Lara Flynn Boyle 

7,7
4 799 ocen gry aktorskiej
Lara Flynn Boyle
Amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa Lara Flynn Bolye przyszła na świat 24 marca 1970 roku w Davenport. Matka aktorki - Sally była wielką fanką powieści Borysa Pasternaka - "Dr Zhivago", toteż Lara zawdzięcza swoje imię jednej z bohaterek. Wychowywała się w Chicago. Jako mała dziewczynka miała sporo problemów. Cierpiała na dysleksje, miała spore trudności w nauce. Od dziecka pragnęła jednak zostać aktorką. Po ukończeniu liceum rozpoczęła studia na Chicago Academy for the Arts. W 1986 roku zagrała niewielką rolę w komedii "Wolny dzień Ferrisa Buellera". Pech chciał jednak że wszystkie sceny z udziałem Lary zostały usunięte. Rok później pojawiła się w mini serialu "Ameryka". Na wielkim ekranie oficjalnie zadebiutowała w horrorze "Duch III", który to okazał się sporym sukcesem. Przełom nastąpił jednak 2 lata później. Wówczas David Lynch obsadził ją w serialu "Miasteczko Twin Peaks", który już w trakcie pierwszej emisji zyskał sobie miano "kultowego". Wystąpiła również w reklamie perfum "Obsession" Calvina Kleina. W 1991 roku zakończyła się emisja serialu. Wówczas Lynch przystąpił do realizacji kinowego prequela. Lara nie wzięła jednak udziału w projekcie, ponieważ nie chciała występować w scenach rozbieranych jakie przewidywał scenariusz. Na wielkim ekranie można ją było oglądać w roli niezdarnej Stacy w komedii "Świat Wayne'a" z Mikem Myersem, tajemniczej Suzanne w "Red Rock West" u boku Nicolasa Cage'a oraz umierającej Idy Muntz w "Drodze do Wellville" z Anthonym Hopkinsem. Inne filmy kinowe z udziałem Lary to m.in "Żółtodziób" Clinta Eastwooda oraz przebojowa komedia "Ich troje". Krytycy docenili jej role w dramacie "Miłość po zmierzchu" a także w "Happiness" Todda Solondza. W 1997 roku wzięła udział w przesłuchaniach do tytułowej roli w serialu "Ally McBeal" i mimo iż przegrała, zrobiła pozytywne wrażenie na producentach, którzy obsadzili ją w swoim kolejnym projekcie - "Kancelaria adwokacka" w którym występowała przez ponad 5 lat. W 2002 roku wcieliła się w rolę pięknej kosmitki Sereleny w komedii "Faceci w czerni II" oraz pojawiła się gościnnie w jednym z ostatnich odcinków "Ally McBeal". Od tej pory aktorka występowała głównie w popularnych serialach (m.in "Huff", "Las Vegas" oraz "Prawo i bezprawie"). Ponadto próbowała sił w kinie niezależnym (m.in "Have Dreams, Will Travel"), niestety bez większych sukcesów.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 marca 1970

miejsce urodzenia: Davenport, Iowa, USA

wzrost: 168 cm

dwukrotnie zamężna: 1. John Patrick Dee III (11.08.1996 - 1998, rozwód); 2. Donald Ray Thomas (od 18.12.2006)
Ubiegała się o główną rolę w serialu "Ally McBeal". Angaż otrzymała jednak Calista Flockhart.
Jej matka to Sally Boyle.
Wystąpiła w  następujących reklamach:
- 1990 r. - perfumy Obsession domu mody Calvin Klein;
- 1996 r. - szampon LAX Super-rich.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ta naprawdę piękna kobieta ostatnio zrobiłą sobie kilka operacji plastycznych, które ją oszpeciły do tego stopnia że ciężko odnaleść jej prawdziwe rysy twarzy.
Kobiety po co to robicie, po co oszpecacie to jest w Was piękne :(

Zamiast niej na zdjęciu jest widoczna Sheryl Lee jako Maddie Ferguson.

Lubię ją, a chyba najbardziej za dwójkę "Facetów w czerni" i oczywiście za "Miasteczko..."

napompowanym manekinem, mutantem mogącym grać w horrorach bez charakteryzacji. Oj niektórzy nie mogą pogodzić się z przemijającym pięknem.

https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-News/Marilyn-Manson-Lara-Flynn-Boyle-zniszc zyla-moje-jedyne-spotkanie-z-Davidem-Bowie-17780

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones