Odtwórz Zwiastun nr 1 2:05
Film

Police Academy

1984 1 godz. 36 min.
6,9 91 728
ocen
6,9 10 91728
2 620
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":3}
{"id":"30831","linkUrl":"/film/Akademia+Policyjna-1984-30831","alt":"Akademia Policyjna","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/08/31/30831/6950367.2.jpg"}
Decyzja pani burmistrz powoduje, że do miejscowej akademii policyjnej zgłasza się każdy chętny. Nowi, często niezbyt kompetentni kandydaci zostają poddani surowemu szkoleniu. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Akademia Policyjna
Akademia Policyjna (1984) Zwiastun nr 1 2:05
Akademia Policyjna | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1984 | Film Nowa pani burmistrz ogłasza, że każda osoba może zostać policjantem, co nie podoba się dowództwu policji. Do szkoły policyjnej, pod opiekę komendanta Lassarda ([person=150332]George Haynes[/person]) trafia bardzo dużo ludzi, którzy na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. Jest wśród nich między innymi fanatyk broni strzeleckiej Tackleberry ([person=42984]David Graf[/person]), twardy i bardzo silny Hightower ([person=42942]Bubba Smith[/person]), wystraszona i skromna Hooks ([person=42946]Marion Ramsey[/person]), umiejący udawać wszystkie odgłosy Jones ([person=42940]Michael Winslow[/person]) oraz Mahoney ([person=42780]Steve Guttenberg[/person]) - drobny cwaniaczek, który zakochuje się w Thompson ([person=42941]Kim Cattrall[/person]). Mimo wielu różnic wszyscy się zaprzyjaźniają. Niestety na drodze do ukończenia szkoły staje porucznik Harris ([person=42939]G. W. Bailey[/person]), który zrobi wszystko, aby uprzykrzyć im pobyt w szkole i doprowadzić do ich rezygnacji.

Nowa pani burmistrz ogłasza, że każda osoba może zostać policjantem, co nie podoba się dowództwu policji. Do szkoły policyjnej, pod opiekę komendanta Lassarda (George Haynes) trafia bardzo dużo ludzi, którzy na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. Jest wśród nich między innymi fanatyk broni strzeleckiej Tackleberry (David Graf), twardyNowa pani burmistrz ogłasza, że każda osoba może zostać policjantem, co nie podoba się dowództwu policji. Do szkoły policyjnej, pod opiekę komendanta Lassarda (George Haynes) trafia bardzo dużo ludzi, którzy na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. Jest wśród nich między innymi fanatyk broni strzeleckiej Tackleberry (David Graf), twardy i bardzo silny Hightower (Bubba Smith), wystraszona i skromna Hooks (Marion Ramsey), umiejący udawać wszystkie odgłosy Jones (Michael Winslow) oraz Mahoney (Steve Guttenberg) - drobny cwaniaczek, który zakochuje się w Thompson (Kim Cattrall). Mimo wielu różnic wszyscy się zaprzyjaźniają. Niestety na drodze do ukończenia szkoły staje porucznik Harris (G. W. Bailey), który zrobi wszystko, aby uprzykrzyć im pobyt w szkole i doprowadzić do ich rezygnacji.

boxoffice
$81 198 894 w USA
budżet
$4 500 000
na podstawie
Pat Proft (materiały do scenariusza, historia) / Neal Israel (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Warner Bros Records
studio
Ladd Company, The / Warner Bros.
data produkcji
1984
tytuł oryg.
Police Academy
inne tytuły
Akademia Policyjna Polska
Police Academy: What an Institution! (tytuł video) Wielka Brytania
Więcej...
Bruce WillisTom HanksMichael Keaton oraz Judge Reinhold byli kandydatami do roli Mahoneya. Producent Paul Maslansky postanowił postawić jednak na mało wówczas znanego Steve'a Guttenberga.
Warner Bros zaangażowało Hugh Wilsona do napisania filmowego scenariusza. Ten zgodził się dopiero wtedy, gdy otrzymał również zażądaną przez siebie posadę reżysera tej produkcji.
Rolę komendanta Erica Lassarda zaoferowano początkowo Robertowi Conradowi, lecz ten ją odrzucił.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych