Dave Franco I

David John Franco

8,0
23 731 ocen gry aktorskiej
Dave Franco I
David John Franco przyszedł na świat 12 czerwca 1985 roku w kalifornijskim Palo Alto. Jest portugalskiego, szwedzkiego i rosyjsko-żydowskiego pochodzenia. Wychowywał się wraz ze starszymi braćmi - Tomem i Jamesem. Jego matka - Betsy Lou jest pisarką, poetką i redaktorką, a ojciec - Douglas Eugene prowadzi firmę w Dolinie Krzemowej. Rozpoczął studia na  Uniwersytecie Południowej Kalifornii, jednak przerwał naukę na drugim roku, aby skupić się na karierze aktorskiej.

Zadebiutował w serialu "Siódme niebo", a wkrótce potem dołączył do obsady telewizyjnej produkcji "Greek". Na początku 2007 roku wziął udział w przesłuchaniu do roli Edwarda Cullena w ekranizacji bestsellerowej powieści Stephanie Meyer, zatytułowanej "Zmierzch", jednak zaangażowano Roberta Pattinsona. Niedługo potem dołączył do obsady dziewiątej serii telewizyjnego serialu - "Hoży Doktorzy", gdzie wcielił się w postać Cole'a Aaronsona. Podczas pracy na planie, wykonał dwa utwory muzyczne - "How You Remind Me" oraz "The Final Countdown". Po zakończeniu sezonu, opuścił produkcję, a następnie partnerował Zackowi Efronowi w dramacie "Charlie St. Cloud". Na okres trwania zdjęć, przeniósł się do Vancouver, w Kanadzie.

W 2012 roku znalazł się na okładce magazynu "GQ", a potem został uhonorowany nagrodą Young Hollywood Award. Wkrótce zaczął się spotykać z Alison Brie. Rok później został zaangażowany do thrillera z gwiazdorską obsadą, zatytułowanego "Iluzja". W trakcie trwania zdjęć podróżował po Las Vegas, Nowym Orleanie, Nowym Jorku i Paryżu. Krótko po premierze filmu, został zaproszony do programu "Bob Rivers Show", gdzie pokazał swoje umiejętności karciane, które nabył na potrzebę produkcji. Następnie znalazł się na okładce magazynu "WONDERLAND".

W 2014 roku wziął udział w sesji zdjęciowej, autorstwa Sheryl Nields dla czasopisma "GQ Australia", a niedługo potem wraz z Zackiem Efronem otrzymał nagrodę Złoty Popcorn, w kategorii najlepszy duet, za film "Sąsiedzi". W wrześniu 2015 roku zaręczył się ze swoją wieloletnią dziewczyną, Alison. Później partnerował Emmie Roberts  w ekranizacji młodzieżowej powieści autorstwa Jeanne Ryan – "Nerve", a następnie użyczył głosu postaci Lloyda w animacji "LEGO® NINJAGO: FILM".

W marca 2017 roku poślubił Alison Brie, podczas prywatnej ceremonii. Następnie znalazł się na okładce magazynu "August Man", a później wystąpił w filmie "Disaster Artist", którego reżyserem i odtwórcą głównej roli był jego brat James. W 2018 roku ubiegał się o tytułowego bohatera w produkcji "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie", jednak angaż otrzymał Alden Ehrenreich. Wkrótce został obsadzony w główną rolę w serialu "The Now", a potem rozpoczął pracę nad swoim debiutem reżyserskim – "The Rental".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 czerwca 1985

miejsce urodzenia: Palo Alto, Kalifornia, USA

wzrost: 170 cm

żona Alison Brie (od 03.2017)
Ma dwóch starszych braci: TomaJamesa.
Był brany pod uwagę do roli Edwarda Cullena w filmie "Zmierzch". Ostatecznie angaż otrzymał Robert Pattinson.
Jest synem Betsy Franco
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ma taką uroczą buźkę. Widziałam go tylko w 3 filmach bo za bardzo nie ma w czym wybierać z jego filmografii ale jak tylko się uśmiechnie to od razu mam zaciesz ;) Taki słodziak xD W ogóle to myślałam, że jest trochę młodszy. Oby trafił na jakieś dobre filmy bo miły dla oka ;)

Tak jak w tytule - jego śmiech, uśmiech mnie wprost rozwala, zawsze się śmieje jak tylko
widzę w jakimś filmie, świetny :D

Miał grać Edwarda w Zmierzchu *__________* Lepiej jakby on grał,niż Pattinson -.-

to nie bracia czasem??

http://www.funnyordie.com/videos/f211d50fbc/go-f-ck-yourself-with-dave-franco

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones