Alexander Richard Pettyfer

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/352610/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":6033,"rate":7.910492292391845,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/352610/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":7,"rate":6.428571428571429,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/352610/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"pracy reżysera"}}]
7,9
6 033 oceny gry aktorskiej
Alex Pettyfer
Alexander Richard Pettyfer urodził się 10 kwietnia 1990 roku w Stevenage, w Anglii. Rodzicami aktora są Lee Ireland i Richard Pettyfer. Alex mieszka z matką, ojczymem Michaelem Irelandem oraz bratem Jamesem - synem matki z drugiego związku. Chodził do tej samej szkoły co Daniel Radcliffe - aktor wcielający się w postać Harry'ego Pottera. Pettyfer jest dyslektykiem i cierpi na astmę. Jego ulubionymi filmami są "Inside Man" z Denzelem Washingtonem oraz "Chaplin" z Robertem Downeyem Jr. Alex bardzo lubi Toma Criuse'a, George'a Clooney'a i Siennę Miller. Inspiruje się Robertem Downeyem Jr. i Alem Pacino.
Z producentów ceni Michaela Baya, a reżyserami, z którymi marzy się Alexowi praca są George Lucas i Steven Spielberg. Gdy był mały chciał być policjantem. Teraz marzyłaby mu się kariera kierowcy rajdowego. Pan Pettyfer panicznie boi się latać samolotem (dlatego odrzucił rolę Eragona w ekranizacji powieści "Eragon" - praca na planie wymagała podróży samolotem do innego kraju). Ma dwa tatuaże: jeden na piersi w kształcie krzyża z wpisaną w rogu jego datą urodzenia oraz drugi na ramieniu - są to słowa "What goes around comes around".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 kwietnia 1990

miejsce urodzenia: Stevenage, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 180 cm

Teen Choice
Zdobył Teen Choice, 1 inna nagroda i 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Teen Choice Filmowy przełomowy męski występ aktorski za filmy Bestia, Jestem numerem cztery w roku 2011
Jest synem Richarda Pettyfera i Lee Ireland.
Był brany pod uwagę do roli Eragona przed obsadzeniem Eda Speleersa. Odrzucił rolę częściowo, dlatego, że "Eragon" był filmowany w Budapeszcie, a on obawiał się lotu.
Uczestniczył w kampanii reklamowej sklepów Burberry w 2008 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych