[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/629960/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":4558,"rate":8.023475208424747,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/629960/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":37,"rate":7.4324324324324325,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,0
4 558 ocen gry aktorskiej
Miles Heizer
Miles Dominic Heizer przyszedł na świat 16 maja 1994 roku w Greenville, w Kentucky. Wychowywał się wraz ze starszą siostrą, Moriah. Jego matka jest z zawodu pielęgniarką. Jako dziecko zaczął występować w przedstawieniach teatralnych w swoim rodzinnym mieście. W 2004 roku przeprowadził się do Los Angeles, aby rozpocząć profesjonalną karierę aktorską.

Na ekranach telewizorów zadebiutował w wieku 11 lat, w serialu "CSI: Kryminalne zagadki Miami", a niedługo potem wystąpił gościnnie w produkcjach jak: "Zaklinacz dusz", "Shark" czy "Kości". W 2006 roku rozpoczął pracę na planie dramatu "Więzy życia", gdzie wcielił się w postać Davey’a Dannera. Za tę rolę został uhonorowany nominacją do nagrody Young Artist Awards. Wkrótce dołączył do obsady 14 sezonu serialu medycznego – "Ostry dyżur", gdzie zagrał Joshua Lipnickiego. W 2010 roku otrzymał jedną z głównych ról w serialu "Parenthood". Aktor wcielił się w postać Drew Holta. Na ścieżce dźwiękowej produkcji znalazły się dwa utwory jego autorstwa – "When the Sun Gives In" oraz "Memo". Po pięciu latach emisji, serial został zakończony, a kariera Milesa nabrała rozpędu.

W 2016 roku partnerował Emmie Robertson i Dave’owi Franco w thrillerze "Nerve", a niedługo potem wystąpił w nominowanym do Oscara dramacie "Roman J. Israel", gdzie tytułową rolę zagrał Denzel Washington. Wkrótce udał się na przesłuchanie do w telewizyjnej adaptacji książki Jaya Ashera, zatytułowanej "Trzynaście powodów". Ostatecznie został zaangażowany i powierzono mu postać Alexa Standalla. Serial okazał się hitem, a Miles zyskał międzynarodową sławę. W przerwie między zdjęciami do produkcji, wraz z koleżanką z planu – Katherine Langford dołączył do dramatu "Twój Simon". Na okres trwania zdjęć, wyjechał do Atlanty. Ponadto, w 2018 roku brał udział w kampaniach reklamowych - GAP's Logo Remix, a rok później marki odzieżowej "Coach".
Poza aktorstwem Miles zajmuje się także muzyką. Umieszcza swoje utwory na portalach społecznościowych takich jak: SoundCloud czy Youtube. Na scenie jako wokalista zadebiutował w kalifornijskim klubie "The Smell". Ponadto potrafi grać na gitarze i pianinie. W 2020 roku zaczął spotykać się z Connorem Jessupem.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 maja 1994

miejsce urodzenia: Greenville, Kentucky, USA

wzrost: 178 cm

Ma starszą siostrę Moriah.
W 2019 roku wystąpił w kampanii reklamowej marki odzieżowej "Coach".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych