Karolina I. Wydra

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/829511/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1036,"rate":6.897683397683398,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/829511/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":133,"rate":8.007518796992482,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,9
1 036 ocen gry aktorskiej
Karolina Wydra
Karolina Wydra jest polską modelką i aktorką mieszkającą w USA. Stała się popularna głównie dzięki roli Dominiki Petrovej, postaci, którą wprowadzono w siódmym sezonie serialu "Dr House". Karolina urodziła się w Opolu, ale jeszcze jako dziecko przeprowadziła się z rodzicami i bratem do Kalifornii. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności rodzinie udało się wylosować zieloną kartę, co skłoniło ich do pozostania na stałe w Stanach Zjednoczonych.
Karierę modelki zaczęła w wieku szesnastu lat. Została zaproszona na kilka sesji zdjęciowych do Japonii. Po powrocie do USA skupiła się jednak na skończeniu szkoły, na wybieg wróciła dopiero jako dziewiętnastolatka. Przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie kontynuowała swoją karierę. Pojawiła się na okładkach między innymi takich magazynów jak "Elle" czy "Vallum". Brała udział także w kampaniach takich marek jak Armani, Levi's Red, Hoss czy Calvin Klein. Jej największym marzeniem było jednak aktorstwo.


W 2008 roku wróciła do Kalifornii (USA). W tym samym roku ukazał się na ekranach pierwszy film, w którym wystąpiła Karolina, "Ratunku! Awaria". Pojawiła się także gościnnie w serialu "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar", a także zagrała główne role w dwóch krótkometrażowych produkcja "Boreal" i "Seconds". Jednocześnie występowała w reklamach.

Kolejnym krokiem do wielkiej kariery była rola w niezwykle popularnym serialu "Dr House". Zagrała tam Dominikę Petrovą, Ukrainkę, która została żoną doktora House'a, by zdobyć zieloną kartę. Wydra pojawiła się w siódmym i ósmym sezonie produkcji. W 2011 roku wystąpiła w filmie "Kocha, lubi, szanuje", gdzie zagrała drugoplanową rolę.

Kolejne filmy, "After" i "Europa" to już główne role w wykonaniu polskiej aktorki. Karolinę zobaczyć też można w produkcji "Bad Girls", w której wystąpiła u boku Amy Smart. Pojawiła się w także w szóstym sezonie serialu "Czysta krew", gdzie zagrała wampirzycę Violet.

Karolina Wydra jest mocno związana z Polską i podkreśla często swoje pochodzenie. W wolnych chwilach stara się odwiedzać ojczyznę i rodzinne Opole. Zamieszkała w Los Angeles. Jej największym marzeniem jest zagranie 
w filmie Andrzeja Wajdy.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 marca 1981

miejsce urodzenia: Opole, Polska

wzrost: 175 cm

Wystąpiła w następujących kampaniach reklamowych:
- 2003 r. - marki odzieżowe: Dooney & Bourke, Charles David i Kenneth Cole;
- 2006 r. - kampania pt. "Nespresso... What Else?" ekspresów do kawy firmy Nestlé Nespresso S.A. (wraz z Georgem Clooneyem, Marią-Eleną LaasKallean de Castelbajac i Louisem-Marie de Castelbajac);
- 2012-2013 r. - marka odzieżowa Riller & Fount.
Ma brata.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych