Linden Ashby 

Clarence Linden Garnett Ashby III

7,7
4 663 oceny gry aktorskiej
Linden Ashby
Linden Ashby urodził się 23 maja 1960 roku w Atlantic Beach na Florydzie jako trzecie dziecko (ma 2 starsze siostry) państwa Ashby. Ukończył prywatną szkołę - Bolles High School na Florydzie, a następnie uczęszczał do Fort Lewis College. Później studiował przez dwa lata w Neighborhood Playhouse.
Na ekranie debiutował w 1987 roku w roli ofiary w filmie tv "Werewolf". Linden Ashby jest przede wszystkim aktorem telewizyjnym. Występował w licznych serialach; m.in. "China Beach", "MacGyver" i "Hardball". Największą popularność przyniosła mu rola doktora Bretta 'Coop' Coopera w serialu "Melrose Place".
Jesli chodzi o film Ashby nigdy nie należał do pierwszej, ani nawet drugiej ligi Hollywoodu. Nie dość, że bardzo często grał w słabszych produkcjach video to jeszcze rzadko odgrywał w tych filmach główne role. Jednym z wyjątków jest film z 1997 roku pod tytułem "Wybuch" opowiadający o ataku terrorystów na drużynę amerykańskich pływaczek podczas olimpiady w Atlancie. Poza tym takie tytuły takich pozycji jak "Dzień sądu ostatecznego", "Snajper 2", "Wieczny student 3" czy "Lodowe piekło" mówią same za siebie.
Jeśli chodzi o występy w bardziej znanych filmach, Lindena Ashby'ego można skojarzyć głównie z roli Johnn'a Cage'a z całkiem udanej adaptacji gry komputrowej pt "Mortal Kombat". W jego filmografii można dostrzec również takie pozycje jak "Wyatt Earp" czy "Resident Evil: Zagłada" i są to jedne z najlepszych filmów z tym aktorem.
Jesli chodzi o życie prywatne to aktor jest w związku z Susan Walters, którą poślubiłł w 1986. Z tego udanego związku ma dwie córki.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 maja 1960

miejsce urodzenia: Atlantic Beach, Floryda, USA

wzrost: 182 cm

żona Susan Walters (od 19.04.1986), 2 córki: Grace (ur. 1991) i Savannah (ur. 1992)
Uczęszczał do Fort Lewis College (filia Colorado State Univesity) w Durango. Studiował business i psychologię.
Dostał rolę Johnny'ego Cage'a w filmie "Mortal Kombat" po tym, jak pierwotnie obsadzony w tej roli Brandon Lee zginął tragicznie, a Jean-Claude Van Damme odrzucił rolę, by wystąpić w "Ulicznym wojowniku".
Ukończył Bolles High School na Florydzie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych