Gretchen Mol 

6,8
4 017 ocen gry aktorskiej
Gretchen Mol
Gretchen Mol urodziła się 8 listopada 1972 roku w Deep River (Connecticut, USA). Od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem. Po ukończeniu szkoły średniej przeprowadziła się do Nowego Jorku, by tam uczestniczyć na zajęciach w American Musical and Dramatic Academy, wkrótce potem pojawiła się parę razy na scenie. Aby zarobić imała się najdziwniejszych zajęć. Prawie jak każdy początkujący aktor miała na koncie m.in. pracę w restauracji. I tam właśnie została odkryta przez agenta, który pracował nad sitcomem "Spin City".

W filmie zadebiutowała rolą dziewczyny z seks-telefonu w obrazie Spike'a Lee "Dziewczyna nr 6". Potem można było ją zobaczyć m.in. w "Pogrzebie", "Donniem Brasco" czy "Życie na krawędzi". Nie były jednak to role znaczące, ale dały jej możliwość gry u boku takich aktorów jak Al Pacino, Johnny Depp, Christopher Walken, Claire Forlani czy Adrien Brody. Większą rolę zagrała dopiero w "Melodiach miłości" razem z Jude'em Law, ale film przeszedł prawie niezauważony przez widzów i krytyków. Dopiero po 1998 roku zaczęto angażować ją do bardziej znaczących ról. W końcu Gretchen doczekała się filmu, w którym zagrała najważniejszą rolę. W 2006 roku na ekrany kin wchodzi film "Słynna Bettie Page", opowiadający historię sławnej amerykańskiej modelki z lat 50. ubiegłego wieku, Bettie Page.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 listopada 1972

miejsce urodzenia: Deep River, Connecticut, USA

wzrost: 168 cm

Aktor
Zdobyła 2 nagrody Aktor, 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Tod Williams (od 01.06.2004), 2 dzieci: syn Ptolemy John (ur. 10.10.2007) i córka Winter Morgan (ur. 17.02.2011)
Ma starszego brata Jima.
Ukończyła The William Esper Studio.
Ukończyła prestiżową Amerykańską Akademię Musical and Dramatic.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ja tak właśnie mam i nie wiem czy nie jestem stuknięty.

Piękna kobieta, ale czy nie uważacie, że z urody przypomina trochę Marietę Żukowską? Ten
sam typ urody moim zdaniem. :)

Długo w Boardwalk Empire przeszkadzało mi to, że wybrali do roli matki Jimmiego laskę, która wygląda niemal jak jego rówieśniczka. Pomijając nawet to, że miała go bardzo wcześnie, to jednak było to dla mnie za duże przegięcie. Teraz sprawdzam i... szok! W Boardwalk Empire grała mając ok. 37 lat(!), więc rzeczywiście...

więcej

Przypomina mi ją ;) czy ktoś odniósł podobne wrażenie?

Do tego idealnie wypadła w roli Bettie Page