[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/7148/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1902,"rate":7.371713985278654,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/7148/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":35,"rate":6.714285714285714,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,4
1 902 oceny gry aktorskiej
Julie Hagerty
Zdobyła sławę, kiedy wystąpiła w doskonałej komedii Jima Abrahamsa i braci Zuckerów „Czy leci z nami pilot?” i jej kontynuacji „Spokojnie, to tylko awaria.”. Na jej bogate doświadczenie filmowe składają się role w takich filmach jak „Seks nocy letniej” Woodiego Allena, komedii „Zagubieni w Ameryce” Alberta Brooksa, „Poza terapią” Roberta Altmana, „Co z tym Bobem?” Franka Oza, gdzie grała obok Billa Murray’a i Richarda Dreyfussa, „Poza sceną” Petera Bogdanovica z Carol Burnett i Michaelem Cainem, „Droga przez piekło” Olivera Stone’a z udziałem Seana Penna, a także „Tylko miłość” Roba Reinera z Brucem Willisem i Michelle Pfeiffer. Ostatnio Hagherty wystąpiła także w komediach “Męska rzecz” i “Just Friends”.

Ta zdobywczyni wielu wyróżnień, aktorka teatralna, otrzymała nagrodę Outer Critics Award za rolę w sztuce „Mornings At Seven” wystawianej na Brodwayu. Nagrodzono ją także Drama Critics Circle Award za występ w „Raised in Captivity” oraz Theatre World Award dla doskonałej wschodzącej gwiazdy za rolę w sztuce Johna Guare „The House of Blue Leaves”.

Julie Hagherty ponownie wcieliła się w swoją rolę w „The House of Blue Leaves” w ekranowej wersji spektaklu. Zagrała także w telewizyjnej produkcji „Neil Simon’s London Suite”. Inne jej role telewizyjne to między innymi gościnne występy w „Ostrym dyżurze”, „Everybody Loves Raymond”, „Malcolm in The Middle” i „Law & Order”.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 czerwca 1955

miejsce urodzenia: Cincinnati, Ohio, USA

wzrost: 170 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Peter Burki (1986 - 1991, rozwód), 2. Richard Kagan (od 2007)
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych