Jamie Ji-Lynn Chung

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/694660/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":3544,"rate":7.183126410835214,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/694660/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":125,"rate":8.048,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/694660/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":119,"rate":7.453781512605042,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/694660/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
7,2
3 544 oceny gry aktorskiej
Jamie Chung I
Posiadająca koreańskie korzenie aktorka Jamie Jilynn Chung urodziła się 10 kwietnia 1983 roku. Ma starszą siostrę. Jej rodzice w 1980 roku opuścili Koreę i przenieśli się do Kalifornii, gdzie otworzyli restaurację z hamburgerami. Jamie wychowywała się w San Francisco, gdzie uczęszczała do Lowell High School, którą ukończyła w 2001 roku. Po czterech latach edukacji na University of California w Riverside uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii. W trakcie nauki należała do bractwa Kappa Kappa Gamma.

Zanim rozpoczęła pracę w branży filmowej, zarabiała jako kelnerka w barze. Następnie została zauważona przez twórców reality-show - "The Real World: San Diego", którzy zaangażowali ją do czternastego sezonu programu. Wkrótce pojawiła się w spin-offie produkcji zatytułowanym "Real World/Road Rules Challenge", który wraz ze swoją drużyną wygrała.

Swoją karierę aktorską rozpoczęła w 2006 roku, gdy wystąpiła gościnnie w serialach takich jak: "Veronica Mars", "Ostry dyżur" i "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", a po dwóch latach otrzymała główną rolę w miniserialu stacji ABC, "Samurai Girl". Niedługo potem została zaangażowana do ekranizacji popularnej gry - "Dragon Ball", w której wcieliła się w postać Chi Chi. Na potrzebę filmu wyjechała do Meksyku, gdzie były kręcone zdjęcia. W 2009 roku otrzymała rolę w remake'u filmu "Dom pani Slater" pt."Ty będziesz następna". Za ten występ aktorka otrzymała pochlebne opinię od krytyków i widzów. Następnie zastąpiła Emmę Stone w "Sucker Punch", gdzie wcieliła się w rolę Amber. W trakcie kręcenia filmu, odbywała rutynowo treningi fizyczne.

Później otrzymała rolę Mulan w popularnym serialu stacji ABC - "Dawno, dawno temu". Jamie występowała regularnie w drugim sezonie produkcji, natomiast później pojawiała się gościnnie. W 2013 roku otrzymała jedną z głównych ról w serialu "Wybrana", a następnie zagrała w filmie "Sin City 2: Damulka warta grzechu".

Ponadto aktorka występuje w reklamach. Pracowała dla takich firm jak: Alka Seltzer, AT&T i Axe. Do ulubionych zajęć Jamie należy fotografowanie i podróżowanie. Jest fanką drużyny baseballowej San Francisco Giants. Na początku 2012 roku zaczęła spotykać się z aktorem Bryanem Greenbergiem, z którym w grudniu 2013 roku się zaręczyła. Pobrali się dwa lata później w Santa Barbara w Kalifornii.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 kwietnia 1983

miejsce urodzenia: San Francisco, Kalifornia, USA

wzrost: 168 cm

mąż Bryan Greenberg (od 31.10.2015)
W 2001 roku ukończyła Lowell High School w San Francisco, natomiast w roku 2005, University of California w Riverside (Kalifornia, USA), gdzie zdobyła tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii.
Ma starszą siostrę.
Była rozważana do roli Elizabeth Braddock/Psylocke w filmie "X-Men: Apocalypse", ale angaż otrzymała Olivia Munn.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych