Nightwish

9,6
14 ocen muzyki
powrót do forum osoby Nightwish

żadnych wpisów... o jejku... jak to możliwe!!! piękny zespół Syfomfoniczno metalowy! kocham ich!!!!!!!!!

_Anusia_

Dobrze gadasz :) Gadaj dalej :)
Była ale się skończyła.. Tarji nowa płyta nie jest za bardzo zachwycająca.. Niestety nie zrobi kariery według mnie :) jest już spisana na straty :(

A moje drogie panie maja utwór While Your Lipsa Are still red w postaci mp3?? Bo jak nie to proszę bardzo:

http://rs115.rapidshare.com/files/38266145/Nightwish_-_While_Your_Lips_Are_Still _Red_Song.rar

Na stronie głównej Nightwish jest przedsprzedaż singla "Amaranth".. Ja juz zamówiłem teraz panie :)

Ghost_Love_Score

Eee gdzie tam nowa płyta:D Ja sobie ją ściągnę z neta:D Tak szprytna jestem:D Tak samo jak całą dyskografie Nightiwsha. Jak do tej pory to ja nie kupowałam żadnej płyty, tylko z neta ściągnęłam dotychczasową dyskografie:D Ale Ciii...cho:P Ani mru mru!!!!!!!!

Ja nie chciałam chyba całej dyskografii. Nightwish interesował mnie jak zeszłoroczny śnieg:| Ja tylko w Nightwishu lubiłam(poprawka dalej kocham te kawałki) dwie może trzy piosenki:D Sleeping sun, Nemo i Ever Dream... Sama nie wiem po co ściągałam całą dyskografie?? Tak mi kuzyn powiedział "Anka całą dyskografie całą dyskografie, bo takiego drugiego zespołu jak Nightwish nie ma:D" Więc ściągłam wszystkie płyty... i... nie żałuje:D Bo teraz jak słucham, to coraz nowsze to kawałki mi się podobają... Wczoraj gdy była taka burza to odkryłam, że następna nuta mi się podoba Dark Chest of Wonders:D Eh... Jak mi się coś spodoba to nałogowo słucham:D Mój brat na mnie nadaję, że on już tego słuchać nie może!! A ja nie wiem czy ta muzyka jakaś zła jest?? Jedyną piosenke którą przesłuchałam w Nightwishu i jest anty chrześcijańska to "Wish I had an Angel"- podoba mi się, ale słowa piosenki mi się nie podobają:| Ale nadal jej słucham:D

Co do muzyki metalowej, to na szczęście nie ubierma się na czarno!! Ubieram się dalej jak się ubierałam. Żadnych glanów, czarnych ubrań i makijażu jak u trupa!! Nie to, że ja coś mam do tego. Ale to do mnie nie pasuje;) Dalej ubieram się na kolorowo:D A że słucham takiej muzyki no to co;) Bardzo mi się podoba:D Ona ma to coś, czego inne typy muzyki nie maja;)

No kończę bo się rozpisałam:D Teraz możecie po mnie jechać jak wam się podoba:D Ja tam do metalowców nigdy się upodabniać nie będę:D Bo jestem jaka jestem i tego będę się trzymać!! Tylko słucham takiej muzyki nic więcej:D(Ale na koncert Nightwisha bym się przeszła:D) Pozdrawiam;)

_Anusia_

Aha co do Tarji to nie słyszałam nowej jej płyty(?) Wiem, że ta z kolei sama kariere robi. Ale jak tu czytam to muszę stwierdzić, że bez Nightwish jest nikim:/

Ale była zajebista miała piękny głos!! Mam nadzieje, że Anette jej dorówna nawet przebije!! Narazie co słyszałam jak ona śpiewa to piosenka Eva... no nawet coxik:D

_Anusia_

ja czytałam że ten film to KOMEDIA... no ale nieważne... może wątek tych postaci z klipu będzie smutny... ktoś się tu też wypowiadał co do metalowego wizerunku... pisząc to mam na sobie jeansy i koszulkę z napisem 'Pierdole nie robie' i mam pomalowane na czarno paznokcie. jak zawsze lubiłam czarny więc się ubieram na czarno. przez choroby jestem blada i mam ciemne włosy więc często słyszę od ojca że wyglądam jak wampir. noszę glany w zimie, a w lecie czarne trampki do kostek z dorysowanymi z przodu szkrzyżowanymi piszczelami =] skoro już o tym mowa... macie może jakieś Nightwishowe/metalowe gadżety? np koszulki, naszywki, plakaty, płyty? ja mam 4 koszulki Nw (End of an Era, Angel & Demon, Ghost Love Score, Oceanborn), 1 Children of Bodom (Hatebreeder) i 1 Sonata Arctica (nie jest to żadna okładka płyty ani singla, ale przypomina okładkę Reckoning Night), mam naszywki Nightwish, Children of Bodom, Sonata Arctica, HIM, Led Zeppelin, Nirvana, Slayer, Korn, System of a Down, Cradle of Filth, Iron Maiden i Metallica (same napisy), naszywkę z płyty Nightwish - Oceanborn i 1 z czaszką. Nie mam oryginalnych płyt (na razie ściągam z neta, nie mam wiele kasy), ale mam 2 DVD Nightwish (End of an Era, End of Innocence) a From Wishes To Eternity (sam koncert) mam ściągnięty na komputerze. mam wisiorek z napisem Nightwish i z wilkiem oraz z samym napisem oraz wisiorek z anarchią. miałam wisiorek Black Sabbath ale zgubiłam ;( nudzi mi się więc dam linki do zdjęć tego, co mam:
Koszulka Nw EoaE:
http://www.blackfire.com.pl/galerie/47534070e7b6c5d6e5c7b89fcee191462542.gif
Koszulka Nw A&D:
http://www.rockfanshop.com/shop/watermarked/135724.jpg
Koszulka Nw GLS:
http://images.thethingsiwant.com/item/199005.jpg (większego zdjęcia nie znalazłam)
Koszulka Nw OB:
http://www.blackfire.com.pl/?d=produkt&id=735
Koszulka Cob HB:
http://onestopbob.com/v/bodom101.jpg
Koszulka SA niewiadomocotrochępodobnedoReckoningNight:
http://www.musicland.sklep.pl/product_info.php/cPath/21_349/products_id/3441

to tyle ;]

Moonwish

o kurde zapomniałam: mam też plakat Ghost Love Score

Moonwish

Do anusiadymek:
Jaka nowa płyta?? Podałem link do utworu "While Your Lips Are still red", jest utwór z singla "Amaranth".
Nie wiedziałem, że nie przesłuchałaś dyskografii Nightwish... uuuuuuu nie dobrze :D jest to dla mnie zaskoczeniem.. Słuchasz nowsze kawałki? Nie wyszły jeszcze... Nie wierzę, że dopiero teraz odkryłaś "Dark Chest of Wonders" :O:O:O:O:O ojojojoj... Posłuchaj może lepiej całej płyty "Once".

"Jedyną piosenke którą przesłuchałam w Nightwishu i jest anty chrześcijańska to "Wish I had an Angel"- podoba mi się, ale słowa piosenki mi się nie podobają:| Ale nadal jej słucham:D"

Anty chrześcijańska?? gdzie to wyczytałaś?? Chcesz posłuchać anty chrześcijańskich tekstów to posłuchaj Slayer'a.. Nie wiem gdzie to wyczytałaś ale po przeczytaniu tekstu "Wish I had an Angel" nie uważam tam nic za anty chrześcijańskiego. Jest napisana prawda jaka była.

Co do ubioru. Nie ubieram się na czarno (chyba, że na koncert), nie mam nic do osób, którzy lubią taki ubiór. Genialni ludzie.

Tarja była, ale się skończyła. Dziękuję.

Do Moonwish:
Może to jest komedia, ale po urywkach w teledysku Nightwish, nie wydaje mi się, żeby to była komedia. Zobaczymy.
No widzę, że masz swój styl :) Bardzo dobrze.
Ja mam 2 koszulki Nightwish jedną z "Once" i z tyłu wypisana lista utworów, druga z okładką utworu "The Siren" z tyłu słowa tego utworu. Mam 5 koszulek Iron Maiden, wszystkie z Eddie'm :):) jedna z okładką "Seventh Son of a Seventh Son", druga z Eddiem jedzącym "Iron Maiden", kolejną z "Powerslave", następną "Iron Maiden - 20.12.06 Dublin Ireland" z koncertu na którym byłem, ostatnia koszulka z "A Matter of Life and Death" genialnym album Maidenów :) Mam jedną koszulkę Megadeth i to z koncertu na którym byłem :) "Megadeth 07 Ambassador, Dublin Ireland".
Mam 3 koszulki Metalliki: jedna z trupią czaszką z przodu i z tyłu, druga z Master of Puppets i trzecią z "Cliff'em All" ku czci pamięci Cliffa Burtona. Mam 3 plakaty Metalliki, 2 plakaty Iron maiden, 4 plakaty Nightwish (Zdjęcie Nightwish które jest na FW taki mam plakacik, drugi mam "Once Wold Tour 2005", trzeci mam taki jak avatar (avatar = zdjęcie plakatu ;) i ostatni mam plakat Ghost Love Score i tez miałem zdjęcia tego plakatu jako avatar :)) mam 2 plakaty Queen - Bohemian Rhapsody i Queen at the Wembley :)
Posiadam wszystkie płyty i dvd Queen (żaden album nie jest ściągnięty z neta, wszystkie kupiłem, tak samo z dvd), Mam na razie 3 albumy Metalliki, ale posiadam całą dyskografię :P mam 3 dvd Metalliki włączając "Cunning Stunts" (ktoś jak zna ang i Metallikę wie jak przekształcić ten tytuł :D), S&M oraz Metallike Live Shite - Live in San Diego.
Mam wszystkie płyty Nightwish oraz wszystkie dvd (wszystko zakupione) ;)
Mam wszystkie albumy Iron Maiden i większość ich dvd. Wszystko zakupione :) kasy na to poszło ale nie żałuję. No i w końcu wszystkie płyty Megadeth + dvd "Rude Awakening" oraz "That One Night"..
nie wspominam o WT i Freddiem :) bo wiadomo :)
A tak w ogóle to ile macie lat? ;)
Kurde ale się rozpisałem :)
Czas kończyć :P:P
Pozdrawiam..
bye bye xD

Ghost_Love_Score

Dlatego piszę, że dopiero co się ehm... jak to wyrazić... wtajemniczam w świat Nightwisha(?):D!! Nowe kawałki... chodzi mi o te co jeszcze nie przesłuchałam z tej całej dyskografii:D Jakoś się do tego zabrać nie mogę:D Lol Widzę, że mam do czynienia z metalowcami:D Ja się może już nic nie udzielam:D O lol... ale mam polew;) Nie z was!! tylko z siebie:D Never mind ja uciekam z tego forum idę na forum Deppa. Tam przynajmniej mogę się powygłupiać;)

Przepraszam ale dziś dostałam takiego humoru;):D:D:D:D<hahaha>

_Anusia_

Ahaaa nie no rozumiem :D:D:D
Spoko spoko :) Wybaczam :)
Nie jestem metalowcem!
to moja stronka i śa tam moje zdjęcia - zobacz jak wyglądam!
http://-N-I-G-H-T-W-I-S-H-.bebo.com
Dlaczego już nic się nie udzielasz??
Bierzesz nas a przynajmniej mnie za kogoś kim nie jestem :D:D:D
hahaha wszędzie można się powygłupiać :D:D

Ghost_Love_Score

Szczele sobie w pałe:D Moge?? o lol... Napisałam wam całą prawde o mnie i o całym moim słuchaniu Nightwisha:D!! Jestem blondynką, a szkoda, że nie mam czarnych włosów:( Ja poprostu kocham Nightwish. Piękne mają piosenki. Takie takie "o":D

Moja kuzynka mi właśnie wyznaje jak ona to kocha reggae i że kocha wszystkich ludzi o lol. Aha i w sierpniu jadę z nią na reggae festiwal:D Czego z reggea nic nie słucham:D Ale chce z nią pojechać bo coś czuje, że i ta muzyka mi wpadnie w ucho:D

Aaaa no to teraz przegięłam u was pałe całkowicie:D Dobrze, że ja kocham Nightwisha i co ludzie piszą, że nie jestem ich fanką czy coś w tym stylu nie interesuje mnei to:D Ja i tak kocham Nightwisha:D

No teraz możecie mi pojechać po rajtuzach:D hahahahahaha marycha działa cuda:D

Przepraszam za zmianę tematu:)

_Anusia_

To dobrze.. Nikt Ci nie broni słuchania innego gatunku muzycznego.. Gdybyśmy wszyscy słuchali tego samego to świat stałby w miejscu. Dlatego są różne style i gatunki muzyczne. Regge jest bardzo ciekawą muzyką i po prostu trzeba się w nią wczuć :D Nie mam zamiaru po kimś jechac jak to wszyscy określają ;):P kochasz Nightwish - bardzo dobrze! Kochasz mandarynę - twój wybór, szanuję to :)

Marycha działa cuda - hahaha :D

Ghost_Love_Score

Ale ja mandaryny nie kocham !! bleee niecierpie jej:D Ja tam przy Nightwishu zostanę. A i teraz jeszcze chce sobie ściągnąć dyskografie Within Temptation]:->

Moja kuzynka wczoraj mi powiedziała, że w końcu wie co to jest reggae(i chce mnie tym zarazić)... No ale cóż, pewnie jak przyjedzie do mnie na wieś na wakacje to będziemy nałogowo słuchać reggae... Ja tam nie chce jej pokazywać jakiej ja muzyki słucham(sama kiedyś tego słuchała, teraz tego nie lubi:|), przesłałam jej pare linków do piosenek Nightwisha. Powiedziała "Fajne, ale nie dla mnie". Dobra idę jeszcze coś poczytać na necie i wybywam:D Pozdrawiam...

_Anusia_

Z mandaryną to był tylko przykład......

Within Temptation ? mam ich całą dyskografię i niewątpliwie jest to zespół, który wymaga uwagi metalowego słuchacza. Noh może nie aż tak bardzo metalowego..
Ich nowa płyta ?The Heart of Everything? nie jest tak dobra jak poprzednia ?The Silent Force? czy chociaż ?Mother Earth?. Jednak warto zwrócić uwagę na wszystkie albumy tego zespołu. Jak już zdobędziesz całą dyskografię to nie zaczynaj słuchania od najnowszej płyty!!! Zacznij od pierwszego albumu (z resztą tak powinnaś była zrobić z Nightwish ? zacząć ich słuchać od pierwszego albumu) ?Enter?, potem ?The Dance? następnie świetny album ?Mother Earth? kolejno singiel ?Running Up That Hill?, następnie genialny album ?The Silent Force? i ostatni właśnie ?The Heart of everything?. Zobaczysz jak zmieniał się ich styl, który szlifowali of rocka i w sumie gothic metalu ze sporą domieszką doom metalu do metalu symfonicznego bardzo podobnego do Nightwish, jednak ostatecznie już nie to samo co Nightwish... Powodzenia..

Reggae trzeba lubić I rozumieć, tak jak z każdą muzyką. Daję rękę uciąć, że nie słuchałabyś Heath metalu. Ale jak zrozumiesz o co w tym chodzi i jaka jest tego idea ? wszystko człowiek idzie polubić. Twoja kuzynka najwidoczniej jest zakochana w reggae i nie chce zaprzątać swojej głowy heavy metalem z obawy spodobania się (głównie chodzi mi o symfoniczny metal, do którego należy Nightwish). Każdy lubi co innego jak już wspomniałem wcześniej...

Okey bo za dużo piszę..

Pozdrawiam.. ;)

Ghost_Love_Score

Mam tu coś na smak: Opis nowego albumu Nightwish "Dark Passion Play".

Super!!!!
The poet and the pendulum
Wspaniałe, symfoniczne intro, zegar zagłady odmierza czas. Pierwsze słowa albumu: "The end. The songwriter's dead. The blade fell upon him".
"Rok 2005 był jak piekło i wszystkie złe emocje są zawarte w tym utworze. Kulminacyjny punkt utworu zaczyna się słowami "Today in the year of our Lord 2005, Tuomas was called from the cares of the world." Wspominanie własnego imienia może nie brzmi skromnie, ale musiałem to zrobić.
Słowa są naprawdę ciężkie, Marco krzyczy: "spitting on a grave, masturbating on a grave" i tak dalej. Czułem, że muszę zawrzeć w tej pracy wszystko tak, jak odczuwałem. Napisałem tak ostre słowa dla chłopięcego sopranu, że na początku wróciły od dyrygenta chóry niczym bumerang. W swoim e-mailu napisał, że nie będą robić kolejnej części Egzorcysty.
Album początkowo miał się nazywać Poet and the Pendulum, ale zmieniłem zdanie. Używanie nazwy jednego utworu dla całego albumu chyba się nie sprawdza. Zresztą, Dark Passion Play ma ciekawe, podwójne znaczenie."


Bye Bye Beautiful
Zwyczajny Nightwishowy utwór - prowadzony przez mocny refren. O ile poprzedni był o Tuomasie, ten jest o Tarji.
"Dzieła artysty zawsze są odbiciem jego realnego życia. Album zawiera trzy nagrania tego typu. Poet, ten i Master Passion Greed. Bye Bye Beautiful jest jakby siostrą Wish I had an Angel.
Nie chcę zdradzać nic więcej. Zazwyczaj nie rozmawiam o swoich tekstach, i zwłaszcza w tym przypadku chcę, by tak pozostało."


Amaranth
Pierwszy singiel, prowadzony przez 8-częściowy riff [???, ja też nie rozumiem słowa "dempattu" :P ]. Końcowa modulacja [???, podejrzewam, że jakiś błąd w tłumaczeniu z fińskiego] może być wybaczona, ponieważ poprzedza ją szorstka muzyka z doskonałymi spadkami tempa o połowę.
"Rzecz, której najbardziej nie lubię w biznesie muzycznym to wybieranie singli. No, może nie najbardziej... Ale to jak płachta na byka. Nienormalnym jest wycinać z ponad godziny muzyki jeden kawałek. To krzywdzące dla albumu, singla i fanów.
Ciekawostką o Amaranth jest to, że po skończeniu nagrań cały czas miał wylecieć z krążka. I wciąż wydaje mi się, że nie należy do elity. Jak w bajce o Kopciuszku: "Od samego końca stawki do singla".

Cadence of her Last Breath
Pierwszy utwór z solówką. Zawiera słowa: "Save one breath for me" i "Save one death for me", które są zaplanowane do użycia na podkoszulkach.
"Bardzo osobisty utwór, choć zapewne nikt nie zrozumie, o czym jest. Zawiera motyw ucieczki, następnie upadek, miłość i ponowna ucieczka. Pierwszy napisany dla tego albumu utwór. Trochę mnie przeraża myśl, że w muzyce jest za dużo amerykańskiego metalu.
Słuchając demo, stwierdziłeś [stwierdziliście], że to właśnie ten utwór powinien być pierwszym singlem. I nawet był do tego nominowany. Inni członkowie zespołu lubią go bardziej - mnie się wydaje, że jest w porządku, ale raczej nie należy do moich ulubionych."

Master Passion Greed
Szybki, metalowy riff i różne wstawki "orientalne", jak np. plemienne bębny. Zawiera zdanie: "Hey Judas, your Christess was our love". Na ilustracji znajduje się kobieta w płomieniach, nad którą znajduje się ręka pociągająca za sznurki.
"Muzycznie to najcięższe nagranie Nightwisha. Czwarty utwór dotyczący zespołu, podmiot tekstu jest wiadomy. Utwór skomponowałem na gitarze, nie na keyboardzie.
Początkowo wokal miał być rozłożony po połowie dla Anette i Marco. Jednak gdy ten drugi zobaczył tekst, stwierdził, że lepiej będzie, gdy to on wykona wszystkie partie wokalne. I miał rację. Byłoby bardzo nie fair, aby nowa wokalistka śpiewała ten tekst."

Eva
Wszyscy zainteresowani chyba słyszeli ten internetowy singiel, który nie opisuje jednak całości. Ale co ma Eva do tej opowieści?
"Gdy zdasz sobie sprawę, że to o dziewczynce wyśmiewanej w szkole, utwór otwiera się jako szczera ballada. Dla albumu ważne jest to, że los Evy celowo pozostał otwarty.
Gdybym miał wybrać utwór, który najlepiej opisuje cały album, wybrałbym pierwszy. Ale 14-minutowy kolos nie jest dobry na singiel. Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że musieliśmy coś wybrać. Więc wybraliśmy najlżejszą i najmniej skomplikowaną piosenkę."

Sahara
Na początek dobry, gitarowy riff, który niespodziewanie nie zostaje powtórzony. Słowa zawierają wątki złotych pól Elysium, Księgi Tysiąca i Jednej Nocy, dawnych żeglarzy i budowli z bloków twardych skał. Nightwishowy Kashmir.
"Co może być bardziej oklepane od metalowego zespołu śpiewającego o historii Egiptu? Jedna z moich ulubionych. Marco również. Słowa są czystym potokiem myśli o podróży nie mającej podstaw w rzeczywistości, marzenia o Egipcie 5000 lat temu. Wprowadziliśmy wersy które nazwaliśmy "okrzykami niewolników" - męskie chóry śpiewają przy akompaniamencie kotłów: "Shah!" czy "Agadaga!". Daje to ciekawe, historyczne wrażenie - przeciąganie kamiennych bloków, piach zgrzytający pod stopami i palące słońce."

Whoever Brings the Night
Utwór Emppu. Użyto różnych instrumentów wspomnianych w studioblogu, na początku ciężkie wejście chóru.
"Najbardziej niejasny utwór na albumie. Emppu przyniósł demo, z którego wyciągnąłem riffy i ułożyłem w innej kolejności. Linia wokalu początkowo była dużo bardziej skomplikowana, ale trochę ją uprościłem. Nie dlatego, że Anette nie mogłaby jej zaśpiewać, lecz temu, że była trochę pokręcona. Bardzo lubię ten utwór. Tekst ma trochę erotyczny wydźwięk i mieliśmy dużo zabawy przy nagrywaniu."

For the heart I once had
Gwałtowny utwór w typowym dla Tuomasa tempie. Średnio ciężki. Partia wokalna przypomina trochę Nemo.
"Melodia ma dużo wspólnego z Nemo, przyznaję. Utwór wywołał bardzo podzielone opinie, zresztą, prawie wyleciał z albumu, ale ostatecznie jednak znalazł na nim miejsce.
Miałem wrażenie, że na albumie są albo ciężkie albo delikatne utwory. Gdyby nie For the heart I once had, nie byłoby nic pośredniego [mimo, że nie jest to najlepszy utwór na płycie].
Ktoś może się przyczepić do schematycznego tempa. Każdy artysta ma jakieś swoje nawyki... W moim odczuciu, i tak ominąłem największe banały i spróbowałem paru nowych pomysłów."

The Islander
Utwór Marco, w większości akustyczny. Zawiera bębny, piszczałki i irlandzką wersję kobzy. Obrazek ilustruje książkę Hemingway'a "Stary człowiek i morze" [zapewne to o nią chodzi, bo Hemingway nie ma książki o nazwie Man and Sea ale The old man and the Sea - przyp. Beezqp]
"Dałbym ją na singiel, gdyby nie zmiana wokalistki. Większość utworu śpiewa Marco. Celtycki utwór, który grywał kilka lat temu poza sceną niezbyt pasował do stylu Tarota, więc powiedział mi, że to utwór o latarniku, dokończył więc muzykę, a ja napisałem tekst.
Nieco smutna piosenka o samotnym latarniku, żadnych symboli - czysta opowieść. Na koncertach może być grana akustycznie."

Last of the wilds
Dziki, ale melancholijny utwór, akcja wydaje się toczyć w klimacie a'la wioska Asterix'a,w czasie, gdy wypijesz dużo piwa domowej produkcji, nie takiego byle czego, jak się pije dzisiaj. Kontynuacja The Islander.
"Daje wrażenie cofnięcia się 1000 lat wstecz do jakiejś karczmy, skakania po stole, tańca i gry na dawnych instrumentach.
Fińsko-irlandzka zabawa lub bójka w barze. Emppu kontra skrzypce kontra irlandzka kobza. Następnie dołącza Finlandia z kantele. Trochę zamieszania, ale na końcu wszyscy się godzą.
Zdecydowanie najbardziej pozytywny utwór na płycie, właściwy dla jednego radosnego dnia w czasie tworzenia. Miło było go skomponować, i zamierzamy grać go na koncertach."

7 days to the wolves
Pierwsze wrażenie - podobne do The Poet and the Pendulum i Master Passion Greed. Zawiera myśli XIX-wiecznego poety, Walt'a Whitman'a.
"Najlepszy refren na albumie. Słowa naprawdę przywodzą na myśl Whitman'a - "Leave the city of fools" albo "The road less travelled by". Odkryłem go w filmie "Dead poet's society". Whitman stał się, obok Edgar'a Allan'a Poe jednym z moich ulubionych twórców. Kilkakrotnie przeczytałem Leaves of Grass.
Słowa mają jasny przekaz: jesteśmy tu tylko raz, więc pamiętaj by żyć, carpe diem! Wilki przez cały czas są tuż za tobą..."

Meadows of heaven
Klimatyczna ballada, która zaczyna się bardzo spokojnie, ale staje coraz silniejsza z każdą minutą. Obrazek narysowany na podstawie zdjęcia z dzieciństwa Tuomasa.
"Siedem i pół minuty długiego, wolnego utworu zawierającego chór gospel i organy [?]. Od razu wiedziałem, że będzie to ostatni utwór na albumie. Po 74 minutach wydaje ci się, że wszystko już usłyszałeś, a tu nagle zstępuje na ciebie chór gospel. Ciepła atmosfera nagrań partii chóru na Abbey Road dała nam dużo energii. Nawet Jukka, który nie jest zbyt religijny, prawie się nawrócił gdy to obserwował. Ci ludzie wprost promieniowali czystą dobrocią.
Zawsze chciałem napisać utwór o moim dzieciństwie, ale nie byłem do tego zdolny. Temat ten mnie nawiedzał przez bardzo długi czas..."

Ghost_Love_Score

dawno mnie nie było =] ale teraz jestem =] czytałam to dzisiaj na www.nightwish.csk.pl nowa płyta zapowiada się świetnie! a mnie już odbija na punkcie 7 days to the wolves, ten fragment który już można posłuchać jest świetny! śpiewam cały czas pod nosem: "Leave the city of fools". tomorrow i'm leaving the city of fools to discover the wild again =] hehehe wstęp do 7DTTW jest świetny =]Nightwish kręcą klip do Amaranth. mam nadzieję, że niedługo go zobaczymy ;) zajrzyjcie na videoblog Nightwish.

aha przez jakiś czas mnie nie będzie bo jadę na wieś i tam rzadko bede miała dostęp do internetu. ale postaram się napisać. odezwe się jeszcze. trzymajcie się ciepło!!! miłych wakacji!!!

HOWL! 7 days to the wolves!!!

Moonwish

cała ta recenzja jest z nightwish.csk :)

a to juz wysłałem na youtube :D
http://ie.youtube.com/watch?v=90pouxOD9g8

zamówiłem już płytę nową koszulkę, "pendulum" badge i singla Nightwish :) także teraz czekam aż mi wyślą :D:D

Miłych wakacji wzajemnie :)
3maj się
Pozdrawiam

GLS.

Ghost_Love_Score

ty to masz tempo =] ja na takie bajery mam za mało kasy ale przez wakacje moze sobie robote znajde =] i zarobie na coś =]kupie oryginalny Oceanborn.

Moonwish

Trzeba dawać radę ;)
No w kraju to nie miałbym żadnego oryginalnego albumu Nightwish.. :)
Ja czekam na DPP :):)

Pozdrawiam

cheers ;)

Ghost_Love_Score

Słyszałyście już sample utworu "The Poet and the Pendulum"????

Genialny!!!! Normalnie nieziemski :):)
Słuchajcie:
http://ie.youtube.com/watch?v=IyYC2tHm6hA

Ghost_Love_Score

Mam już całe 3 utwory! Polecam 14 minutowy The Poet and the Pendulum! warto!

Ghost_Love_Score

jeśli ktoś nie wie gdzie ściągnąć, to zajrzyjcie na forum www.nightwishia.myboard.pl tam jest do ściągnięcia The Poet And The Pendulum, Amaranth, Cadence Of Her Last Breath i fragment Sahara (ale nie jestem na 100% pewna, czy prawdziwy)

Moonwish

mam przeciek, że jest sample do piosenki Bye Bye Beautiful, ale mnie ta strona nie działa (jak wiele innych, taki zryty internet), ale postaram się załatwić linka =] jak tak dalej pójdzie to cały album będziemy już mieli nielegalną drogą wcześniej niż wyjdzie singiel Amaranth =]a oto tekst do piosenki Amaranth:

Baptized with a perfect name
The doubt in one by heart
Alone without himself

War between him and the day
We'd saw one to blame in the end
little he can do alone
You believe at what you see
You receive at what you give

There is the one; the never-fading
Rain in your heart
That chooses snow-white sorrow
There is the one; the hiding Amaranth
In a land of the daybreak

A path in the wandering eye
In this brief line of time
We reach for the one to ever dare
You believe at what you see
You receive at what you give

There is the one; the never-fading
Rain in your heart
That chooses snow-white sorrow
There is the one; the hiding Amaranth
In a land of the daybreak

There is the one; the never-fading
Rain in your heart
That chooses snow-white sorrow
There is the one; the hiding Amaranth
In a land of the daybreak

Preaching, searching
for something untouched
Hearing voices of the never fading howling

There is the one; the never-fading
Rain in your heart
That chooses snow-white sorrow
There is the one; the hiding Amaranth
In a land of the daybreak

There is the one; the never-fading
Rain in your heart
That chooses snow-white sorrow
There is the one; the hiding Amaranth
In a land of the daybreak

nie ma za co :D

Moonwish

Jeszcze nie słyszałem o przecieku :) Lecz wiem, że "Bye Bye Beautiful" ma być trzecim singlem :)
No tekst już mam :) ale i tak dzięki piękne :)
Hahaha ja jednak czekam na płytę i tak czy siak :)
Zapraszam do mnie bo w końcu napisałem temat o Nightwish ;)
Pozdrawiam ;)

Ghost_Love_Score

No i już mam Bye Bye Beautiful :)
Oto link:
http://rs117.rapidshare.com/files/41965981/Nightwish_-_Bye_Bye_Beautiful.mp3
:):):)

Ghost_Love_Score

stokrotne dzięki =] znalazłam w google, ale ta strona nie chciała mi się wyświetlić, tak jak wiele innych stron, np www.nightwish.csk.pl taki mam internet zryty... wiec sprawdzam te strony u ojca a dzisiaj nie zdązylam... dzięki =]

Moonwish

Tuo powiedzial kiedys, że BBB to piosenka-bliźniaczka WIHAA i przyszło mi do głowy, że mogliby na koncertach tak jakby połączyć te 2 piosenki i grać je jedna po drugiej bez przerwy =] przed chwilą stwierdziłam, że będzie to nieźle brzmiało. i uważam, że Anette zaśpiewałaby WIHAA i np Dead Gardens lepiej od Tarji. aha jedno pytanie: czy sahara jest dostepna tylko jako sample?

Moonwish

Nie ma za co ;) BBB jest faktycznie podobny do WIHAA klimatycznie.. jest mocniejszym utworem tak jak WIHAA :):) Anette bardziej mi się podoba niż Tarja :) I Tomek dobrze wybrał :) Daje sobie radę dziewczyna :)
Sahara - mam tylko jako sample :) ale poczekajmy chwilę :D:D

Ghost_Love_Score

Aha i ten utwór jest o Tarji.. jak można się domyślić - Bye Bye Beautiful :) Żegnaj Żegnaj piękna :D ale musi jej być ciężko :)

Ghost_Love_Score

tak, czytałam że to o miss T.T bardzo mi się podoba ten utwór =] fragmenty śpiewane przez Marco są świetne. ja też mam sample, ale bardzo kiepskiej jakości. u ciebie też to samo? chyba trzeba będzie poczekać na album... jak już pisałam najbardziej nie mogę się doczekać 7 days to the wolves, a także The Islander (tytuł kojarzy mi się z Wonderlust i The Wayfarer) i Sahara (to z pewnością będzie bardzo oryginalny utwór).

Moonwish

Tak?? No ja nie słyszałem :) Jest dokładnie taka sama struktura jak w utworze WIHAA :) ja nie mam sampli.. mam pełne utwory i to dobrej jakości :) (dobrej = mp3 224 kbp). A ja dzisiaj dostałem zamówiony plakat 7 days to the wolves (z resztą miałem przez chwilę taki avatar ;)) plakacik jest super! no The Islander instrumentalny utwór a mi kojarzy się z Moondance ;)
Shara - nie wiem.. ale czekam na wszystkie utwory :)

Ghost_Love_Score

plakat z 7dttw? to moje marzenie =] gdzie zamówiłeś? ile kosztował? długo czekałeś na wysyłkę? ja właśnie zbieram na ten plakat kasę. i na przypinki Nightwish. skąd ściągnąłeś fragment Sahary? bo ja mam fragment, ale bardzo zlej jakości. a z tego co słyszałam to The Islander to z początku był instrumental, ale Tuo napisał słowa, a Last of the wilds ma być instrumentalem. ale nie jestem pewna, zdania na ten temat są podzielone. słyszałam też, że w The Islander mają się pojawić słowa: This is for long forgotten light at the end of the world... więc to chyba nie bedzie instrumental. ale nie wiadomo. poczekamy zobaczymy. na razie last of the wilds kojarzy mi się z moondance, bo podobno to ma byc instrumental. te słowa z TI kojarzą mi się z piraci z karaibów: na krańcu świata :D ale ja jestem fanką piratów, więc to pewnie dlatego...

Moonwish

a master passion greed ma być podobno o Cebuli =] nie wiem. może pośrednio...

Moonwish

Tak jest :) tak wygląda ten plakat:
http://img111.imageshack.us/img111/4120/7daystothewolvesnr1.jpg
I jutro mi przyślą taki plakat jaki mam teraz avatar czyli:
http://img182.imageshack.us/img182/9369/darkpassionplayoc4.jpg
Będzie świetny :):) jako że lubisz 7 days to the wolves zrób sobie z niego avatar :)
Zamówiłem te plakaty ze strony http://www.oneposter.com/ i zapłaciłem coś 13 funtów (ale nie mieszkam w Anglii) z przesyłką do Carlow (Irlandia) ;)
Są też przypinki Nightwish na tej stronie :)
Hmm skądś zdarłem Saharę ale w tragicznej jakości, pozostałe utwory które mam są normalnie w formacie mp3 w jakości 224 kbps :) the Islander ma mieć słowa a na koncercie może być grany jako utwór instrumentalny :) I są w tym utworze kobzy także moje klimaty teraz :) Uwielbiam dźwięk kobzy :)
Last of the wilds - nie mam zdania :) muszę usłyszeć :)
Zamówiłem już album z koszulka ze strony Nightwish także nie muszę lecieć do sklepu zakupić go :) Słowa z TI? hmmm możliwe.. Każdy ma jakies skojarzenia :)
Master Passion Greed plakat:
http://img111.imageshack.us/img111/2368/masterpassiongreedcz5.jpg
Plakat kojarzy mi się z genialnym albumem Metalliki "Master of Puppets" i cover jest bardzo podobny :) Nie wiem czy to jest o Cebuli :D
Nie słyszałem ;)
Pozdrawiam ;)

Ghost_Love_Score

a 13 funtów to mniej więcej ile złotych? nie jestem zbyt obeznana z walutami, mało podróżuję za granicę... co do master of puppets, to ja także miałam poodobne skojarzenie. są marionetki na sznurku i ręka, która je trzyma. czytałam wcześniej, że masz koszulkę z MoP (ciekawy skrót swoją drogą :D) wiesz co dobre =] ja kiedys szalałam za metallicą i dalej uwielbiam, ale nie az tak bardzo jak kiedys. a MoP to ich najlepsza płyta. te krzyże na okładce wyglądają genialnie.

Moonwish

13 funtów to jest około 72 złotych... sporo to wychodzi na złotówki :)
Poszukaj plakatów na polskich stronach :)
Master of Puppets do wg mnie najlepszy thrash metalowy album jaki kiedykolwiek słyszałem. Uwielbiam Master :) mam i koszulkę i plakat MOP (fajny skrót ;)) Metallica to legenda a w szczególności Master of Puppets z Burtonem geniuszem ;) No te krzyże czyli groby są genialne oddaje to swój urok temu albumowi :)
Kiedy zrobią opcję zmieniania zdjęć na FW bo już stare zdjęcie Nightwish jest :/ ;)

Ghost_Love_Score

no właśnie :/ mnie tez to wkurza wchodze tu na filmweb i widze krzywą morde Tarji... :D na polskich stronach na razie nie ma (nie mam pewności bo wiele mi sie nie chce wyświetlić, ale poszukam u ojca :/ u mnie tyle stron nie dziala... :/) bo 72 zł to drogo... chyba poczekam az bedzie na polskich stronach... musze sobie znalezc prace :) ciekawa jestem jak Anette wypadłaby w duecie z Tonym z Sonata Arctica... nie moge sie doczekac września... nowy album zapowiada się doskonale =]

Moonwish

hehehe a jednak znalazłam ten plakat na Ebay =] i chyba kupie. nie mam na tyle kasy ale się skądś weźmie =]nie wiem tylko jak załatwić przelew na konto więc poproszę ciocię i plakat będzie mój =]

Moonwish

a tak przy okazji... pewnie znasz ten żart ale

Metallica - Master Of Puppets
Pedallica - Pastor Of Muppets

:D LOL

Moonwish

Tez mnie to denerwuje :/...
No widzisz - musi być na polskich stronach :)
Już widzę inny avatar! Brawo ;)
Haha praca dobra sprawa ;)
Nooo dobre pytanie co do tego duetu :)
Myślę, że wypadłaby genialnie, jak na teraz to z Marco świetnie się prezentują ;)
Hahaha nie słyszałem tego :)
Znam "Majster od Tapet" :):):)
Pozdrawiam ;)

Ghost_Love_Score

hahahaha Majster od Tapet? to też jest []_ [] []_ czyli lol =] ciekawe czy będą koszulki z 7 days to the wolves... :D a podobno cytaty z Cadence of her last breath (Save one breath for me i save one death for me) będą na nowych koszulkach =] chciałabym tez taką mieć. i ciekawe kiedy wyjdzie singiel Bye Bye Beautiful i czy nakręcą teledysk =] szkoda że teledysk do Amaranth ukaże się najprawdopodobniej razem z singlem... słyszałam że jest on oparty na obrazie Wounded Angel czy cos takiego, ale ten obraz moim zdaniem się nijak ma do tej piosenki :/ ciekawe co z tego wyjdzie...

Moonwish

mam teksty do The Poet And The Pendulum i Bye Bye Beautiful, pisane ze słuchu i niekompletne, ale to zawsze coś =]

THE POET AND THE PENDULUM

I - White Lands Of Empathica

The end. The songwriter's dead. The blade fell upon him.
taking him to the white land of empathica of innocence
????????????????????


The dreamer and the white
Poet without a rhyme.
A widow writer, torn apart by chains of Hell
One last perfect verse,
Yet still the same old song
Oh Christ, how I hate what I have become
Take me home

Get away, run away, fly away
Lead me astray, to dreamer's hideaway
I cannot cry 'cause the shoulder cries more,
I cannot die, I, the whore for the cold world
Forgive me, I have but two faces,
One for the world,
One for God, save me,
I cannot cry 'cause the shoulder cries more,
I cannot die, I, the whore for the cold world

My home was there at last, these meadows of heaven
The venture filled days more with every smilling face
Please no more words
Those from the seventh hell
No more please tell me once my heart goes by
Take me home

Get away, run away, fly away
Lead me astray, to dreamer's hideaway
I cannot cry 'cause the shoulder cries more,
I cannot die, I, the whore for the cold world
Forgive me, I have but two faces,
One for the world,
One for God, save me,
I cannot cry 'cause the shoulder cries more,
I cannot die, I, the whore for the cold world
Whore for the cold world
Whore for the cold world

II ? Hope

Sparkle, a scenery
With (...) I fall
With beauty underneath
The end, I?m free
Tuck me in,
Beneath the blue
Beneath the gray
Beneath the ray
One night reigns a dawn in time
See them, the light

On the shore he sat and hoped
Under the same belief
Blue (...) shows you
Shows you more


III - The Pacific

I'm afraid, so afraid of being raped again and again and again
I know I will die alone, but loved
You live long enough to hear the sounds of calls
Long enough to find yourself screaming
And if you won't, live long enough to see your friends betray you
Years stripped under the altar
I just wish the tide would catch me first
And give me death
As I've always hoped for

IV- Dark passion play

(something)

The morning dawn upon this altar
The race of the dark passion play
Performed by his friends without shame
Screaming on his innocence they came

Get away, run away, fly away
Lead me astray, to dreamer's hideaway
I cannot cry 'cause the shoulder cries more,
I cannot die, I, the whore for the cold world
Forgive me, I have but two faces,
One for the world,
One for God, save me,
I cannot cry 'cause the shoulder cries more,
I cannot die, I, the whore for the cold world
Whore for the cold world
Whore for the (...) cold world

Today, in the year of our Lord, 2005
Tuomas was called from the cares of the world,
He stopped calling at the end of each peaceful day
the music he wrote, at the long pain, about silence
He was found, walking, dead with a smile in his face
And one thousand people were raised to the test

Save me


V- Mother & Father

They steal my son, your own
Oh when did you become so cold?
The blade will keep on descending
All you need is to feel my love
Search for beauty, find your shore,
Try to save the love, bleed no more,
You have such oceans within
In the end I will always love you.

Bye Bye Beautiful

Finally the hills are without eyes
They are tired of painting a dead man's face red with their own blood
They used to love, having so much to loose
Blink your eyes just once and see everything in ruins

Did you ever hear what I told you?
Did you ever read what I wrote you?
Did you ever listen to what we played?
Did you ever let in what the world said?
Did we get this far just to feel your hate?
Did we play to become only pawns to the game?
How blind can you be, don't you see you chose the long road
But we'll be waiting

Bye, bye beautiful
Die, die beautiful

Think of ~???~
~???~ for the blinded siblings walking her dying ~???~
Loose around a joking heart eternally torn apart
So torn now the funeral ~?veil?~


Marco:
No need to die
~???~

Did you ever hear what I told you?
Did you ever read what I wrote you?
Did you ever listen to what we played?
Did you ever let in what the world said?
Did we get this far just to feel your hate?
Did we play to become only pawns to the game?
How blind can you be, don't you see you chose the long road
But we'll be waiting

Bye, bye beautiful
Die, die beautiful

Bye, bye, bye, bye
Bye, bye beautiful

Bridge:
Its not the tree that forsakes the flower,
its the flower that forsakes the tree
Someday you'll learn to love these ~???~
~???~

Spoken:
How blind can you be?
Don't you see?
How blind can you be?
Don't you see?
How blind can you be?
Don't you see that the ???

Did you ever hear what I told you?
Did you ever read what I wrote you?
Did you ever listen to what we played?
Did you ever let in what the world said?
Did we get this far just to feel your hate?
Did we play to become only pawns to the game?
How blind can you be, don't you see you chose the long road
But we'll be waiting

Bye, bye beautiful
Bye, bye beautiful
Bye, bye beautiful
Die, die, die, die

sporo brakujących fragmentów, ale zawsze =]

Moonwish

Nie mam pojęcia co do koszulek z 7 days ;) ale jak juz wspomniałaś mają być koszulki z tym zdaniem: "Save one breath for me i save one death for me" ;) w sumie to sprawiłbym sobie taką koszulkę :D:D
Nie wiem co do teledysku :) Ale wydaje mi się, że coś wykombinują ;)
Tak, to wiem, że jest oparty na podstawie obrazu :) Musi mieć coś z tym wspólnego :) Widać z resztą tego anioła na tym filmiku co kręcą teledysk :)
Czekam na teledysk :)
No teksty b są świetnie. Słowa do TP&TP są bardzo ostre :) do Bye Bye także, więc Tarji będzie smutno :D:D ale cóż pech ;)

Ghost_Love_Score

noo zwłaszcza ostre będzie to co Marco krzyczy, ale tego jeszcze nie wiemy, trudno rozróżnić słowa, ale czytając to, co Tuo opowiadał o tych piosenkach, zwłaszcza TP&TP... Tuo jako poeta rozwija się, fragmenty:

I cannot cry 'cause the shoulder cries more,
I cannot die, I, the whore for the cold world

One last perfect verse,
Yet still the same old song
Oh Christ, how I hate what I have become

Search for beauty, find your shore,
Try to save the love, bleed no more

Finally the hills are without eyes
They are tired of painting a dead man's face red with their own blood
They used to love, having so much to loose

są naprawdę świetne. ciekawa jestem, co wymyślą z tym teledyskiem... oglądając te scenki z aniołem miałam raczej wrażenie, że to videoclip do 'Eva'...

oj Tarji będzie smutno... ale należy jej się... musi teraz wypić piwo, którego naważyła...

Moonwish

I w refrenie już pojawia się mocne słowo :)
A Marco w pewnym momencie krzyczy:
"spitting on a grave, masturbating on a grave"
Są to dość ostre słowa :D
Mi pasuje napisanie emocji w tekście utworu :)

Co do BBB nooooooo są bezpośrednio kierowane do Tarji. Każdy kto zna historię Nightwish wie o co chodzi w tym utworze ;)

Ghost_Love_Score

zdziwiło mnie trochę: 'you chose the long road but we'll be waiting'...

jakby... dawali jej drugą szansę?

Moonwish

Wiesz, że tez się nad tym zastanawiałem.. ale myślę, że chodzi o przeprosiny z jej strony. Jej zachowanie było karygodne. "Die die beaufitul" mocno ujęte :)

Ghost_Love_Score

I kolejne utwory udało mi się zdobyć (pełne oczywiście):
7 Days to the Wolves
Meadows of heaven
Sahara
Whoever Brings the night

:):):)

Ghost_Love_Score

O.o

CO???
jakim cudem???
o rany
kurde
w morde jeża

ty to jesteś Wishmaster!!!!!!!!!!!
moglbys mi je wyslać na e-mail? moonwish@vp.pl bylabym dozgonnie wdzięczna :D musialbys mi je wyslac w 4 mailach bo sie w jednym nie zmieszczą. jeśli możesz oczywiście :D z góry dzięki :D

aha wróciłam :D ale za pare dni znowu wyjeżdżam.

nowa wiadomość na www.nightwish.com/en/news zobaczcie koniecznie!

Moonwish

aha i napisz tutaj kiedy wyslesz :D z góry dzięki.

zamawiam plakat 7DTTW na plakaty.pl !!! i na e-bayu 2 komplety przypinek Nightwish. kupilam dzisiaj tez 3 przypinki: Theriona, Childrenów i Pink Floyda :D

Moonwish

Hahaha tak myślałem, że szybko zareagujesz na mój komentarz :P:P
No utwór jest bardzo dobry :) Warto przesłuchać :):P
Radzę sobię jak mogę :D
No niech stracę - wyślę Ci ;)
Już dostałem kolejny plakat Nightwish :) także mam dwa nowe..
A widziałaś koszulkę 7 Days to The Wolves?
Pozdrawiam ;)

Ghost_Love_Score

bo dopiero co wróciłam :D jakieś pół godziny temu :D to akurat zbieg okoliczności =] koszulki widziałam, jak beda na polsich stronach to zamówie od razu =] co stracisz? co stracisz? no co? hehe raczej zyskasz :* dzięki :D dopadłam je już na youtube (na razie sciagnac ich sie nie da, przez 6 godz., dlatego popraosilam o wyslanie) i przesłuchałam na razie tylko 7DTTW i MOH (fajny skrót... kojarzy się z MOHer... ble heh :D) a do Sahary i WBTN dopiero się dobieram... na razie jestem zachwycona... i pewnie tak zostanie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones