Mary Willa Gummer

Mamie Gummer

biografie

(2)
  • Mamie Gummer, a właściwie Mary Willa Gummer (w kilku filmach wystąpiła również jako Jane Gray), jest amerykańską aktorką, córką Meryl Streep oraz Donalda Gummera. Dorastała w Los Angeles i Connecticut. Jako małe dziecko wraz ze swoją matką wzięła udział w filmach "Heartburn" (Zgaga - 1986) oraz "The House of the Spirits" (Dom Dusz - 1993). Studia w Northwestern University ukończyła w 2005 roku. Rok później debiutowała na scenie off-Broadwayowskiej tuż obok Michaela C. Halla, w "Mr. Marmalade" Noaha Haidlea. W 2007 otrzymała nominację do nagrody Lucille Lortel Award za wystąpienie w "The Water's Edge".

  • Mary Willa "Mamie" Gummer jest amerykańską aktorką, córką Meryl Streep i Donalda Gummera. Jako dziecko wystąpiła ze swoją mamą w filmie "Zgaga" pod nazwiskiem Natalie Stern, a następnie rozwijała swoje zainteresowania aktorskie podczas studiów na Northwestern University.

    W 2005 roku Mamie ukończyła studia i zadebiutowała na deskach nowojorskiego teatru w sztuce "Mr. Marmalade", za co nagrodzona została Theatre World Award. Dwa lata później otrzymała nominację do Lucille Lortel Award za rolę w "The Water's Edge" (kolejną nominację do tej nagrody otrzymała w 2009 roku za występ w "Uncle Vanya"). Pierwszą dorosłą rolą w filmie była Dana w "Blefie" Blef (2006)Lasse Hallströma. W 2007 roku Mamie po raz kolejny pojawiła się na ekranie wraz ze swoją mamą, wcielając się w młodą Lilę Wittenborn w "Wieczorze". W adaptacji powieści Michaela Cunninghama wystąpiły także Vanessa Redgrave i Glenn Close. Poza rolami w kolejnych filmach takich jak "Zdobyć Woodstock", czy "Panaceum", Mamie zdecydowała się na występy w serialach takich jak "John Adams" i "John Adams (2008)Off the Map: Klinika w tropikach". Zagrała również tytułową rolę w "Emily Owens, M.D."

    W 2009 roku zaręczyła się z aktorem Benjaminem Walkerem, którego poślubiła w 2011 roku. Pod koniec 2013 roku para ogłosiła separację. Starszy brat Mamie - Henry Gummer jest muzykiem tworzącym jako Henry Wolfe. Mamie ma również dwie młodsze siostry - Grace Gummer także rozpoczęła karierę aktorską, zaś Louisa Gummer jest modelką.

opinie i nagrody
multimedia