[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/54637/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":258,"rate":7.565891472868217,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/54637/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":9,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,6
258 ocen gry aktorskiej
Mildred Dunnock
Mildred Dunnock urodziła się 25 stycznia 1901 roku w Baltimore w Maryland (USA). Początkowo zajmowała się pracą nauczycielki. Pierwsze kroki w aktorstwie zaczęła stawiać, będąc po trzydziestce. Na początku zaczęła grywać na Broadwayu. Sławę zdobyła, m.in. dzięki sztuce "The Corn Is Green". Znana jest bardziej jako aktorka teatralna niż filmowa, stworzyła jednak wiele pamiętnych ról na srebrnym ekranie. W 1945 roku zadebiutowała w ekranowej wersji "The Corn Is Green" u boku Bette Davis. Później zagrała w "Pocałunku śmierci" z Karlem Maldenem, "Śmierci komiwojażera", "Kłopotach z Harrym" Hitchcocka, "Kochaj mnie czule" z Elvisem Presleyem. Nominację do Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa otrzymała za role w "Laleczce" i "Śmierci komiwojażera". Trzykrotnie nominowano ją do Złotego Globu za "Peyton Place", "Laleczkę" i "Viva Zapatę!". Aktorka w 1933 poślubiła Keitha Urmy'ego i doczekała się z nim dwóch córek. Małżeństwem byli do jej śmierci, która nastąpiła z przyczyn naturalnych 5 lipca 1991 roku w Oak Bluffs w Massachusetts (USA). Mildred dożyła 90 lat.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 25 stycznia 1901

data śmierci: 5 lipca 1991

miejsce urodzenia: Baltimore, Maryland, USA

mąż Keith Urmy (1933 - 1991, jego śmierć), 2 córki
Zmarła w Oak Bluffs (Massachusetts, USA). Została pochowana na Lamberts Cove Cemetery w West Tisbury (Massachusetts, USA).
Zanim została aktorką była nauczycielką.

forum osoby Mildred Dunnock

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum