Roger Karwiński

6,1
612 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Roger Karwiński

żeby POLSKIE dziecko nazywać po ANGIELSKU to jest szczyt głupoty czy my nie mamy własnego języka?

Tulkas

Taaa uwielbiam to amerykanizowanie wszystkich i wszystkiego w naszym pięknym kraju... ;) Najmilej mi się robi jak słyszę na ulicy jak jakaś długonoga, dwudziestoletnia blondyna w różowej mini, która dziecko urodziła pewnie w wieke 15 lat, woła to małej biedaczki "Jennifer" albo choćby "Georgina" ;) Kocham ten kraj, a ludzi w szególności...

Tulkas

u mnie w szkole jest dziewczyna co nazywa sie Jessica a jej mama podobno Victoria (miała normalnie Wiktoria ale se pisownie zmieniła:))

Tulkas

tulkas,a ty jak masz na imie/wstydzisz sie/moze bozydarek /to takie polskie imie/

roger405

nie o to chodzi, po prostu taka fascynacja zachodem jest wręcz żałosna... wszystko trzeba amerykanizować, dzieci nazywajmy na cześć mark czekolady albo piwa, bo przecież czemu nie, w Ameryce tak robią, to my też możemy... to jest bez sensu.

Tulkas

Ja sama mam imię angielskie i współczuje mu... To tak jakby polskich imion było mało do wyboru...

Tulkas

Jego rodzice mogli mu dać takie imię jego sprawa ale mnie osobiście podobają się takie imiona:D

n_a_t_a_l_i_a

Czy imię które masz w loginie jest Twoje? Natalia? PO podejrzewałam, że nazywasz się Kasia lub Marysia, taki imiona, rzadko w Polsce spotykane fascynują szczególnie osoby które miały szczęście/nieszczęście otrzymać w prezencie imię dość pospolite. Ja osobiście mam na imię Ania i też w dzieciństwie pociągały mnie imiona tego typu, ale wyrosłam z tego :) W każdym razie wiadomo nie od dziś, że egzotyka w takim czy innym stopniu fascynuje, tylko po prostu śmieszy mnie to amerykanizowanie które jest tego efektem ;D

Suzume

Zgadzam się z przedmówcami, ja też jestem przeciwnikiem amerykanizacji, która tak szybko postępuje w naszym kraju... Uważam, że w języku polskim jest wiele pięknych imion, a nadawanie ich dzieciom jest swojego rodzaju podtrzymywaniem tradycji polskich, które ostatnio z niezrozumiałych mi powodów zastępujemy obcymi. "Polacy nie gęsi, iż swój język mają" Mikołaj Rej. Trzymajmy się tego

Tulkas

teraz jest moda na takie durne imiona a jak ktoś się w przyszłości przedstawi Jessica albo Samantha to padną ze śmiechu. Bo do dziewczynki z kitkami i różową sukienką to jakoś może pasować, ale jak dziewczynka będzie chciała być np adwokatem bo będzie śmiesznie wyglądało.

Tulkas

Po Euro 2008 Imię Roger będzie bardzo popularne , wiadomo dlaczego!

Tulkas

Czy tobie to przeszkadza ? To nie twoje dziecko. Imię Roger nadawano również w PRL-u. Co was obchodzi życie innych ludzi ? Mnie to zwisa jak kto ma na imię i kim jest.

użytkownik usunięty
Zandarm

Ja mu bardzo zazdroszczę. Mam klasyczne imię i wolę, żeby ludzie mówili do mnie "x", bo po prostu uszy mnie bolą jak słyszę "Ola" :/
Wolałabym mieć dziewne, zagraniczne, nietypowe imię niż to

A przecież Tomek to takie ładne imię ;)

wiecie, nie wiadomo dlaczego tak, ale mają do tego prawo. Może w tym
jest jakiś sens? Może po dziadku, ta globalizacja tak szybko idzie...

Tulkas

Do Suzume: tak mam na imię Natalia.

Tulkas

Najlepsze jest to, że takie imiona zwykle nadają bardzo prości ludzie. Sam znam dwójkę, która swoim pociechom nadała jakże urocze imiona: Michael i Stacey. Współczuję na całej linii. Kopiowanie kultury zachodu jest faktycznie smutne. Ta kultura niesie za sobą najmniej wartości, ale największą wygodę i poklask. Niestety, nasze społeczeństwo do najrozsądniejszych nie należy, delikatnie mówiąc.

boolion

To że komuś sie dane imie podoba nie ma nic wspólnego z żadną pospolitością narodu ani amerykanizowaniem :/ Jak dla mnie nie ma co narzekać że ktoś daje imie swojemu dziecku takie czy inne bo chyba rodzic sam wie najlepiej jak jego pociecha ma mieć na imie :/ i prosze was przestańcie sie wydurniać i pogłębiać stereotyp polaka który w jakijkolwiek sytyuacji czy położeniu by sie nie znalazł musi narzekać i dokopać komuś innemu ( zapewne zazdroszcząc tej osobie :/ ) to tyle odemnie jak ktoś sie nie zgadza może odopowiedzieć ale z odrobiną kultury prosiłbym xD

boolion

Też mam takie wrażenie, że imiona tego typu (i jeszcze broń Boże- z polską pisownią ;) )nadają ludzie bardzo prości, którzy próbują się dowartościować może? a może poczuć się wyżej w jakieś hierarchii społecznej?
A dla mnie, najlepsze są imiona proste, które występują również w innych językach.

Tulkas

Kurcze ja też nie mam polskiego imienia :) Z początku mi się to nie podobało ,ale przyzwyczajam się
Przecież i tak go nie zmienię ;D

Tupac512

rzeczywiscie ciezko jest zyc z imieniem Tupac :DDDD

cykutia

A ja mam na imię Piotrek i pozdrawiam wszystkich na filwebie :):):)

Stephen_King

Ja mam Paweł i równiż wszystkich pozdrawiam :]

Tulkas

A ja Rachel i nie rozmawiam z nieznajomymi.

case_p14

Ha, dobre! A ja jestem Elka i dobrze mi z tym. No tylko jak na angielskim trzeba mówić "Elzbieta" mnie wkurza x/. Poza tym niewiele jest "Elk"

Tulkas

Temat bez sensu

1. Imię Roger nie ma nic wspólnego z amerykanizacją. To imię pochodzenia germańskiego, znane od setek lat ( patrz Roger I de Hauteville).

2. W Polsce ciężko spotkać kogoś z polskim imieniem.

Najpopularniejsze imiona męskie w Polsce:

Piotr
Krzysztof
Andrzej
Jan
Stanisław
Tomasz
Paweł
Marcin
Michał
Marek

http://pl.wikipedia.org/wiki/Najpopularniejsze_imiona_na_%C5%9Bwiecie

Tylko Stanisław to imię polskie, reszta to polskie odpowiedniki imion znanych już w czasach starożytnych.

Tulkas

Ja mam włoskie imię i co z tego????
To nie jest twoja sprawa jak go nazwali!
W mojej ex szkole dziewczyna ma na imię Jessica.

Emma004

Jak można Polkę nazwać Jessica? :/ Jej mama to pewnie jakaś szkapa spalona
na solarce, a ojciec to kark. Nadają imiona dzieciom biorąc za wzorzec
jakieś gwiazdki amerykańskiego showbiznesu. Żałosne :)

boolion

yyy. Jeśli wg Cb życie jest takie proste i można nazwać matkę dziecka którego nawet na oczy nie widziałes "solarką" to grubo się mylisz. Ja sama mam imię germańskie - Kinga, i nie widzę nic złego w imieniu Roger. Wgl moim zdaniem fascynacja się w tym miejscu imieniem chyba jest po prostu głupia i bezsensu. Rogera widziałam wielokrotnie w teatrach i uważam, że jest dobrym aktorem. Jak na swój wiek.

Tulkas

WOW no i co?? a lepiej by był kolejnym Pawłem czy Jackiem ?
ładne ma imię

Tulkas

to mu pomoze w przyszlosci co ma sie nazywac Grzegosz Brzeczyszczykiewicz? jak bedzie chcial jechac zagranice to bedzie mu latwiej bo uwierz mi takie polskie imie to koszmar dla obcokrajowcoc a takto Roger to swietne imie, ja mam na imie Nora tak jak moja ulubiona amerykanska pisarka Nora Roberts :) a ty nazywaj sie Malgorzata Dudkojewiczowska a jak pojedziesz gdzies za granice czy cos i poprosza cie o imie i naziwsko w hotelu to bedziesz stac godzine literujac a oni nawet niebeda mogli tego wypowiedziec :D uszczescilo mi sie tez ze mam proste wymowne nazwisko czyli Fan no i jestem z tego dumna :)

Tulkas

"Roger – imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów oznaczających "sławny dzięki władaniu oszczepem".

Imieniny obchodzi: 4 stycznia, 5 stycznia, 28 stycznia, 1 marca, 15 września i 15 listopada."

Tulkas

Imię "Roger" weszło do kanonu polskich imion na kilka lat przed powstaniem serialu i jest wymawiane po polsku ("g", nie "dż"). A do serialu był, pamiętam to dobrze, casting - ogłoszono go wówczas w "Dzień Dobry TVN" - wątpię, aby chłopak dostał się do serialu po znajomości. I z całej obsady to on najlepiej zagrał (Adam Ferency, Tomasz Kot i inni, nawet profesjonalni aktorzy występujący gościnnie - zagrali beznadziejnie). Nie wiem, czy to dobrze, czy nie, że później już w prawie niczym nie zagrał.

Tulkas

Mnie tam się podobają takie imiona :3

Tulkas

Po 1. skąd wiesz, że to polskie dziecko? Roger ma ojca Roma. Możesz to nawet w łatwy sposób sprawdzić, chociażby na wikipedii. Ma matkę Polkę, ale ojca już nie, więc jeżeli nie wiesz, to nie oceniaj ludzi. U Romów to imię może być popularne. Po 2. chłopak jest ze Śląska i na drugie imię ma Kryspin. Tak łatwo niektórym oceniać, nie znając nawet historii ani pochodzenia danej osoby. Wstyd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones