Hope Davis I

6,7
4 237 ocen gry aktorskiej
Hope Davis I
Hope Davies urodziła się 23 marca 1964 roku i wychowywała w Tenafly w New Jersey. Gdy miała osiem lat wraz z koleżanką z sąsiedztwa, aktorką Mirą Sorvino, napisała sztukę ''The Dutch Dools''. Jako nastolatka uczyła się baletu, który przerwała ze względu na brak szans na karierę ze względu na późny wiek. Po ukończeniu Vassar College zaczęła pobierać prywatne lekcje aktorstwa u nauczycieli z Royal Shakespeare Company w Chicago. Pierwsze kroki stawiała w sztukach ? Speed-the-Plow, Macbeth i Two Shakespearean Actors. Karierę w filmie rozpoczęła w latach 90-tych od niewiele znaczących ról w Flatliners, Home Alone i Kiss of Death. Zaczęła pojawiać się w niezależnych filmach jak The Daytrippers (1995) czy Next Stop Wonderland (1998). To otworzyło jej drogę do Hollywood, zagrała w thrillerze Arlington Road (1999) i About Schmitt (2002) u boku Jacka Nicholsona. Dostrzerzono ją gdy otrzymała nominację do Złotego Globu i Koła Nowojorskich Krytyków za rolę Joyce Barbner w American Splendor (2003).

Prywatnie w wieku 23 lat wyszła za mąż za Forda Evansona, związek ten zakończył się rozwodem w 1996 roku. Powtórnie wyszła za aktora Jona Patricka Walkera, z którym ma dwie córki.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 marca 1964

miejsce urodzenia: Englewood, New Jersey, USA

wzrost: 170 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Ford Evanson (26.08.1989 - 1996, rozwód); 2. Jon Patrick Walker (od 06.07.2002), 2 córki: Georgia (ur. 31.08.2002) i Mae (ur. 30.12.2004)
Ubiegała się o rolę w "Słonecznym patrolu".
W 1986 roku ukończyła College Vassar.
W 2004 roku dołączyła do Akademii Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Np w "Jokerze" była zjawiskowa w roli krupierki. Te blond włosy, świetnie dobrana fryzura, czerwona pomadka i ten mundurek - idealna! I w ogóle nie wygląda na swój wiek

Dobrze, realistycznie gra mało sympatyczne postacie, np. w "Dowodzie", "Gigantach ze stali" i "Prognozie na życie".

widziałem Hope Davis w kilku filmach i w żadnym z nich nie schrzaniła roli. wszystkie te role były świetnie i przekonująco zagrane, bardzo naturalnie i właściwie jak na aktorkę teatralną i filmową. i dostała pochwałę, bo kilka lat temu zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie najlepszych aktorek, wg nowojorskich krytyków....

więcej

zagrala w serialu Newsroom Nine jakastam

jednak jej glos mnie wkurza a dlaczego?? nie mam zielonego pojecia:):)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones