Julie Hagerty 

7,2
3 133 oceny gry aktorskiej
Julie Hagerty
Zdobyła sławę, kiedy wystąpiła w doskonałej komedii Jima Abrahamsa i braci Zuckerów „Czy leci z nami pilot?” i jej kontynuacji „Spokojnie, to tylko awaria.”. Na jej bogate doświadczenie filmowe składają się role w takich filmach jak „Seks nocy letniej” Woodiego Allena, komedii „Zagubieni w Ameryce” Alberta Brooksa, „Poza terapią” Roberta Altmana, „Co z tym Bobem?” Franka Oza, gdzie grała obok Billa Murray’a i Richarda Dreyfussa, „Poza sceną” Petera Bogdanovica z Carol Burnett i Michaelem Cainem, „Droga przez piekło” Olivera Stone’a z udziałem Seana Penna, a także „Tylko miłość” Roba Reinera z Brucem Willisem i Michelle Pfeiffer. Ostatnio Hagherty wystąpiła także w komediach “Męska rzecz” i “Just Friends”.

Ta zdobywczyni wielu wyróżnień, aktorka teatralna, otrzymała nagrodę Outer Critics Award za rolę w sztuce „Mornings At Seven” wystawianej na Brodwayu. Nagrodzono ją także Drama Critics Circle Award za występ w „Raised in Captivity” oraz Theatre World Award dla doskonałej wschodzącej gwiazdy za rolę w sztuce Johna Guare „The House of Blue Leaves”.

Julie Hagherty ponownie wcieliła się w swoją rolę w „The House of Blue Leaves” w ekranowej wersji spektaklu. Zagrała także w telewizyjnej produkcji „Neil Simon’s London Suite”. Inne jej role telewizyjne to między innymi gościnne występy w „Ostrym dyżurze”, „Everybody Loves Raymond”, „Malcolm in The Middle” i „Law & Order”.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 czerwca 1955

miejsce urodzenia: Cincinnati, Ohio, USA

wzrost: 170 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Peter Burki (1986 - 1991, rozwód), 2. Richard Kagan (od 2007)
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pasowała do tych filmów idealnie!

Bardzo śmiesznA W "Czy leci z nami pilot" i "Spokojnie to tylko awaria". Fajne role miała również w "Sekskomedii nocy letniej" Allena i "Ona to on"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones