Jamie Campbell Bower 

James Metcalfe Campbell Bower

7,9
10 058 ocen gry aktorskiej
Jamie Campbell Bower
Jamie Campbell Bower to brytyjski aktor, model i muzyk. Urodził się 22 listopada 1988 roku w Londynie (Anglia, Wielka Brytania). Jego matka, Anne Elizabeth, jest menedżerem muzycznym, a ojciec, David Bower, pracuje dla producenta sprzętu muzycznego Gibson Guitar Corporation. Wśród jego przodków znajduje się Sir John Campbell, 7. baron Ardnamurchan i Airds. Jamie kształcił się w prywatnej szkole Bedales School w Hampshire. W wieku 8 lat zaczął brać lekcje śpiewu. Należał do National Youth Music Theatre i National Youth Theatre, organizacji skupiających młodych artystów. Profesjonalną karierę aktorską rozpoczął, gdy jego dobra znajoma, aktorka Laura Michelle Kelly, skontaktowała go ze swoim agentem. Został skierowany na przesłuchania do musicalu Tima Burtona "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" (2007) i zdobył rolę Anthony'ego. Występ u boku Johnny'ego Deppa i Heleny Bonham Carter otworzył mu drzwi do kariery na wielkim ekranie. W kolejnych latach pojawił się między innymi w takich produkcjach jak "Rock'N'Rolla" (2008), filmy sagi "Zmierzch", "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I" (2010), "Anonimus" (2011), "Dary Anioła: Miasto kości" (2013) czy "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" (2018). Ponadto występował w serialach telewizyjnych takich jak "Camelot" (2011) i "Will" (2017), a w styczniu 2019 roku ogłoszono jego udział w prequelu do "Gry o tron".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 listopada 1988

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 183 cm

Jest wokalistą grupy Counterfeit.
Jest absolwentem National Youth Music Theatre i National Youth Theatre (fundacje artystyczno-edukacyjne dla młodzieży) w Londynie 
(Anglia, Wielka Brytania).
Ubiegał się o rolę młodego Toma Riddle'a w filmie "Harry Potter i Książę Półkrwi". Ostatecznie angaż otrzymał Frank Dillane.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych