Nightwish

9,6
14 ocen muzyki
powrót do forum osoby Nightwish

żadnych wpisów... o jejku... jak to możliwe!!! piękny zespół Syfomfoniczno metalowy! kocham ich!!!!!!!!!

Ghost_Love_Score

No dokładnie:/ Nie podoba mi się:( A teraz to nałogowo słucham My winter storm:D Ale o płycie Tarji tutaj nie będę się wypowiadać:)

_Anusia_

Nie wiem czy to tylko u mnie ale FW nie chodzi mi w ciągu dnia :( Nie było mnie :P Coś tu odpiszę ;)
Pyta Tarji jest słaba tak samo jak trzeci singiel NW. Dziękuję :)

Ghost_Love_Score

Tak Ghost... Są gusta i guściki:) Tobie się nie podoba płyta:) rozumiem. Mam pytanie... Ty w ogóle lubisz Tarje? Jak była w Nightwishu i teraz? Czy ją lubisz? Dla mnie My Winter Storm jest bardzo dobrą płyta:) No nie ważne, zmieńmy temat!! To jest forum poświęcone Nighywishowi, nie Tarji:D W Poniedziałek jadę do Krakowa po bilety na koncert NW:D Hura:D No w końcu!

_Anusia_

Widzisz, ja nie powiedziałem, że Tobie ta płyta ma się nie podobać. Wyraziłem to co usłyszałem. Kiedyś NW kojarzył się z Tarją, teraz już nie. Lubię Tarję od albumów AFF do Once. Nie lubię nadętych ludzi którzy przy odrobinie większych zarobków myślą, że bez nich świat muzyczny nie istnieje - to zrobiła Tarja. Nie znoszę jej za to, że dała się manipulować jakiemuś Argentyńczykowi, który spieprzył karierę Tarji w NW. Widzisz, każdy lubi Tarję bo miała taki nietuzinkowy głos - operowy i niepowtarzalny. Ale śpiewała utwory napisane przez lidera zespołu NW. To dzięki niemu, pokochaliśmy ją i NW. Teraz - solowa kariera Tarji jest dla mnie czymś wyjątkowo słabym. Ona nie napisała ANI jednego tekstu do swojego solowego albumu! Może "nie dopuszczałem" myśli, że MWS może być dobrym albumem - w sumie skreślałem go od razu. No i po przesłuchaniu - faktycznie album jest słabiutki. Tarja bez NW nie zajdzie daleko. Na bank będzie robiła karierę komercyjną ale nie będzie miała już takiej popularności jaką miała w NW ;) Teraz biorę konkurencję: WT - Sharon - jest autorem 90% tekstów na wszystkich albumach WT - jeżeli jesteś wyjątkowo bystra, zrozumiesz moją puentę.

Ghost_Love_Score

Ghost Ty zwalasz całą winę na Matrcelo. Nie powiem, nienawidzę gościa za wszystko, za to, że zawsze był przy Tarji na koncerty zawsze z nią jeździł i wpieprzał się w nieswoje sprawy. Ale nie zwalajmy winy całą na niego. Skąd możesz wiedzieć jak było naprawde? Wnioskujesz tylko z napisanego listu do Tarji? A byłeś przy relacjach między Tuomasem a Tarją? Nie wiemy do końca jak było. Moim zdaniem wina była po obydwóch stronach. Dużo ludzi uważa, że to przez Marcelo Tarje wywalili. Ale Tarja jak była jeszcze w Nightwishu już myślała nad płytą solową. Moje zdanie: Wina wywalenia Tarji z Nightwisha leży po obydwóch stronach:D Co prawda Marcelo dużo się przyczynił do zmienienia Tarji w damulkę:/

_Anusia_

No w końcu!! zakupiłam bilet na koncert NW:D:D:D:D

_Anusia_

ja już niedługo kupię ;) dziś singiel wyszedł... wie ktos moze gdzie sciągnąć?

Moonwish

aha ostatnio mnie nie było na necie bo mi padł... a za ten czas dużo się u mnie działo... dostałam na imieniny Oceanborn... moja pierwsza oryginalna płyta Nw! mam jeszcze 2 DVD ale żadnych płyt. poza tym dostałam dziś od mojej przyjaciółki Mani koszulkę z DPP ;)

Ghost_Love_Score

Moonwish no to super:D Ja to już mam dość tego Nightwisha:D Hahahaha:) Nie dość, że na kompa wchodzę, to tylko słucham Nightwish. Spodnie bojówki czarne i na nich naszywka Nightwish- Nemo. Podkoszulek Nightwish- Amaranth, poduszka Nightwish- Once, portfel Nightwish- Century Child i jeszcze moja torba przyszyta na niej naszywka Nightwish:D Czy to jest zdrowe?:D Jakaś obsesja czy jak? Mania:D Już koniec z tym Nightwishem, będę musiała sobie kupić jakiś podkoszulek czy bluzę Tarja Turunen- My Winter Storm, lub I Walk Alone. Gdzie nie spojrze, to tylko widzę Nightwish

A teraz na słuchawkach leci 7 days to the wolves. Masakra. Lekka przesada:D hahahaha

_Anusia_

no tak bywa ;) ja mam tylko 5 koszulek, 2 naszywki, 2 DVD i 1 CD... kocham Nw ale poduszki czy portfela to bym chyba nie chciała... nie wiesz gdzie można ściągnąć Eramaan Viimeinen? chyba tak się to pisze ;)

Moonwish

Niestety nie wiem:/ Co do poduszki i portfela, to dostałam na 18stke:D Sama to bym sobie nie kupiła, ale jak już dostałam i to jeszcze Poduszka Nightwish- Once(moja ulubiona płyta) i portfel Century Child(też moja ulubiona płyta), to już się ma:D A jak się fajnie na takiej mrocznej poduszce drzemie:P hehehe:P Erämaan Viimeinen też właśnie szukałam, ale nie znalazłam:/ Jeszcze poczekam troche to może w końcu gdzieś będzie na tym necie:D

_Anusia_

wyręczę cię ;)

http://rapidshare.com/files/74954360/N-EV_www.metal4ever.net_by_Astaroth.rar

znalazłam ;) zobacz koniecznie na stronke:
http://blackdeathmetalarchive.blogspot.com/

na niej to znalazlam ;) wszystkie plyty dema single itp. Nightwish.

Moonwish

Piractwo na całego. :D

_Anusia_

Nie no... I walk alone mi sie średnio podoba... Tarja moze i twożyła klimat w Nightwishu ale jej solowym produkcjom bakuje ręki kompozytorskiej Tuomasa i wykonań reszty chłopaków ;)

alien_skater

Brawo!!!!!!!

Ghost_Love_Score

tu dopiero się zaczyna piractwo na wysoką skalę... zapraszam ;)
http://chomikuj.pl/arszenik1914

Ghost_Love_Score

Co chcecie od piractwa?:D Bardzo fajnie:D hahahaha:P:P Dzięki Moonwish!!!!!!!!!! Właśnie pare singli mi brakuje!! Kurde ale teraz mi radochę sprawiłaś:D

Oj i płyty Tarji się już wysłuchałam:D Przesłuchałam kilka razy. Jak miło znowu usłyszeć jej głos, ale po paru razach słuchania, znudziło mi się:| I znowu Dark Passion Play:) Masakra...

Ghost_Love_Score

Słuchajcie z okazji zbliżających się Świąt chciałabym wam złożyć najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia, Sylwestra super extra! A w Nowym Roku codziennego uśmiechu na twarzy, no i dużo koncertów z Nightwishem:P Życzy Dymuś:*

_Anusia_

Z innej beczki koncertów Nightwish:)

http://www.youtube.com/watch?v=T1iu4X25zrs

Anetka nam się wyrobiła:D:D:D:D Wiedziałam!! Ślicznie zaśpiewała to Nemo!! No i w ogóle jest zajebista!! A szczególnie kawałek "Touch me with your love..." <-- jest bardzo sympatyczny:) Ale mi się ten kawałek spodobał! Nie no kurde nawet lepiej niż Tarja:|

_Anusia_

No, no! Jak tak zaśpiewa w Krakowie, to ma u mnie dużego plusa!

polityk2

To już widziałem. Z Salzubrga jest jeszcze Ever Dream całkiem dobrej jakości:
http://ie.youtube.com/watch?v=wSEXnRJ2x-I

Ghost_Love_Score

Aaa to też widziałam już właśnie na forum Tarji. Anetka nam się wyrobiła:) Super śpiewa te stare kawałki, jeszcze jak by Slaying The Dreamer zaśpiewała super extra to by było w ogóle cudnie:D Bo troche żal mi Marca:D Przy Tarji on mógł wyć ile wlezie! A przy Anecie troche musi zniżać głos (co mu to nie wychodzi!), by nie zagłuszyć Anette.

Wiedziałam, że coraz lepiej będzie śpiewać te stare kawałki:D No już nie moge się doczekać konceru:)

_Anusia_

Ja i tak najbardziej chciałbym usłyszeć "End Of All Hope", ale tego nie grali z A. jeszcze ani razu, więc prawdopodobieństwo, że coś takiego uslyszę na koncercie w Krakowie = 0%.

polityk2

End of All Hope? :) A jak czekam na GLS ;)

Ghost_Love_Score

No tak jakos się po nicku domyśliłem, że to lubisz, ale jakby zagrali GLS to ja też bym się chyba posikał ze szczęścia. Niesety, jak dobrze wiemy z kawałków nagranych z T. nowy Nightwish gra tylko (albo i aż) "Wishmastera", "Nemo" i "Ever Dream".

polityk2

I masz rację :) Ciekawy jestem tylko jakby to było - GLS bez Tarji :) Może kiedyś się doczekamy ;)

Ghost_Love_Score

A co mogą zagrać z nowej płyty? Nie przeglądałem żadnych list koncertowych utworów, ale na pewno nie może zabraknąć "Evy", "Amaranth" i "B.B.B.", osobiście mam nadzieję na "Master Passion Greed" i "Islander".

polityk2

To grali w Talinn:
01. Intro + Bye Bye Beautiful
02. Cadence Of Her Last Breath
03. Dark Chest Of Wonders
04. Ever Dream
05. Come Cover Me
06. Amaranth
07. Sacrament Of Wilderness
08. The Islander
09. The Poet And The Pendulum
10. She Is My Sin
11. Sahara
12. Sleeping Sun
13. Slaying the Dreamer
14. Nemo
---------------
15. Eva
16. Wishmaster
17. Wish I Had An Angel

Ale bardzo różnie będzie. Master Passion Greed na bank nie będzie ;)

Ghost_Love_Score

Zaraz, zaraz. O ile sobie przypominam to koncert na Litwie był we wrześniu czy październiku, może od tego czasu coś się zmieniło?!
No i dlaczego nie będzie "MPG" :( ?

polityk2

MPG będzie na 100%!! Jak tego nie zagrają w Krakowie, to Tuomasa dorwe po koncercie lol hahahaha:D Nie no żartuje. Ale ja obstawiam, że MPG muszę zaśpiewać. No sory śpiewają BBB aa MPG nie zagrają?

_Anusia_

No tak, było to dawno ale jakby nie mówić to dalej grają BBB na wstępie i Wish I had an Angel na końcu. Z resztą jak sobie popatrzysz na filmiki z youtube w określionym miejscu gdzie był koncert to widać podobieństwo. Problem jest tylko, czy zagrają TP&TP ;) A MPG nie zagrają bo Tuo tak wspomniał w jednym z wywiadów, że jest to zbyt mocny utwór by grać go w "świeżych" miejscach podczas tournee. Nie wiem, może się to zmieni ale wątpię. Swoją drogą chciałbym to usłyszeć :)

Ghost_Love_Score

Jak to problem w tym czy zagrają TPATP? Przecież oni zawsze to grają. MPG to już przeboleje... Ważne jest w tym ,ze zobacze ich na żywo, no i posłucham sobie piosenek. Nie raczej nie zmieni się nic do koncertu w Polsce... hehehe miejmy nadzieje:P

_Anusia_

Skąd Ci to przyszło do głowy, że zawsze grają? Nie grają TP&TP na wszystkich koncertach. Nie wiem na czym to polega ale na innych np. zagrali 7 days to the Wolves and setliście, którą wam podałem nie ma 7DTTW... We'll see...

Ghost_Love_Score

Ja bym jednak wolał 7DTTW niż TP&TP. Ale i tak sądze, że im więcej piosenek nagranych z T. zaśpiewają na koncercie, tym lepiej!

polityk2

To jest promowanie albumu DPP także DPP przoduje tutaj w utworach, lecz na pewno możemy się spodziewać Ever Dream, Wish i had an Angel czy Nemo...

Ghost_Love_Score

A Wishmaster?! Jak tego nie będzie, to obiecałem sobie, że nie ścinam włosów aż do koncertu Metalliki w maju!

Ghost_Love_Score

polityk a jak długie masz te włosy?:D Jaka obietnica no nie moge. Raczej Whismaster zagrają. Ze starych utworków licze na Nemo, Sleeping Sun, Ever Dream, Wishmaster, Wish I Had An Angel, Dark Chest Of Wonders<-- mogło by być fajnie:P

Pobiłam swój rekord:D Tydzień bez Nightwisha, no jestem the best!!:D

_Anusia_

Wishmaster powinien się pojawić ale jest to duże ALE. Sleeping Sun raczej na bank nie będzie ponieważ jest to utwór napisany dla Tarji i to głównie operowym stylem - Anette nienawidzi operowego głosu ;)
Pozostałe to myślę że tak z 99% powinny być. Ja czekam an DCOW kocham ten utwór ;) Szkoda, że zmienili go jako pierwszy utwór grany na wejściu... Jest niesamowicie energiczny, pompatyczny i "żywy" co dodaje początkowi koncertu dużą przewagę ;) Ja nie mam długich włosów za to będzie szalał jak głupi :)

Ghost_Love_Score

Hehehe:D Na Dark Chest Of Wonders też czekam:D Będzie się działo. A to już za miesiąc. Dziś gra WT w Warszawie a mnie na tym koncercie nie ma. Jaka jestem zła z tego powodu. Jeszcze kuzyn pretensje ma do mnie, że dopiero dziś się dowiaduje o tym koncercie, bo by pojechał na WT z miłą chęcią. Mówiłam mu o tym, ale widocznie mnie nie słuchał. No przecież jak go dorwe to mu krzywdę zrobię. To tyle dobrze, że wie o koncercie NW:D

_Anusia_

Nie no teraz już siedzę jak na szpilkach:P Nie wiem co ze sobą zrobić. Miesiąc do koncertu, a mnie niesie:P W Krakowie jak tylko jestem to widzę plakaty Nightwish:D Masakra:P Tyle dobrze, że Nightywish jak narazie nie słucham:) Bo jak bym słuchała to bym chyba nie wytrzymała:P hehehe. Teraz katuje się Blind Guardian:D:D:D Tak nawiasem mówiąc bardzo dobry zespół:)

_Anusia_

Mam pytanie. Czy ktoś wie coś na temat tego 3 teledysku? Cholera tak głośno było, a teraz nic:D

_Anusia_

Rzeczywiscie dużo tym gadano, a teraz przycichło. Moim zdaniem teledysk będzie jesdnak z Erämaan Viimeinem lub oryginału - Last Of The Wilds.

polityk2

Ja obstawiam za Sahara!!:D

_Anusia_

A jaki jest trzeci singiel?!

Ghost_Love_Score

a mi sie wydawało ze byly juz trzy signle i trzy teledyski..."amaranth" "bye bye beautiful" i "while..." :) i jeszcze evka wyszła na singlu. szkoda ze mnie nie bedzie na koncercie nightwisha,ale skoro śpiewa anette to nic nie strace-nie chce słuchac jej skrzeku:) a poza tym ona bardzo czesto śpiewa sleeping sun. poprostu mnie dobija jak tego słucham,dziewczyna powinna pojść sie utopic;)

Aleera_2

"skrzeku"? Co do Sleeping Sun, na samym początku nie mogłam dopuścić do myśli tego, że jakaś inna wokalistka będzie śpiewać Sleeping Sun. Denerwowało mnie to, że Nettie śpiewa SS(w końcu to moja ulubiona nutka). Ale zmieniałam bardzo szybko zdanie o niej. Nettie bardzo ładnie śpiewa Sleeping Sun, Nemo, Dark Chest Of Wonders i inne stare utwory NW. Tylko trzeba się wsłuchać i dopuścić do myśli fakt, że pani Turunen to już przeszłość!! Powinniście się cieszyć, że mamy jakąś inną wokalistke. A nie ciągle krytykować Nettie, jak by to ona wywaliła Tarje. Kurde ona tylko w tym zespole śpiewa!! Nie robi nikomu krzywdy tylko śpiewa, tak jak to kiedyś Tarja robiła. A wielu ludzi ma do niej "ale" za jej śpiew, styl...


Na koniec dla załagodzenia sytuacji pokaże kilka fotek:)

Nie wiem jak wy, ale mi się jej ten strój bardzo podoba:D
http://i254.photobucket.com/albums/hh108/malsgigphotos/Nightwish_29-01-08/Nightw ish_HQ_119.jpg

http://i27.photobucket.com/albums/c173/rock0n24/2008/080129_22.jpg
I na koniec:D bardzo fajne wdzianko Netti:D:D:D:D:D
http://i63.photobucket.com/albums/h144/graefin-tuberkulose/fanette/nettan.jpg

_Anusia_

Aleera: Jak tak myślisz, to Bóg Ci zapłać. Tak dla twojej wiadomości: While Your Lips Are Still red nie jest oficjalnym utworem Nightwish a także teledyskiem ;)

Ghost_Love_Score

Znaczy bądź co bądź, znalazł się na sunglu z Amaranth, ale to był raczej taki bonus, no i tekst do niego jest na stronie NW. A co do krytykowania Anette, też muszę się nie zgodzić! A już na pewno co do skrzeku!

polityk2

"The video of the track "While Your Lips Are Still Red", written by Tuomas as the main theme track for the upcoming Finnish feature film "LIEKSA!", is now available in YouTube from the link below. The track features Marco on vocals, Tuomas on keys and Jukka on drums. Though "While Your Lips Are Still Red" is not exactly a Nightwish-track, it will be included as a bonus track on Nightwish's forthcoming "Amaranth" CD-Single.
The movie "LIEKSA!", directed and written by renown Finnish movie director Markku Pölönen, premiers in Finland during September 2007."

Źródło nightwish.com

Ghost_Love_Score

"Though "While Your Lips Are Still Red" is not exactly a Nightwish track", no ok niech będzie, że to nie jest tak do konca kawałek całego Nightwisha, ale u mnie zawsze będzie się ten utwór klasyfikował jako Nightiwsh.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones