Nino RotaI

Giovanni Rota Rinaldi

8,6
3 025 ocen muzyki
powrót do forum osoby Nino Rota

Chyba mamy spora ilość bezguści muzycznych na FW. Zimmer ma wyższą średnią od Nino, nawet tego nie skomentuję.
http://www.youtube.com/watch?v=jURVjACNU6U
Za sam ten OST z Ojca należy mu się 10.

jankotelegazeta23

Przecież to Hans Zimmer jest mistrzem Soundtracku, Ty bezguściu!

Mashala

Ale jak widzę z 10 dla tego pseudo kompozytora Nino lepszy nie jesteś :)

http://www.youtube.com/watch?v=q1AKPhrlOkw
Wielki Hans ma oczywiście takich tracków miliony.

jankotelegazeta23

nie oczekuj dobrego smaku od ludu, który za luksus uważa markę "adidas", za przejaw patriotyzmu disco polo i flagę w samochodzie a "sto lat" nie potrafi zaśpiewać w jednej tonacji... })

Orinow

Czemu tak beznadziejnie trollujecie? Hans, to ma wielkie studio. Nino Rota stworzył coś niesamowitego bez żadnego studia do ojca chrzestnego.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Ja mu dałem dychę za dwie części ojczulka, czas brać się za Casanova Federico Felliniego, Amarcord, Osiem i pół oraz Lampart.

jankotelegazeta23

Nino Rota to głównie pierwszy okres z Fellinim Ojciec Chrzestny chociaż piękny
to jakby trochę inny klimat. W ostatnich latach jego muzyka przechodzi prawdziwy
renesans na całym Świecie. Na przykład jutro na Zamku Królewski w Warszawie
jest koncert poświęcony N.Rotcie na który idę! Znalazł i słusznie wielu naśladowców
na przykład Wojciecha Kilara, który też ma już piękne osiągnięcia i koncert z okazji
jego 80 urodzin w Krakowie był kapitalnym wydarzeniem. Od czasu do czasu kanał
Kultura powtarza ten efektowny koncert. Polecam!

jankotelegazeta23

Bardzo się zdziwiłem, że nie ma go w 100 kompozytorów. Myślałem, że będzie w czołówce. Ja oprócz Ojca Chrzestnego oglądałem W pełnym Słońcu i Rocco i jego bracia i tam też stworzył super muzykę. Dziwne.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Niestety w rankingu rządzi Zimmer i Williams.I tak już zostanie

Z pewnością masz rację, wszak arogancja nie ma granic.

Do Zimmera i Williamsa nie ma co się przyczepiać, bo są nieźli, a które miejsce zajmą w rankingu to już inna sprawa. Większym problemem jest to, że w rankingu 100 najlepszych kompozytorów w ogóle nie ma Roty ani Manciniego, a są jakieś zespoły muzyczne, których kawałki użyto w co najwyżej kilku filmach albo aktor, który podłożył głos do setki filmów anime i do kilku z nich nagrał też pojedyncze utwory dzięki czemu jest już na dziesiątym miejscu wśród najwyżej ocenianych kompozytorów muzyki filmowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones