Ridley Scott

7,9
19 536 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ridley Scott

Tymi dwoma filmami (no może plus "Thelma i Louise") wszedł już na początku swojej reżyserskiej kariery do panteonu najznamienitszych twórców hollywoodzkich. Niestety nie potrafię zrozumieć czemu teraz robi gnioty w stylu "Królestwa Niebieskiego" czy "Robin Hood'a". Oczywiście te (i pozostałe nowsze) filmy Scotta mogą się podobać - są zrobione na najwyższym poziomie i dostają dość wysokie noty. Jednak nie zostaną uznane za klasyki, jak pierwsze jego obrazy, po kilku - kilkunastu latach o nich się zapomni. A o "Obcym" i "Blade Runnerze" ludzie będą pamiętać, bo to KLASYKI gatunku, a zrobić taki film to sztuka.

atique

Moim zdaniem Ridley Scott zawsze daje z siebie wszystko i i cały czas "szuka" nowego klasyka który dorówna jego starym dziełom i myślę, że robi to nawet z dobrym skutkiem. Co prawda "Królestwo Niebieskie" i "Robin Hood" to nie były filmy najwyższej klasy jednak napewno nie były to gnioty. Nie zapominajmy, że po "Thelmie i Louise" Scott nakręcił jeszcze parę innych filmów w tym moim zdaniem absolutny klasyk "Gladiator" (o tym filmie ludzie będą pamiętać, dla bardzo wielu osób to obiekt kultu), rewelacyjny (dla mnie oczywiście) "American Gangster", "Black Hawk Down".

Teraz Ridley Scott po prawie 30 latach wraca do science fiction. Nakręci oprócz prequelu "Aliena" jeszcze "Prometeusza", "Wieczną wojnę". Słyszałem też kiedyś o ekranizacji "Brave New World" Huxleya z Leo DiCaprio w roli głównej. Moim zdaniem nie ma na co narzekać - zapowiadają się tłuste lata dla fanów Ridleya Scotta i gatunku science fiction.

atique

Myślę że zbytnio ograniczasz się co do filmów mistrza Ridleya.

atique

Też tego nie rozumiem, 2 kultowe filmy, a potem równia pochyła, no może z próbą odegrania się przy okazji Black Hawk Dawn i American Gangster. Widać S-Fi reżyserom nie służy, Cameron też miał super start (wg mnie Aliens bije pierwszą część w każdym aspekcie, choć zdania się podzielone, no i do tego równie zasłużony Terminator), a potem od T2 w dół cały czas, mała korekta na Titanicu i dalej w muł taki jak Avatar.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones