Film

Hazardziści

Rounders
1998
2 godz.
7,4 32 558
ocen
7,4 10 1 32558
13 256
chce zobaczyć
6,4 7
ocen krytyków
Próbujący zerwać z hazardem Mike pomaga przyjacielowi w zwróceniu długu. Więcej Mniej
Hazardziści zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Pokerzysta Mike, student prawa, zasiada do karcianego pojedynku. Niestety, przegrywa wszystko. Upokorzony decyduje się zerwać z hazardem. Zostaje kierowcą ciężarówki. Jego dziewczyna Jo ma nadzieję, że chłopak wreszcie wyrwie się z nałogu. On jednak ulega namowom Worma, przyjaciela. Znowu zaczyna wygrywać. Gdy Jo dowiaduje się, że MikePokerzysta Mike, student prawa, zasiada do karcianego pojedynku. Niestety, przegrywa wszystko. Upokorzony decyduje się zerwać z hazardem. Zostaje kierowcą ciężarówki. Jego dziewczyna Jo ma nadzieję, że chłopak wreszcie wyrwie się z nałogu. On jednak ulega namowom Worma, przyjaciela. Znowu zaczyna wygrywać. Gdy Jo dowiaduje się, że Mike wrócił do hazardu, zrywa z nim. Okazuje się, że Worm jest zadłużony u gangstera, który domaga się zwrotu pieniędzy. Musi w krótkim czasie zebrać ponad 20 tys. dolarów. Prosi Mikea o pomoc.

boxoffice
$22 912 409 w USA
budżet
$12 000 000
studio
Miramax Films / Spanky Pictures
tytuł oryg.
Rounders
inne tytuły
Neve Campbell odrzuciła rolę Jo, zagrała ją Gretchen Mol.
Zdjęcia do filmu kręcono w Atlantic City i w Newark (New Jersey, USA) oraz w Nowym Jorku i Bronxville (Nowy Jork, USA).
Lester "Worm" Murphy w początkowym zamyśle miał palić papierosy, ale grający go Edward Norton, zagorzały przeciwnik palenia, nie chciał, aby jego bohater palił.
Pieniądze szczęścia nie dają, prawda? Prawda. Ale za to pozwalają być miło nieszczęśliwym, prawda? Prawda. A czy jest tak, że kto nie ryzykuje, ten nie traci? Tak właśnie jest... Z tego płynie też prosty wniosek - jeśli chce się zyskać, trzeba ostro zagrać. A co jest stawką? Oczywiście, że pieniądze! A czasem nawet dużo więcej. Jeśli przegramy -... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych