Mateusz Kościukiewicz 

7,2
11 669 ocen gry aktorskiej
Mateusz Kościukiewicz
Jest jednym z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia. Urodził się i wychowywał w Nowym Tomyślu. Na dużym ekranie zadebiutował w międzynarodowej produkcji "Nightwatching" w reżyserii Petera Greenawaya i u Andrzeja Wajdy w dramacie "Tatarak" według książki Jarosława Iwaszkiewicza.

Pierwszą dużą rolą była kreacja zbuntowanego muzyka Janka w filmie "Wszystko, co kocham" u boku Jakub GierszałaAndrzeja Chyry i Anny Radwan. Film przyniósł Kościukiewiczowi nagrodę dla "Odkrycia roku" na ogólnopolskim festiwalu sztuki filmowej "Prowincjonalna". W 2013 roku kolejny raz spotkał się z Andrzejem Wajdą na planie filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
Udało mu się zagrać tytułową rolę w produkowanym dla włoskiej telewizji serialu "Na imię miał Franciszek", opowiadającym o losach założyciela zakonu Franciszkanów. Serialowym ojcem polskiego aktora był Rutger Hauer.

Żoną Mateusza Kościukiewicza jest ceniona reżyser, Małgorzata Szumowska. Oprócz aktorstwa, zajmuje się również scenopisarstwem i produkcją. Razem z Maciejem Bochniakiem napisał scenariusz do muzycznej komedii "Disco Polo" w której również wystąpił.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 maja 1986

miejsce urodzenia: Nowy Tomyśl, Polska

wzrost: 176 cm

Orzeł
Zdobył Orzeł, 3 inne nagrody oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Małgorzata Szumowska (od 2012), córka Alina (ur. 03.12.2012)
W 2015 roku wystąpił w teledysku Mary Komasy do piosenki "Come".
W 2014 roku otrzymał nagrodę "Shooting Star" dla "najbardziej obiecującego, młodego aktora europejskiego" wręczoną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych