Rachelle Marie Lefevre

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/139727/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2434,"rate":7.211175020542317,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/139727/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":89,"rate":7.786516853932584,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/139727/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":2,"rate":6.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,2
2 434 oceny gry aktorskiej
Rachelle Lefevre
Rachelle Marie Lefevre urodziła i wychowała się w Montrealu (Kanada). Jej ojciec jest nauczycielem języka angielskiego, a matka psychologiem. Rachelle ma trzy siostry i mówi zarówno po francusku, jak po angielsku. Podczas gdy rodzina jej ojca pochodzi z Francji, Lefevre dorastała posługując się w większości językiem angielskim. Uczęszczała do Centennial Academy, prywatnego liceum, a później studiowała sztuki kreatywne w Dawson College. Studiowała teatr przez dwa lata w Walnut Hill School w Natick, w Massachusetts.

Podczas pracy jako kelnerka w barze sushi w Westmount, stały klient pomógł Lefevre w dostaniu się na casting do sitcomu "Student Bodies". Nie dostała roli, jednak dyrektor castingu zadzwonił do niej z propozycją roli w kanadyjskim serialu "Big Wolf on Campus" , w którym zagrała Stacey Hanson. Lefevre wystąpiła w "Niebezpiecznym umyśle", wyreżyserowanym przez George'a Clooneya. Pojawiła się również w filmach telewizyjnych takich jak "Przelotna znajomość" czy "Chłopak pilnie poszukiwany" i dostała rolę w komedii romantycznej "Hatley High". W 2004 roku zagrała Ettę Place w filmie "Legenda Butcha i Sundance'a".

Rachelle przeprowadziła się do West Hollywood, w Kalifornii tego samego roku i pojawiła się w filmach "Głowa w chmurach" oraz "Noel", w których zagrała obok Penélope Cruz. W kwietniu 2004 roku Lefevre zagrała w filmie "Król rzeki" obok Edwarda Burnsa. Występowała również w sitcomie produkcji Foxa "Life on a stick" w roli Lily Ashton, pracowniczki baru z fast foodami w centrum handlowym. Zagrała gościnnie w wielu serialach telewizyjnych, m.in. w "Czarodziejkach" w roli Olivii Callaway i w piątym sezonie "Undressed" jako Annie Isles. Rachelle Lefevre wzięła udział w castingu do głównej roli kobiecej Annie Cartwright w "Life on Mars", remake'u Davida E. Kelley'a oryginalnej serii BBC. Po nakręceniu odcinka pilotowego została jednak zastąpiona przez Gretchen Mol.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 lutego 1979

miejsce urodzenia: Montreal, Kanada

wzrost: 168 cm

Teen Choice
Zdobyła Teen Choice,
Sprawdź wszystkie nagrody
Teen Choice Ulubiony czarny charakter za film Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu w roku 2010
Opuściła serial "Big Wolf on Campus", aby kontynuować studia, tak jak jej postać.
W oryginalnym pilocie serialu "Life on Mars" zagrała postać Annie Cartwright, ale później rola została ponownie obsadzona. Ostatecznie angaż dostałą Gretchen Mol, a imię postaci zostało zmienione na Annie Norris.
Ma trzy siostry.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych