Joaquim de Almeida 

Joaquim António Portugal Baptista de Almeida

7,0
5 031 ocen gry aktorskiej
Joaquim de Almeida
Najbardziej dziś znany na świecie portugalski aktor. Zanim zaczął grać w filmach, pracował m.in. jako ogrodnik ambasady Zairu w Wiedniu. Międzynarodową karierę aktorską, którą rozpoczął na początku lat osiemdziesiątych umożliwiła mu znajomość siedmiu języków. Występował w filmach portugalskich, hiszpańskich, włoskich, francuskich, brazylijskich, argentyńskich, meksykańskich i amerykańskich. Najciekawsze role zagrał w "Good Morning Babylon", "Czarnym Mediolanie", "Sandino" i w "Mistrzu szpady". Największą sławę przyniosły mu role w thrillerze politycznym "Stan zagrożenia", komedii romantycznej "Tylko ty" i przede wszystkim w odjazdowym "Desperado" . Wystąpił też w kilku odcinkach amerykańskich seriali, m.in. w "Nikicie" i "Policjantach z Miami".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 marca 1957

miejsce urodzenia: Lizbona, Portugalia

wzrost: 173 cm

dwukrotnie żonaty: 1/ Cecilia de Almeida, syn Lourenço (ur. 1992) 2/ Maria do Carmo da Cunha Cabral Risques Pereira, córka Ana (2002)
28 października 2005 roku został obywatelem USA.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Oglądając "Szybkich i Wściekłych 5" łudząco przypominał mi Geoffreya :)

Fajnie się gościa oglada

Jeśli będą mieli nakręcić film biograficzny o Kadaffim, uważam że on byłby idealnym kandydatem do głównej roli. Według mnie jest bardzo podobny do Kadaffiego.

ten aktor wygląda podobnie do niego.

cooo

użytkownik usunięty

to bucho? łooo ja cie, ale te lata zmieniaja czlowieka
niemniej w queen of the south fajny jest