Alex Pettyfer 

Alexander Richard Pettyfer

7,8
6 863 oceny gry aktorskiej
Alex Pettyfer
Alexander Richard Pettyfer urodził się 10 kwietnia 1990 roku w Stevenage, w Anglii. Rodzicami aktora są Lee Ireland i Richard Pettyfer. Alex mieszka z matką, ojczymem Michaelem Irelandem oraz bratem Jamesem - synem matki z drugiego związku. Chodził do tej samej szkoły co Daniel Radcliffe - aktor wcielający się w postać Harry'ego Pottera. Pettyfer jest dyslektykiem i cierpi na astmę. Jego ulubionymi filmami są "Inside Man" z Denzelem Washingtonem oraz "Chaplin" z Robertem Downeyem Jr. Alex bardzo lubi Toma Criuse'a, George'a Clooney'a i Siennę Miller. Inspiruje się Robertem Downeyem Jr. i Alem Pacino.
Z producentów ceni Michaela Baya, a reżyserami, z którymi marzy się Alexowi praca są George Lucas i Steven Spielberg. Gdy był mały chciał być policjantem. Teraz marzyłaby mu się kariera kierowcy rajdowego. Pan Pettyfer panicznie boi się latać samolotem (dlatego odrzucił rolę Eragona w ekranizacji powieści "Eragon" - praca na planie wymagała podróży samolotem do innego kraju). Ma dwa tatuaże: jeden na piersi w kształcie krzyża z wpisaną w rogu jego datą urodzenia oraz drugi na ramieniu - są to słowa "What goes around comes around".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 kwietnia 1990

miejsce urodzenia: Stevenage, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 181 cm

Teen Choice
Zdobył 2 nagrody Teen Choice, 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Toni Garrn (od 02.10.2020), córka Luca Malaika (ur. 07.2021)
Jest synem Richarda Pettyfera i Lee Ireland.
Był brany pod uwagę do roli Eragona przed obsadzeniem Eda Speleersa. Odrzucił rolę częściowo, dlatego, że "Eragon" był filmowany w Budapeszcie, a on obawiał się lotu.
Uczestniczył w kampanii reklamowej sklepów Burberry w 2008 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych