Neve Campbell 

Neve Adrianne Campbell

7,7
9 475 ocen gry aktorskiej
Neve Campbell
Neve Campbell pochodzi z aktorskiej rodziny. Jej rodzice zajmowali się tą profesją, a na dodatek poznali się właśnie na planie filmowym. Neve zadebiutowała na scenie w wieku 6. lat rolą w przedstawieniu "Dziadek do orzechów". To doświadczenie sprawiło, że zapragnęła zostać baletnicą. W wieku 9. lat została przyjęta do kanadyjskiego National Ballet, gdzie uczyła się sztuki baletu. Po pięciu latach, nie mogąc dać sobie rady z wyczerpującymi ćwiczeniami i surowym trybem życia opuściła mury uczelni, przyrzekając sobie, że już więcej nie wróci do tej profesji. Życie jednak chciało inaczej. Wkrótce otrzymała bardzo obiecującą propozycję wystąpienia w kanadyjskiej wersji "Upiór w operze (1943)Upiora w operze". Campbell zgodziła się i jako najmłodsza członkini grupy przez dwa lata grała w spektaklu. Zyskała tym sporą popularność i otrzymała pierwsze propozycje zagrania ról filmowych. Jej debiut na dużym ekranie to film "Paint Cans", który cieszył się w Kanadzie dużą popularnością. Aktorka zwróciła na siebie uwagę amerykańskich producentów, którzy zaangażowali ją do roli w serialu "Ich pięcioro". To był strzał w dziesiątkę. Film, który stał się jednym z najpopularniejszych w historii telewizji, uczynił z Neve Campbell gwiazdę. W 1996 r. zadebiutowała w amerykańskim filmie kinowym "Szkoła czarownic", który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Następny film "Krzyk" uczynił z aktorki gwiazdę. Cieszył się on tak dużą popularnością, że w krótkim czasie nakręcono jeszcze dwie części, a cała seria została uznana za najbardziej dochodową w historii horrorów.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 października 1973

miejsce urodzenia: Guelph, Kanada

wzrost: 170 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, inną nagrodę oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Jeff Colt (03.04.1995 - 08.05.1998, rozwód); 2. John Light (05.05.2007 - 06.05.2011, rozwód)
Musiała odrzucić rolę w "Hazardzistach", bo miała już zakontraktowany udział w "Krzyku 2".
Odrzuciła rolę w filmie "Armageddon", ponieważ była w trakcie zdjęć do serialu "Ich Pięcioro". Angaż ostatecznie otrzymała Liv Tyler.
Ma dwóch braci: Alexa i Christiana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ona jest podobna do seleny gomez to ja jestem łódź podwodna.

Przypomina mi Holly Marie Combs (Piper z Czarodziejek) :)

Ma bardzo soczyste nogi.

użytkownik usunięty

Takich nie ma nawet Kate Beckinsale. Od pierwszego "Krzyku" praktycznie się nie zmieniły. Twarz
zdecydowanie dojrzalsza, starsza, ale takiej figury nie traci się wraz z wiekiem, jak większość
kobiet. Te nowe aktoreczki z "Krzyk 4", mające po 23 lata, wypadają przy niej blado. Nawet jej twarz
ma w sobie coś...

Bardzo mi sie z nią kojarzy. Obie równie piękne... :)

Gdy byłem młodszy pierwszy raz oglądając "Krzyk" serce przy tej pani zaczeło bić mi szybciej , dlaczego ? dlatego że Neve jest bardzo czarującą kobietą zarówno jeżeli chodzi o kunszt aktorski jak i o wygląd zewnętrzny , jedna z tych aktorek które zapadają w pamięć na długo ..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones