Kathryn Hahn 

Kathryn Marie Hahn

7,4
16 349 ocen gry aktorskiej
Kathryn Hahn
Kathryn Hahn urodziła się w 1974 roku w Illinois, lecz jej rodzina przeprowadziła się do Cleveland (Ohio), gdzie spędziła większość swego dzieciństwa. Ukończyła Northwestern University z tytułem licencjata z zakresu wiedzy o teatrze. Później uczęszczała na Yale, gdzie zapisała się do szkoły aktorskiej i zagrała rolę Sally Bowles w "Cabaret" oraz jako "nieczuła Célimène" w sztuce Moliera pt. "Mizantrop".
Kathryn ma duże doświadczenie aktorskie. W 2002 roku, podczas festiwalu teatralnego, poznała dyrektora castingu z amerykańskiej stacji NBC, który przedstawił ją producentowi Timowi Kring. Ten z kolei specjalnie dla niej stworzył rolę Lily w serialu "Crossing Jordan". W 2020 roku dołączyła do MCU wcielając się w role Agnes/Agathy Harkness w serialu "WandaVision".
W 2002 roku Kathryn wyszła za aktora Ethana Sandlera, z którym ma dwoje dzieci. W wolnym czasie maluje i ćwiczy jogę.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 lipca 1973

miejsce urodzenia: Westchester, Illinois, USA

wzrost: 165 cm

Złoty Popcorn
Zdobyła Złoty Popcorn, inną nagrodę oraz 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Ethan Sandler (od 03.01.2002), 2 dzieci: syn Leonard (ur. 2006) i córka Mae (ur. 27.07.2009)
Uzyskała licencjat Northwestern University (Illinois, USA) na kierunku teatr. Studiowała także na Yale School of Drama (Connecticut, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

nota bene komediowego . Kiedy pojawia się w danej scenie to kradnie ja w całości swoja grą

Jest sporo filmów z jej kreacjami aktorskimi gdzie gra mniejsza rolę a wciela się w tak postać że bardziej po obejrzeniu filmu pamięta się Hahn niż głównych bohaterów. Dobra w komediach i niech zagra w horrorach.

Fajna z niej babeczka i dobra aktoreczka.Czekam aż ktoś obsadzi ją w wybitnej pierwszoplanowej roli,bo na to zasługuje.Trzymam kciuki.

Niesamowite ma te oczy. Prawdziwa kobieta.

wiedziałam z nia wiele filmów i dramatów i komedii i jest świetna- widząc ja można naprawdę uwierzyć we wszystko co przedstawia a w komedii potrafi porządnie rozbawić widziałam ostatnio "Raj na ziemi" i poprostu mnie rozwaliła na łopadki ;) świetna