postać

Johnny Cage

Mortal Kombat (1995) NetherRealm Studios
Johnny Cage

Mistrz sztuk walki w serii gier "Mortal Kombat". John Carlton aka Johnny Cage to jeden z pierwszych wojowników debiutujących w grze. Zanim przybył na turniej Mortal Kombat, Johnny był przebrzmiałą gwiazdą Hollywood i chciał odzyskać z powrotem swoją sławę. Stąd jego pojawienie się na turnieju miało związek nie tylko z zademonstrowaniem walecznych umiejętności, ale także zaimponowaniem krytykom, którzy uważali, że Cage jest nikim więcej, niż zwykłym aktorem. Ostatecznie Cage stał się jednym z najwaleczniejszych obrońców ziemskiego wymiaru. Czasem zdarza się mu wrócić do bycia egoistą i materialistą, lecz zawsze jest odważny i lojalny wobec wojowników broniących ziemi.

Johnny jest wystylizowany na archetypicznego, amerykańskiego bohatera akcji - muskularna budowa, sportowe spodnie, trampki oraz okulary przeciwsłoneczne to jego stały kostium. W pierwszej części upodobniony został do aktora Jean-Claude Van Damme'a z czasów filmu "Krwawy sport", ale później jego wygląd uległ lekkiej metamorfozie. Jego alternatywnym kostiumem jest czarny garnitur. W nowej linii czasowej Johnny nosi podobny strój, ale posiada też tatuaż "Johnny" na klatce piersiowej. Jego drugim strojem jest błękitny garnitur. Podczas walki z Shinnokiem jego strój uległ większym zmianom. Zaczął nosić bojówki oraz kamizelkę. W późniejszym okresie dołączono mu koszulkę z kapturem.

Pomimo opanowanej i powierzchownej postawy, Johnny Cage jest silnym i zwinnym wojownikiem, pokazującym doskonałą technikę walki podczas starć z oponentami. Po długich treningach z różnymi mistrzami sztuk walki, Cage sam osiągnął mistrzowski poziom w kilku stylach walki, m.in. karate. Chociaż jest człowiekiem, posiada nadludzkie moce, dzięki którym może na przykład zwiększyć siłę swoich uderzeń.

Więcej Mniej
świat Mortal Kombat twórcy John Tobias, Ed Boon data powstania 1992
Mortal Kombat 1
Zwiastun nr 10 (polski)
Mortal Kombat Legends: Cage Match
Zwiastun nr 1
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge
Zwiastun nr 1

Cassie Cage

Cassandra Carlton Cage
TOP
TOP "Terminator vs Robocop"? Na jakie ekranowe duety czekamy?
Johnny Cage jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Mortal Kombat jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones