Madeleine Stowe 

Madeleine Marie Stowe Mora

7,9
6 536 ocen gry aktorskiej
Madeleine Stowe
Kariera aktorska Madeleine Stowe zaczęła się przypadkiem. Artystka jest bowiem uzdolnioną pianistką i swoją przyszłość pragnęła związać z muzyką, a nie z kinem. Podczas studiów udzielała się jednak w uniwersyteckim kole teatralnym, gdzie została dostrzeżona przez agenta filmowego. Za jego namową Stowe zaczęła występować w produkcjach telewizyjnych.

Początkowo były to niewielkie rólki w serialach, ale w bardzo szybkim czasie zaczęto obsadzać ją w rolach pierwszoplanowych. Po raz pierwszy na dużym ekranie Madeleine Stowe wystąpiła w 1986 r. w filmie "Tropical Snow". Niestety decyzją producentów datę wyświetlania przesunięto na rok 1989 i debiut artystki przeszedł niezauważony.

Przełom w karierze aktorskiej Madeleine Stowe nastąpił z początkiem lat 90. Wystąpiła wtedy w dwóch obrazach, które cieszyły się dużą popularnością wśród krytyków i widzów - były to "Odwet" i "Ostatni Mohikanin". Następne filmy ugruntowywały jej popularność. W 1994 r. stworzyła bardzo ciekawą kreację w thrillerze Michaela Apteda "Blink", rok później pojawiła się u boku Bruce'a Willisa i Brada Pitta w "Dwunastu małpach".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 sierpnia 1958

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 172 cm

mąż Brian Benben (od 08.08.1986), córka May Theodora (ur. 1996)
Aby przygotować się do roli w filmie "Blink", gdzie zagrała skrzypaczkę, aktorka uczyła się grać na skrzypcach.
Była brana pod uwagę do roli Vivian w filmie "Pretty Woman", którą ostatecznie otrzymała Julia Roberts.
Była brana pod uwagę do roli Clarice Starling w filmie "Milczenie owiec". Ostatecznie angaż otrzymała Jodie Foster.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych