Magdalena Kumorek 

7,0
2 974 oceny gry aktorskiej
Magdalena Kumorek
Magdalena Kumorek większości widzów kojarzy się z postacią Agnieszki, głównej bohaterki serialu "Samo życie". Twarz aktorki pojawiła się na naszych ulicach w związku z kampanią reklamową nowego serialu Polsatu.

Mało kto wie o jej muzycznych osiągnięciach. Kumorek zdobyła I nagrodę na Konkursie Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w 2000 r., II nagrodę na XXVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" Olsztyn 2000, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie w październiku tegoż roku oraz II nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu rok później. Śpiewała również na ścieżce dźwiękowej filmu "Kameleon".

Debiut fabularny, w "Poranku Kojota" Olafa Lubaszenki, pozwolił jej wypłynąć na szersze wody. Chociaż film został zmiażdżony przez krytykę, to postać Dominiki wydaje się bardzo interesująca. Bohaterka grana przez Magdalenę Kumorek została zepchnięta na margines wydarzeń, a mimo to jako jedyna pozostaje w pamięci. Tworząc tło dla swych znanych kolegów (Maćka Stuhra, Tadeusza Huka, Janusza Józefowicza) sprawiła, że stali się tłem dla niej samej.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 sierpnia 1979

miejsce urodzenia: Pyskowice, Polska

wzrost: 166 cm

mąż Piotr Dziubek; syn Franciszek (ur. 2004), córka Nina (ur. 2011)
W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
W 2004 roku zrezygnowała z roli Agnieszki Dunin w serialu "Samo Życie" ze względu na to, że spodziewała się dziecka.
Wystąpiła w następujących kampaniach reklamowych:
- 2012 r. - kampania społeczna "Żywność ekologiczna gwarancją dobrego smaku" Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
- 2013 r. - kampania społeczna Klubu Gaja pt. "Jeszcze żywy karp", klub "Kobiety to czytają" wydawnictwa Prószyński i S-ka; społeczna kampania edukacyjna promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury "Legalna kultura".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych