film

Hazardziści

Rounders
1998
2h
7,4 33 033
oceny
7,4 10 1 33033
6,6 9
ocen krytyków
Próbujący zerwać z hazardem Mike pomaga przyjacielowi w zwróceniu długu. więcej mniej
Hazardziści zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Pokerzysta Mike, student prawa, zasiada do karcianego pojedynku. Niestety, przegrywa wszystko. Upokorzony decyduje się zerwać z hazardem. Zostaje kierowcą ciężarówki. Jego dziewczyna Jo ma nadzieję, że chłopak wreszcie wyrwie się z nałogu. On jednak ulega namowom Worma, przyjaciela. Znowu zaczyna wygrywać. Gdy Jo dowiaduje się, że MikePokerzysta Mike, student prawa, zasiada do karcianego pojedynku. Niestety, przegrywa wszystko. Upokorzony decyduje się zerwać z hazardem. Zostaje kierowcą ciężarówki. Jego dziewczyna Jo ma nadzieję, że chłopak wreszcie wyrwie się z nałogu. On jednak ulega namowom Worma, przyjaciela. Znowu zaczyna wygrywać. Gdy Jo dowiaduje się, że Mike wrócił do hazardu, zrywa z nim. Okazuje się, że Worm jest zadłużony u gangstera, który domaga się zwrotu pieniędzy. Musi w krótkim czasie zebrać ponad 20 tys. dolarów. Prosi Mikea o pomoc.

boxoffice
$22 912 409 w USA
budżet
$12 000 000
studio
Miramax Films / Spanky Pictures
tytuł oryg.
Rounders
inne tytuły
Neve Campbell odrzuciła rolę Jo, zagrała ją Gretchen Mol.
Karty 6,7 oraz 10, podczas ostatniego rozdania, zmieniają swoje położenie w zależności od ujęcia kamery.
Gdy Mike rozmawia ze swoją dziewczyną po meczu, czapka z daszkiem raz leży na łóżku, a raz na podłodze, w zależności od ujęcia kamery.
Pieniądze szczęścia nie dają, prawda? Prawda. Ale za to pozwalają być miło nieszczęśliwym, prawda? Prawda. A czy jest tak, że kto nie ryzykuje, ten nie traci? Tak właśnie jest... Z tego płynie też prosty wniosek - jeśli chce się zyskać, trzeba ostro zagrać. A co jest stawką? Oczywiście, że pieniądze! A czasem nawet dużo więcej. Jeśli przegramy -... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ta jego cizia była strasznie irytująca. Robiła mu wyrzuty, grzebie w jego rzeczach, strzela fochy i narzuca mu swoją wolę. Porządny kop by się jej przydał na do widzenia.

Podobał mi się też dobór aktorów, bo każdy świetnie pasował do swojej roli, dzięki czemu świetnie się to ogląda

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Jak sądzicie? Ja mam wrażenie, że na jego miejscu grałbym tak samo, było mało układów, które biły nasz, a ostatni zakład KGB pewnie odczytałbym jako próbę wystraszenia przeciwnika okazującego słabość i albo zrobiłbym re-raise albo tak jak Mike all-in.
Nie daje mi to spokoju, co myślicie?

trzeba obejrzec, rewelacyjna gra aktorska, interesujaca tematyka, ladna muzyka, ode mnie 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones