszować.
4. Ja uważam że jednostka jeśli może to nie musi ponosić konsekwencji wyboru głupich ludzi.
Zachował się jak normalny człowiek, to czy zrobił to żeby zachować część majątku (można to nazwać chciwością), czy w ramach protestu ideologicznego tego nie wiem.

Leeer

Nie porównuj Putina etatowego pracownika służb specjalnych Związku Radzieckiego to innych przywódców państw europejskich. Hańba. Może warto poczytać co w Rosji się wydarzyło bo wiudać , że nadal jest to temat nie bardzo odkryty dla większości ludzi ze względu na biznes Rosji Putina z Europą Zachodnia.
Normalny bogaty czlowiek nie zmienia obywatelstwa dla kilku, kilkunastu milionów euro, kiedy ma majątek powyżej 100 milioów, a może więcej i 70-tke na karku.

ajron1960

Jedni mniej drudzy więcej mają na swoim sumieniu, ale większość z nich można nazwać mordercą, czy gangsterem. Dla mnie taki Bush czy Obama nie są lepsi. A jeżeli chodzi o przywódców europejskich to co działo się w zeszłym roku przy okazji inwazji na Libie z Sarkozym na czele. Odpowiednia medialna otoczka i jazda.
A skąd możesz wiedzieć co robi taki człowiek w tej sytuacji. Nie każdy myśli tak jak Ty.

ajron1960

sam brzmisz absurdalnie, 3/4 to 3/4... od 1200 to 900 zl, a od 20 mln to 15 mln... dla mnie absurdalnoscia jest zabieranie komus 15 mln zl tylko dlatego ze potrafi tyle zarobic. nie ma sensu sie spierac bo i tak nie zrozumiesz...
zmienilbys zdanie jakbys zaczal zarabiac wiecej i musial spora czesc oddawac. bo ci co najglosniej krzycza ze depardieu to zdrajca, sami zarabiaja minimum, a ci co zarabiaja duzo wiedza, ze trzeba czegos wiecej niz umiejetnosc prowadzenia taksowki albo koszenia trawy, zeby to osiagnac.
jak osiagnal sukces to jest to jego zasluga, panstwo ktore chce takiemu zabrac 75% to poprostu zlodziej.

In7ane

Jeżeli nie widzisz różnicy kiedy ktoś ma 300 zł miesiecznie na przeżycie a drugi 5 milionów euro to nie mamy o czym dyskutować. Zachował się nagannie i poniesie tego konsekwencje, może nie finansowe, ale wizerunkowe. Wizerunek też ma swoją cenę.
Nie jestem socjalitą, ale uważam za głęboką niesprawiedliwość tak zróżnicowane zarobki (dochody), szcególnie w czasach kryzysu. Nie widzę sensu żeby jedni mieli miliardy, a inni przymierali głodem. Depardieu jest dla mnie symbolem głupoty i pazerności, nie ma nic na swoją obronę. Do biedaków nie należy, a trumna nie ma kieszeni.

ajron1960

jesli nie widzisz roznicy czy ktos ci ukradnie 900 zl czy 5 mln to nie mamy o czym dyskutowac. poniesie konsekwencje wizerunkowe bo wiekszosc takich jak ty, uwaza ze skoro tyle zarobil to powinien to oddac, ale w moich oczach sie nie zmieni, postawil sie liberalnemu panstwu, choc nieszczegolnie szczesliwie trafil do rosji (wizerunkowo).
jak masz takie poglady to nie czekaj tylko wyprowadz sie do jakiegos socjalistycznego panstwa gdzie co bys nie robil z glodu nie umrzesz i oszczedz nam czasu na odpisywanie.. ja wyznaje zasade ze zeby cos miec, trzeba zapracowac.

oczywiscie sam bym wolal zeby wszyscy w polsce mieli za co zyc, szczegolnie ci ktorym jest ciezko nie z wlasnej winy.. ale ciezko takich odcedzic od calej reszty ktora najchetniej tylko by brala i nic nei robila.
ludzie rodza sie rowni, ale to jak pozniej kieruja wlasnym zyciem powoduje nierownosc. we francji wymyslili ze zabiora bogatszym zeby te neirownosc wygladzic.. i temu sie sprzeciwiam.

In7ane

sory, 900 zl czy 15 mln....

In7ane

Francja to nie kraj liberalny bo rządami Hollanda są socjalistyczne, Depardieu postawił się więc nie liberałom, a socjalistom.
Jestem całkowicie przeciwny gigantycznym dysproporcjom w zarobkach. Nie może być tak, że jeden pracując w Biedronce będzie za swoją uczciwą prace brał 1500 zł, a Grad z Platformy Obywatelskiej (polityk) 100 tysięcy złotych, nie mówiąc już o prezesach banków zarabiających po 500 tysięcy złotych, jeżeli chodzi o Polskę. Nie pasuje mi to, podatki są po to żeby jednym odbierać , a innym pomagać. Również płaca minimalna jest bardzo ważna, zobacz jak to wygląda w Danii, Szwecji, a w Polsce.

Michal17

dokładnie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones