Gretchen Mol 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":3088,"rate":6.846178756476684,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":10,"rate":7.8,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":8,"rate":6.25,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,8
3 088 ocen gry aktorskiej
Gretchen Mol
Gretchen Mol urodziła się 8 listopada 1972 roku w Deep River (Connecticut, USA). Od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem. Po ukończeniu szkoły średniej przeprowadziła się do Nowego Jorku, by tam uczestniczyć na zajęciach w American Musical and Dramatic Academy, wkrótce potem pojawiła się parę razy na scenie. Aby zarobić imała się najdziwniejszych zajęć. Prawie jak każdy początkujący aktor miała na koncie m.in. pracę w restauracji. I tam właśnie została odkryta przez agenta, który pracował nad sitcomem "Spin City".

W filmie zadebiutowała rolą dziewczyny z seks-telefonu w obrazie Spike'a Lee "Dziewczyna nr 6". Potem można było ją zobaczyć m.in. w "Pogrzebie", "Donniem Brasco" czy "Życie na krawędzi". Nie były jednak to role znaczące, ale dały jej możliwość gry u boku takich aktorów jak Al Pacino, Johnny Depp, Christopher Walken, Claire Forlani czy Adrien Brody. Większą rolę zagrała dopiero w "Melodiach miłości" razem z Jude'em Law, ale film przeszedł prawie niezauważony przez widzów i krytyków. Dopiero po 1998 roku zaczęto angażować ją do bardziej znaczących ról. W końcu Gretchen doczekała się filmu, w którym zagrała najważniejszą rolę. W 2006 roku na ekrany kin wchodzi film "Słynna Bettie Page", opowiadający historię sławnej amerykańskiej modelki z lat 50. ubiegłego wieku, Bettie Page.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 listopada 1972

miejsce urodzenia: Deep River, Connecticut, USA

wzrost: 168 cm

Aktor
Zdobyła 2 nagrody Aktor, 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Tod Williams (od 01.06.2004), 2 dzieci: syn Ptolemy John (ur. 10.10.2007) i córka Winter Morgan (ur. 17.02.2011)
Ma starszego brata Jima.
Ukończyła The William Esper Studio.
Ukończyła prestiżową Amerykańską Akademię Musical and Dramatic.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych