Olivier Marchal

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/120022/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":200,"rate":7.115,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/120022/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":69,"rate":7.173913043478261,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/120022/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":41,"rate":6.804878048780488,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/120022/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":5,"rate":8.2,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
7,1
200 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Olivier Marchal
  • scenarzysta, reżyser kilku naprawdę dobrych pozycji kryminalnych, ponadto w tych
    wyreżyserowanych przez niego filmach jeszcze dodatkowo bierze udział. Jak dla mnie to w
    tematyce kryminalnej pan porusza się jak ryba w wodzie. Nie mogę się doczekać Jego
    kolejnych filmów, bo z każdym nowym filmem jest co raz lepszy !

• pan_puzon Nic dziwnego, że robi dobre kryminały - to ex-gliniarz, który dobrze zna to środowisko. Dba o realizm, wiarygodną psychologię, a nie tylko o widowiskowe zawody w strzelaniu. Chyba doczekaliśmy się następcy Melville'a oraz francuskiego Pasikowskiego.

• Radzimir_Radzmirowski ...no tak. Już w oparciu o tę wiedzę idę dalej bo..... już najbliższa pozycja jest przeze mnie
    osobiście bardzo wyczekiwana , choćby informacje .., ciągle ich poszukuje.
    W filmie p.t. " carbone " którego premiera będzie w listopadzie b.r. ?
    jest już reżyserem, scenarzystą ....ale nie do końca sam tym drugim ., i jest to thriller , więc już nie kryminał ?!.. hmm