Mateusz Kościukiewicz

biografie

(1)
  • Jest jednym z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia. Urodził się i wychowywał w Nowym Tomyślu. Na dużym ekranie zadebiutował w międzynarodowej produkcji "Nightwatching" w reżyserii Petera Greenawaya i u Andrzeja Wajdy w dramacie "Tatarak" według książki Jarosława Iwaszkiewicza.

    Pierwszą dużą rolą była kreacja zbuntowanego muzyka Janka w filmie "Wszystko, co kocham" u boku Jakub GierszałaAndrzeja Chyry i Anny Radwan. Film przyniósł Kościukiewiczowi nagrodę dla "Odkrycia roku" na ogólnopolskim festiwalu sztuki filmowej "Prowincjonalna". W 2013 roku kolejny raz spotkał się z Andrzejem Wajdą na planie filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
    Udało mu się zagrać tytułową rolę w produkowanym dla włoskiej telewizji serialu "[serial=722913]Na imię miał Franciszek[/serial]", opowiadającym o losach założyciela zakonu Franciszkanów. Serialowym ojcem polskiego aktora był Rutger Hauer.

    Żoną Mateusza Kościukiewicza jest ceniona reżyser, Małgorzata Szumowska. Oprócz aktorstwa, zajmuje się również scenopisarstwem i produkcją. Razem z Maciejem Bochniakiem napisał scenariusz do muzycznej komedii "Disco Polo" w której również wystąpił.

opinie i nagrody