Paweł Kukiz

Paweł Piotr Kukiz

5,7
904 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Paweł Kukiz

Wkoncu jest ktoś kto zmusil moja dupe do pojscia na wybory

użytkownik usunięty
megakruker

Dokładnie.

Podoba mi się to co mówi Pan Kukiz.
Jednego nie zaznaczył , że w obecnym systemie praktycznie niewidoczni są wysokiej klasy specjaliści z dziedziny organizacji i zarządzania ,co świadczy ,że złodziejom nie potrzeba organizacji, a w mętnej wodzie lepiej łowi się ryby.
Złodzieje boją się prawdziwej organizacji, ale historycy i poloniści nie znają tej nauki i stosowanych metod.

megakruker

Dokładnie.

megakruker

Nie rozumiem o co chodzi, prawica już rządzi w tym kraju od jakiegoś czasu.... Więc co to za zmiana:D

filmomanka91

powiedz lepiej kogo ty wolisz wybrać to zrozumiesz.

filmomanka91

Zmiana systemu, to sporo. Wreszcie koniec z PO i PiSem, którzy rządzą na zmianę i tak naprawdę ciężko określić czy są prawicą czy lewicą, a w sumie niczym szczególnym się nie różnią.

drwww

Jak to "koniec z PO i PiSem, którzy rządzą na zmianę"? PiS ostatnio rządziło w latach 2005-2007. Gdzie tu niby na zmianę?

Kolpor

Może nie wyraziłem się precyzyjnie, jednak od 89 roku mamy w sejmie tych samych ludzi, którzy zmieniają tylko szyldy partyjne. Każda z tych ekip miała już swój czas i żadna się nie sprawdziła. Nie można też żadnej usprawiedliwiać tym, że inni byli jeszcze gorsi.
A jaki wybór przedstawiają nam media w wyborach parlamentarnych? Znowu PO-PiS, podczas gdy większość ludzi ma dość i jednych i drugich, ale zagłosują na "mniejsze zło". Niestety głosując na mniejsze zło, głosujemy za utrzymaniem całego systemu w obecnej formie, bo PO nie istnieje bez PiSu w opozycji, a PiS nie istnieje bez rządów PO.

Kolpor

Przeczytaj lepiej ze zrozumieniem bo wychodzisz na mało ogarniętego.

drwww

Bzdura, że na zmianę.
PiS rządził tylko 1,5 roku i został zakrzyczany i zbojkotowany przez media, a na koniec wysadzono samolot.
Jednak przez te 1,5 roku zanotowano wzrost gospodarczy, czego nie zanotowano przez lata rządów PO.
Nie powtarzaj bzdur.

brzask_8

Najpierw przeczytaj moje oba posty ;)
Wzrost gospodarczy to za dużo powiedziane, ale na pewno zgodzę się z tym, że nie staczaliśmy się po równi pochyłej - jak za rządów PO. Powtórzę, wybór PiSu, to nie wybór "większego dobra" tylko "mniejszego zła", a głosując na mniejsze zło przyczyniamy się do dalszej wojenki PO-PiS. Moim zdaniem trzeba wymienić cały ten układ, całe nasze postkomunistyczne "elity"...

PS Piszę to już w kontekście jesiennych wyborów parlamentarnych, bo jeśli chodzi o II turę wyborów prezydenckich, to nie ma dobrego kandydata i sam oddam głos nieważny, jednak wybór BK to większe zło ;)

drwww

Jest szansa na zakończenie "wojenki", bo Kukiz założy partię i dzięki temu PiS będzie musiał się z nim liczyć - ale żeby uzyskać porządną większość w rządzie, Kukiz musi z kimś się dogadać i będzie to zapewne PiS.
PiS nie jest święty, ale - jeśli będzie chciał się otrzymać przy władzy - to zmieni wiek emerytalny, zrobi reformę podatków, nie pozwoli na sprzedaż lasów państwowych, będzie wspierał małe i średnie przedsiębiorstwa, nie pozwoli na wyzysk rolników i zajmie się naszą polską gospodarką i ODBUDOWĄ ARMII - to najważniejsze, można wymieniać dalej.

Jeśli Polska zacznie się podnosić z popiołów i stanie się bardziej niezależnym krajem, to jest też szansa, że ZUS nie padnie i że nasze pokolenie DOSTANIE JEDNAK EMERYTURĘ.

Sęk w tym, że za rządów PO nic z tych rzeczy NIE JEST MOŻLIWE, bo PO dalej będzie rozkradać i rozkładać nasze państwo. A gdy zaczniemy liczyć się na arenie międzynarodowej, wtedy i inne kraje, jak np. Czechy, Słowacja, Węgry, a może i Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś poczują, że mają sojusznika, który dba o dobro swojego narodu. Nigdy nic nie wiadomo. Mamy szansę - DZIĘKI KUKIZOWI - na normalność. Za rządów PO nic się nie zmieni. Dziwi mnie okropnie i smuci, że ludzie o tym nie wiedzą i nie zdają sobie z tego sprawy.

brzask_8

"Kukiz musi z kimś się dogadać i będzie to zapewne PiS."

Kukiz wejdzie w koalicję z systemowa partią jaką jest PIS tylko w ostateczności, na twardych zasadach, o wiele bardziej prawdopodobne że scali się z jakaś partią anty systemową.

A skąd weźmie na to fundusze? Na obniżenie kwoty wolnej od podatku, dodatkowo obniżając wiek emerytalny + prowadzanie dalej tego socjalistycznego rozdawnictwa naszych pieniędzy z budżetu (np. dawanie 500zł na dziecko). Skąd on na to "wybuli"? No i trzeba też pamiętać że przecież PiS zamierza oddać żydom 60 miliardów odszkodowań (głosowali w sejmie za). Do tego ciągle to będzie...aż niedobrze się robi. Zawsze gadają o tym "będzie" i nigdy jakoś nie ma. Obiecanki cacanki, tylko frajerzy w nie wierzą.
Najważniejsze pytanie gdzie oni wszyscy byli przez te ostatnie lata, można tu wpisać część ciała na cztery litery. Wymieniaj dalej, od tego wymieniania jeszcze nic się nie zmieniło.

brzask_8

Ale tego że ci ludzie zmieniają tylko nazwy partii i przechodzą jedni do drugich, na zmianę, to tego już nie przytoczysz? drwww ma rację rządzi klika 2 - 3 tych samych partii od lat, zmienia się tylko kolejność mord przy korycie. Co PIS zrobiło takiego dla Polski mając większość sejmowa i prezydenta na stanowisku? Mniej kradli niż dzisiaj? To ma być argument? To jest żałosne. My nie chcemy w sejmie mniejszego zła, my się tych złodziei chcemy całkowicie z niego pozbyć.
Sam powtarzasz propagandowy telewizyjny bełkot.

Last_Ronin

Cierpliwości, po kolei, nie da się zrobić wszystkiego na raz. Krok po kroku...
Nie ma ludzi idealnych - sami tacy nie jesteśmy, więc nie wymagajmy od innych, żeby naprawili Polskę w godzinę. Na to potrzeba lat.

brzask_8

Co za ignorancja...Przez 25 lat nikt w tym sejmie "nic" nie zrobił, a ty mi piszesz że mamy nadal czekać? To ile teraz? Następne 25 lat? Żadnej cierpliwości, oni czas na naprawianie Polski już mieli, nie wykorzystali go i to jest właśnie "czas na zmiany" wszystkich obecnych won z sejmu.

Last_Ronin

Tak czy tak, najważniejsze to:

1. Komorowski wprowadzi euro - to pewne, jak śmierć - będziemy zarabiać tyle samo, ale jedzenie i wszystko inne będzie 2-3 razy droższe, bo ceny w Unii tam, gdzie jest euro wszędzie są takie same, tylko zarobki nie.

2. Wg tego, co podają media, z Polski wyjechało ok. 3 mln ludzi, a wg nieoficjalnych danych nawet 8 mln. W związku z tym bardzo zmniejszyły się składki na ZUS, a przecież ZUS wypłaca emerytury i renty. A skoro nie ma ludzi, to dla nas emerytur nie będzie, bo to, co uzbierało się do tej pory, pójdzie na naszych rodziców i ludzi starszych od nas. Mówili o tym na studiach, że emerytury dostaniemy tyle, że nam starczy na bilet do kina. Pisała o tym ostatnio Gazeta Prawna. Jedyną szansą jest zmiana w Polsce, i być może dla naszego pokolenia nic się już nie da zrobić, ale dla naszych dzieci jest jeszcze nadzieja. A jeśli w tych wyborach przegra PO - i prezydenckich, i parlamentarnych na jesieni - to być może jest jeszcze nadzieja i dla nas.

Komorowski i PO robią wszystko to, co każą im Niemcy, czyli Unia, więc euro i jeszcze większa dewastacja kraju to tylko kwestia czasu. Będzie coraz gorzej, coraz większa bieda, wystarczy posłuchać różnych ekonomistów, to są fakty.

Dlatego trzeba iść na wybory, żeby pozbyć się tych pasożytów z PO. Potem na wybory parlamentarne, które ostatecznie przesądzą o tym, jaki los nas czeka...

Skąd się wzięło to błędne przekonanie, że PiS to DOKŁADNIE to samo co PO ?? PiS nie jest uwikłany w żadne zależności z Niemcami, z Unią i Rosją. Na ludzi z PiS-u Zachód nie ma haków, nie ma czym ich szantażować. W przeciwieństwie do PO - zachowują się jak grzeczne pieski, bo się boją - szczególnie tego, że byli agentami i donosicielami za czasów komuny, a PiS nie jest i nie był nigdy uwikłany w żadne afery, nie kradł.

Teraz - w tych wyborach - PiS to jedyna szansa na zmianę. I nawet jeśli nie spełnią wszystkich obietnic, to na pewno nie będzie tak strasznie jak teraz, bo zmarły Lech Kaczyński kochał Polskę, dlatego go zabili - mówią o tym na całym świecie, naukowcy z USA (np. NASA) i Europy piszą o tym książki, a Polacy jak stado owiec ślepo wierzą w "wypadek".

Tak czy tak, to już lepiej być oszukanym przez kogoś nowego, niż w kółko przez tych samych ludzi, bo wiadomo, że za PO nic się w Polsce nie zmieni. Trzeba myśleć o przyszłości następnych pokoleń - dzieci. Nie można wszystkiego olać. Nie mamy dowodów na to, że PiS zrobi nas w balona. Trzeba dać szansę SOBIE i naszemu krajowi i się przekonać.

Partie zmieniali postkomuniści - to oni od '89 r. rządzą Polską, PiS-u to w takim stopniu nie dotyczy - oni nie rządzili i nie rządzą, bo 1,5 roku nie ma co liczyć - zostali zakrzyczani i obaleni - podobnie jak rząd Olszewskiego - polecam film "Nocna Zmiana" - jest na youtube.

brzask_8

I ty to nazywasz dyskusją? Całkowicie olałaś to co napisałem wyżej, a teraz wykładasz mi całą telewizyjną, zakłamaną, propagandę wprost z telewizji, której rzekomo nie oglądasz? Jeśli to jest ta twoja "wiedza" to współczuje. Przez takich ludzi mamy obecną sytuację w kraju. Czas się obudzić.

"a PiS nie jest i nie był nigdy uwikłany w żadne afery, nie kradł"

Kłamiesz bezczelnie bo nawet teraz w ta aferę Skoku był umoczony.

I po co mi do cholery piszesz o Komorowskim i Platformie obywatelskiej? Czy ja na nich głosowałem? Żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości i odpowiadasz na niezadane pytania, no chyba że piszesz sama ze sobą, to by wiele wyjaśniało.

Last_Ronin

Jestem dziewczyną - warto zajrzeć na czyjś profil, zanim zacznie używać się niepoprawnych form.
Nie oglądam telewizji.

brzask_8

Wybacz, ale nie szukam przyjaciół i nie grzebię komuś w profilu. Brzask to typowo rodzaj męskorzeczowy, więc nie ma się co dziwić że wziąłem cię za mężczyznę.

Last_Ronin

Czytam gazety, czytam książki o powiązaniach ludzi z rządu i mediów publicznych, słucham mediów alternatywnych i niezależnych. Np. Warszawska gazeta; Resortowe dzieci; TV Republika, niezalezna.pl.

brzask_8

I nie wyczytałaś nic w resortowych dzieciach na temat PiS, bo książka nie jest do końca obiektywna i pokazuje tylko część polskiej sceny politycznej. Co do TV Republika to do czasu odejścia Bronisława Wildsteina, telewizja stała się drugim TVN-em popierającym tylko drugą stronę (czyt. wyłącznie PiS), nie zauważyłaś promowania wyłącznie Dudy w tych wyborach? Ze stacji odchodzą dziennikarze ostatnio Maślankiewicz ( http://www.youtube.com/watch?v=ZrBi3ujFKjc ) i Pawlicki. Wystarczy poczytać komentarze pod materiałami tej stacji i cieszę się że nie dołożyłem się do tej propagandy.
Analogiczna sytuacja jest niezalezna.pl. która jest niezależna tylko z nazwy.

brzask_8

Za rządów PO zanotowano akurat najwyższy wzrost gospodarczy.

megakruker

Czy ja wiem..
Facet ma dobrą prezencję - fakt, ale czuć od niego nieco gangsterką bądź dresiarą. Też tak macie?
Poza tym to ma fajne nazwisko. ''Kukiz''. Od razu się z ciasteczkami kojarzy. :D (ang. cookies)

megakruker

Ja też chyba na niego zagłosuję
Palikot się skończył ,Duda to marionetka Kaczora ,Korwin to oszołom ,Bronek to ciepłe kluchy,Ogórek to nieme kino

megakruker

Ja go poprę. W ciągu tygodnia z 4% skoczył na 11% Chyba będzie czarnym koniem tych wyborów.

catrine1

Mam gdzies sondaże. Nie popieram go tylko dlatego ze jest gość na topie. Glosuje bo pierwszy raz widze człowieka który podchodzi do tego z sercem i koniecznoscia. To wasze wybory , niczyje inne. Nikt za wami nie będzie stal kiedy będziecie podpisywać liste wyborcza także bez stresu. Kazdemu zycze powodzenia i przemyślanych decyzji. Ja dobiegam trzydziestki i pierwszy raz ide na wybory bo widze w końcu mojego kandydata.

megakruker

I nie ma poglądów ;)

catrine1

Nie ma to jak popierać liczby, a nie idee i program wyborczy...To nie są gonitwy, myśląc w ten sposób jedyne co wygrasz to wiek emerytalny od 80 lat, już wkrótce.

megakruker

Popieram.

megakruker

Lepszy wybór od kandydatów typowo reżimowych (PO / PIS). Niestety dla ludzi którzy polityką interesują się dłużej niż od kilku miesięcy i znają się troszkę na strategi obecnej władzy, zauważą że może być tzw. "zaworem bezpieczeństwa" władzy. Obym się mylił i okazał się wsparciem dla prawdziwej prawicy. Jednak w chili obecnej zwyczajnie mu nie ufam. Chociażby za to że współpracował z Platformą Obywatelską i ciągle ma w tej strukturze wielu znajomych.

Last_Ronin

Kukizowi wbrew pozorom bliżej do PIS. Na platformie się zawiódł. Zapytany kogo poprze w 2 turze.: Komorowskiego czy Dudę. Odpowiedział, że na pewno nie Komorowskiego.

Wydaje mi się, że najgorszym złem jest Komorowski. Żaden prezydent nie był taki tchórzliwy i kłamliwy. Wystarczy zobaczyć jego spot wyborczy i debatę prezydencką z przed 5 lat.
- wiek emerytalny
- 6 latki do szkół
- ucięcie zasiłków pogrzebowych
- prowadzenie podatku Belki na lokaty codzienne
- podwyżka watu (3 dni po wygraniu wyborów prezydenckich)
- złamanie konstytucji zabieraniem dni wolnych za święto wypadające w sobotę
- robienie tzw widełek w staraniach o becikowe
---- dużo by wymieniać---
Wydaje mi się, że każdy (lub prawie każdy) kontrkandydat będzie lepszy od niego.
Czy Kukiz, Korwin, Duda, Ogórek, Kowalski, Braun, Wilk, Jarubas, Palikot, Tanajno
Każdy z nich walczy prezydenturę i w przyszłości o reelekcję. Jak Bronek wygra to zamknie się w pałacu na następne 5 lat niczym się nie przejmując. W końcu następne wybory nie będą mu już grozić a stołek w Brukseli Donald mu grzeje.

Warto by było w 2 turze obalić Komora, który lekceważy i obraża wszystkich kontrkandydatów. Dwa miesiące temu mając blisko 80% poparcia wyśmiał całą wymienioną 10. Po co robić wybory jak zwycięzce już znamy. A teraz bał się stawić na 90 minutową debatę i odpowiedzieć na kilka ogólnych pytań.

A tak swoją drogą widziałam dwa dzisiejsze sondaże wyborcze zrobione po debacie - jeden podaje spadek poparcia do 33% a drugi wzrost do 51% Ciekawe któremu wierzyć. (:

catrine1

Tak uważasz bo Kukiz w ten sposób tłumaczy się w wywiadach...to tak jakby wierzyć we wszystko co mówi Komoruski.

"Czy Kukiz, Korwin, Duda, Ogórek, Kowalski, Braun, Wilk, Jarubas, Palikot, Tanajno"

Wyklucz:
Ogórek, Tanajno, Jarubasa i Palikota to reżimowi kandydaci (Poza Tanajno który opowiada jakieś menadżerskie bzdury a poglądy ma typowo lewicowe), przy ich wyborze nic się nie zmieni bo wszyscy są w sejmie, nic nie robią i nie zrobili.

80% wobec kogo Cebosa? Millward brown? Boże...chyba nikt o zdrowych zmysłach nie ufa sondażom.

Tak swoją droga, przestań oglądać telewizję jak cokolwiek chcesz wiedzieć na temat polityki. Bo niestety większość z tego co piszesz to typowe telewizyjne informacje.

Last_Ronin

Tylko Kukiz

megakruker

Pierwszy raz od wielu lat miałem na kogo zagłosować a mam już prawie czterdziechę na karku. Facet mówi od serca i mam gdzieś, że nie ma ogłady politycznej. Tusk ma i co z tego mamy? Jesteśmy robolami zachodu. Nikt nas nie szanuje. Zacznijmy szanować się sami i pokażmy nieudacznikom, że ich czas się skończył.
Prezydentem Kukiz nie został ale idzie do parlamentu i w tym trzeba mu pomóc. POPIS czas skończyć i jest ku temu okazja. Cieszę się, że tak dużo młodych głosowało za zmianami, za rozliczeniem bandy nieudaczników których obserwuje od dwudziestu kilku lat. Do Was młodzi należy przyszłość.

ostry119

"Pierwszy raz od wielu lat miałem na kogo zagłosować"

Pierwszy raz miałeś na kogo głosować czy pierwszy raz zorientowałeś się że jesteś robiony w konia? Rożnica jest znaczna. Piszesz tak jakby nikogo takiego wcześniej nie było na scenie politycznej. Więc gdzie TY byłeś przez te ostatnie lata gdy inni już głosowali za kandydatami antysystemowymi? Inni faceci gadają o tym od 20 lat i co z tego wynikło?

"Prezydentem Kukiz nie został ale idzie do parlamentu i w tym trzeba mu pomóc."

Idzie do parlamentu z kim? Znasz odpowiedz? Bo ja nie znam. Kto go poprowadzi, z kim wejdzie w układy? Kto mu będzie doradzał? Jest tyle niewiadomych i nie można ślepo wierzyć w czyjeś dobre chęci, patrzmy ludziom na ręce bo znowu obudzimy się z ręką w nocniku. Czas pokaże czy Paweł naprawdę okaże się godnym kandydatem, czy jest kolejną marionetką systemu rzuconą nam przez obecne kondominium.

"Cieszę się, że tak dużo młodych głosowało za zmianami"

Niestety większość głosowała na muzyka i osobowość medialną, a nie na patriotę, ludzie nadal nie przebudzili się z marazmu.

Konkluzja jest taka, miło że glosowałeś spoza systemu, ale żadnemu kandydatowi nie można ufać, tylko dlatego że zaczął nagle "mądrze gadać".

PS. Jeśli Kukiz nie wejdzie w koalicję chociaż z jednym kandydatem antysystemowym lub partią antysystemowa sprawa jest dla mnie oczywista.

Last_Ronin

Daj facetowi spokoj, od czegos trzeba w końcu zacząć, nie każdy od razu patrzy tak jak ty. Czas pokaze.
Ktoś wkoncu był bliski jego ideałom i dlatego zaglosowal.

megakruker

Źle zrozumiałeś mojego posta, to nie jest atak, jestem po prostu ciekaw. Co do mnie, to na szczęście już się obudziłem, bo jeszcze 1,5 toku temu byłem pierniczonym lemingiem hodowanym na TVNie.

Last_Ronin

Moje mniej więcej tez . Droge oswiecila mi historia zolnierzy wykletych która skrupulatnie była ukrywana. I tak po nitce do klebka dowiadywałem się jak bardzo jesteśmy dymani przez bogatych i rzadzacych. Swoja droga Pawla lubialem od dawna. Walczmy o znośny byt i prawde historyczna.

Last_Ronin

Zaczęło się, system już próbuje przekabacić Kukiza:
http://www.youtube.com/watch?v=nj4QwzIQiaA&list=UUrFx0KTUzpDQY2mkLWoIdyg

Last_Ronin

Masz wiele racji, ale w takim razie podaj innego kandydata, na któego warto było głosować, tylko broń Boże nie "mniejsze zło"

chemas

Próbuje właśnie uniknąć wskazywania na kogo głosować, bardziej zależy mi na tym żeby ludzie wreszcie nauczyli się ciągle prześwietlać/sprawdzać swoich kandydatów. Nigdy nie byłem przeciwko Kukizowi, tylko nie chcę żeby ktoś na jego plecach podszywał się pod partię antysytemową. Osobiście jednak popieram każdego antysytemowego kandydata, który ma te same, dobre i patriotyczne poglądy od wielu lat, a nie od tzw. "wczoraj".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones