John Toll 

7,9
2 307 ocen zdjęć
John Toll

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 czerwca 1952

miejsce urodzenia: Cleveland, Ohio, USA

Oscar
Zdobył 2 nagrody Oscar, 9 innych nagród oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Lois Burwell (od 14.11.1998)
Był członkiem jury w konkursie głównym na XVI Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage w Łodzi w 2008 roku.
Od 1995 roku jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych (American Society of Cinematographers, ASC).
Jest jednym z trzech operatorów filmowych, którzy rok po roku zdobywali Oscary w kategorii Najlepsze Zdjęcia (za filmy "Wichry namiętności" i "Braveheart - Waleczne Serce"). Pozostałe osoby to Leon Shamroy i Winton C. Hoch.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Wybitny malarz potrafiący wykreować sugestywny nastrój nie tylko u wielkiego Malicka. Zwick był jedynie marionetką w rękach mistrza Tolla. Aż dziwne, że Akademia zapomniała o takich zdjęciach.

  Kolorystyka, kadrowanie, epicka przestrzeń. Żywe obrazy, które można oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Nie... więcej

  6
  • Ciekaw jestem dlaczego nie ma tu żadnych wpisów. Zrobil przeciez wiele wspanialych zdjęć. Świetne w Braveheart i Vanilla Sky...przynajmniej wg mnie. Teraz bede ogladał U progu slawy i mam nadzieje, ze pod wzgledem wizualnym sie nie zawiodę. Pozdrowienia.

  • i jestem mu wdzięczny za uciechę, wręcz ucztę, jaką sprawil mym oczom. To, co pokazal w "Legends of the Fall", "Braveheart", "The Last Samurai" i "The Thin Red Line" - te bowiem dziela podziwialem - bylo dla mnie ujmujące. Po temu nawet, aby uraczyć samego piękna wizualnego, warto obejrzeć te filmy (na...

  • masę nagród za Atlas Chmur i Iron Man 3.

   1
   • Wszystko pięknie: dwa razy Oscar (rok po roku, jako jeden z bodajże dwóch autorów zdjęć w historii), ceniony, lubiany...
    Ale kiedy się urodził?