Nora Tschirner 

Nora Marie Tschirner

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":342,"rate":7.883040935672515,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,9
342 oceny gry aktorskiej
Nora Tschirner
Nora Tschirner urodziła się 12 czerwca 1981 roku w Berlinie (Niemcy). Jej ojcem jest twórca filmów dokumentalnych Joachim Tschirner. Już w szkole podstawowej angażowała się w działalność kółek teatralnych. To zdecydowanie pomogło jej w rozpoczęciu kariery aktorskiej. 

W 2000 roku zdała egzamin dojrzałości oraz wzięła udział w castingu do filmu "Jak ogień i płomienie", który zakończył się dla niej sukcesem. Rola w tej produkcji stała się jej kinowym debiutem. Na początku kwietnia 2001 roku, aktorka rozpoczęła pracę nad serialem młodzieżowym "Sternenfänger". Rola Pauli Behringer przyniosła jej dużą popularność. Niedługo później Nora została prezenterką niemieckiego MTV. I to właśnie praca dla tej stacji muzycznej przyniosła jej największą popularność. Jej spontaniczność, cięty język, a także żywiołowa gestykulacja sprawiły, że stała się postacią niemal kultową. Mówiło się, że osoba prowadzącej jest ważniejsza, niż prezentowane przez nią na antenie treści natury muzycznej. Przez kilka lat prowadziła regularnie dla MTV wiele audycji, w tym notowania list przebojów, programy informacyjne, a także relacje z imprez masowych.

W 2003 roku w kinach pojawił się drugi film z jej udziałem -"Soloalbum", na podstawie powieści Benjamina von Stuckrad-Barre'a. Z kolei w 2005 roku na ekrany trafił "Kebab Connection". Po rolach w tych filmach coraz rzadziej pojawiała się w MTV i bardziej skupiła się na karierze aktorskiej. Efektem tego było kilka nowych produkcji, m.in. "Miłość z przedszkola", czy "Nadchodzi Lola". 

W 2006 roku, na festiwalach filmów krótkometrażowych pokazywana była produkcja "Nichts geht mehr", w której wcieliła się w postać Nadii. Tschirner pracowała również nad niemieckojęzyczną wersją "Asterixa i wikingów", podkładając głos Abby, a także nad serialem sci-fi "Ijon Tichy - gwiezdny podróżnik", opartym na książce Stanisława Lema "Dzienniki gwiazdowe".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 czerwca 1981

miejsce urodzenia: Berlin, NRD , (obecnie Niemcy)

wzrost: 175 cm

Jest córką Joachima Tschirnera.
W 2008 roku wystąpiła w spocie reklamowym "Deine Stimme gegen Armut", w którym brali udział między innymi: Bono, Brad Pitt, Matt Damon, Antonio Banderas i Bob Geldof.
W 2009 roku wystąpiła w teledysku OneRepublic "Secrets".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych